dangerteam
dangerteam (üye)
Edirne / Amatör

Bilgilendirilmeye İhtiyacım Var :/

Uzun bir yazı olacak sanırım ama okuma zahmetinde bulanan yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler..
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar siteye yeni dün gece kayıt oldum çok yönlü sosyal birisiyim fakat fotoğraf konusuna hiç heves edeceğimi düşünmeyen biri idim ta ki Nikon D7100'ü görene kadar ilk kez DSLR bir makine kullanacağım, alacağım ama hoşuma giden bu üründe bayağı araştırdım ölü piksel,yağlanma vs.. Bir de 2 kullanıcı anlamı nedir bilemiyorum anlamadım 1x3 crop yorumlarını okumaktan ürünü inceleyemedim Şimdi arkadaşlar bütçe sorunum yok fakat kararsızlığım şu ;

Crop mu ?
Full frame mi ?
Aynasız makine mi ?
Crop destekli full frame ? ( Bu konuda bilgim yok nedir ? )

Ben ileriye dönük manzara yanı sıra makro resim için düşünüyorum hobiden çok ileriye dönük profesyonel kullanıcı olma yolunda ilerlemek istiyorum. Bir makinadan beklentimi belirtecek olursam şu dur ;

1.Güçlü işlemci ve deklanşör hızı
2.Az ışıklı ortamda başarılı çekim ve odaklanma
3. Manzara, çocuk, portre, hayvan, makro, sokak, az ışıklı ortamlar ( arada bir hızlı çekim martı vs.. )

Ve bir kaç gündür mağazaları gezdim promatörler ile konuştum araştırdım son anda birisi bana D7100 es geç Sony a77 al dedi kafam bir daha karıştı bir de sizlerin yorumlarını alayım dedim. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden yardımcı olacak herkese teşekkürler..

#dangerteam' tarafından 07.09.2013 15:20:03 tarihinde düzenlendi.

#dangerteam' tarafından 07.09.2013 15:25:19 tarihinde düzenlendi.

#dangerteam' tarafından 07.09.2013 23:18:32 tarihinde düzenlendi.

#dangerteam' tarafından 08.09.2013 13:17:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Eylül 2013, 15:10 - İp: 46.***.**2.42
dangerteam
dangerteam (üye)
Edirne / Amatör

Mustafau ' Arkadaşın dediğine göre varmış ben bilgi sahibi değilim ama D7100 En iyi crop ödülü aldığını biliyorum fakat yorumlardan tereddütte kaldım bir de iso değerinin yetersiz olduğunu söylüyorlar yani çok kafa karıştırıcı bir durum birisi de çıkıp ilk mesajımda ki beklentilerim doğrultusunda aydınlatabilse çok memmnun olacağım..

Tarih: 8 Eylül 2013, 14:02 - İp: 46.***.**2.42
vendorr
vendorr (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.youtube.com/watch?v=bV8YDl3hGLU

d7100 almak istiyorsanız alın pişman etmez kesinlikle.içinize sindiyse sıkıntı yok

linkte d7100 tanıtımı var.

18-105 ile alın madem.

ama fps olayını dikkatli izleyin

Tarih: 8 Eylül 2013, 16:52 - İp: 176.***.**4.147
dangerteam
dangerteam (üye)
Edirne / Amatör

Vendorr ' Çok teşekkür ederim bunu izlemiştim üst üste hızlı çekim düşük 6 kareden sonra tekrar 6 kare çekiyor bu durum can sıkıcı denilebilir ki tek bu özellik sorun anlamıyorum böyle bir makine yapıp niye fps düşük tutuyorsun bir çeşit satış pazarlaması sanırım D800e için vs.. Sony A77 12 fps ki bugün Canon DX1 12 fps iken sony düşük maliyette ki ürüne koymuş cezbedici. Ama D7100 çok kafama yattı bu makine sadece fps konusunda can sıkacak gibime geliyor ki ödül de aldı bu ürün sizce D7100 iyimidir yoksa öneriniz var mı D7100 e hemen hemen aynı pozisyonda olan bir ürün ? Birde Sony A77 için ne diyorsunuz ?

Tarih: 8 Eylül 2013, 17:03 - İp: 46.***.**2.42
vendorr
vendorr (üye)
İstanbul / Amatör

a77 de iyi bir makina ama bence piyasa bakımından d7100 alın.ilerde satma şansınız daha yüksek.

bütçeniz tam olarak ne kadar?

Tarih: 8 Eylül 2013, 17:19 - İp: 176.***.**4.147
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Manzara ve makroda en büyük ihtiyaç FPS demek ki...

Buffer ne kadar baktınız mı? a77 de. Ayrıca 12 FPS çekim yaparken vizörden ne görüyorsunuz acaba. İncelediniz mi?

Tarih: 8 Eylül 2013, 17:30 - İp: 78.***.**2.99
dangerteam
dangerteam (üye)
Edirne / Amatör

Vendorr ' bütçe sorunum ve sınırım yok ama satma konusunda haklısınız ki sony lensleri ülkemizde az ve zor bulunan lensler gerçeği yurt dışına çıkıyorum bu da sorun değil ama tercihim D7100'den yana olacak şuan itibari ile karar verdim gibi bir şey incelemelerim sonucu.

Ve turnusol bakmadım bilmiyorum buffer a77 ne kadar. Vizörün elektronik olduğu için ne görüyorsan o diye biliyorum. Ve manzarada ihtiyaç olabilir de makroda fps'nin 'Yüksek' ihtiyaç olacağını düşünmüyorum..

Ve şimdi aklıma geldi keskin foto konusunda AA filtresinin olmaması çok büyük avantaj bence bu da D7100 ü seçip a77 elememe yeterli bir sebeb her ne kadar piksel' daha iyi olsada a77 de.

#dangerteam' tarafından 08.09.2013 17:55:51 tarihinde düzenlendi.

#dangerteam' tarafından 08.09.2013 17:58:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Eylül 2013, 17:50 - İp: 46.***.**2.42
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

a77 de 8 ve12 FPS de canlı önizleme yok diyor.

Bana göre zaten yanlış bir yol izliyorsunuz, makine seçiminde..

Bence lens performansı, lens çeşitliliği, lens fiyatları, marka seçininde önemli.

Tarih: 8 Eylül 2013, 21:03 - İp: 78.***.**2.99
dangerteam
dangerteam (üye)
Edirne / Amatör

Turnusol Zaten fikir istiyorum ben öneriniz varsa söylerseniz sevinirim.. İlk mesajımda düzenlemeler yaparak sorunumu dile getirdim ve alfa 77 yada nikon konusun da bilgi, fikir , öneriler istiyorum illa ki olacak diye bir şey yok sadece D7100 çok hoşuma gitti ama önerilere açığım sağol'sun birisi öneride bulundu ama makineler pek açmadı açıkçası o yüzden daha fikir , öneri bekliyorum..

Tarih: 9 Eylül 2013, 01:26 - İp: 46.***.**2.42
avanguardist
avanguardist (üye)
Aydın / Meraklı

D7100 6. kareden sonra raw çekerken takılıyor sadece.. JPEG çekiyorsanız limit 51 kare diye hatırlıyorum. Fotografium incelemelerine bir göz atın derim..

Tarih: 9 Eylül 2013, 11:37 - İp: 95.***.**3.42