zfrgnc
zfrgnc (üye)
Samsun / Amatör

Yardımlarınıza İhtiyacım Var.

merhaba arkadaşlar.

fotoraf çekmeyi ve çekinmeyi seviyorum..

Kimisinin hobisidir kimisinin zevki..

Samsung nx3000 kullanıyorum ancak şöyle bir sorun var daha önce hep telefon ile resim çektiğim için ayar vs uğraştırmıyordu ve bildiğiniz gibi telefon için ayarlar kolaydır..

ancak samsung nx3000 aldığım'da fotoraf çekmek pekde kolay olmadığını öğrenmiş oldum. Nedeni ne peki bu fotoraf çekme olayının zor olduğunu derseniz ilk defa profesyonel bir makina kullanıyorum ve hiç bir bilgim yok.

almış olduğum nx3000 ile bir kaç resim çektim ama tam istediğim gibi çıkmıyor resimler.

çektiğim resimlere bakıyorum bazılarında netlik var bazılarında bulanıklık.

ve bu yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var iyi bir resim nasıl çekebilirim

Ve çektiğim bir kaç resim'den sizlerle paylaşmak istiyorum

2.ci ve 3.cü resim tonlama olarak istediğim gibi çıkmadı.

Tarih: 27 Şubat 2015, 18:47 - İp: 179.***.**9.23
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Gerçekten öğrenmek istiyorsan fotoğrafçılıkla ilgili kitaplar al veya internetten araştır oku.Benim tavsiyem A dan Z ye fotoğrafçılık adlı kitabı al,yazarı Özer Kanburoğlu.Bu kitabı bi kaç defa hatim edeceksin.Bir kaç soru cevapla bu iş öğrenilmez.Hevesin var ise zor değil öğrenirsin.

#atilla61' tarafından 28.02.2015 14:30:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Şubat 2015, 12:25 - İp: 92.***.**5.2
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

yanlış anlamazsanız bir örnek vereyim: neşter aldım beyin ameliyatı yapıcam bana öğretin gibi oluyor..atilla beyin dediği gibi bu konuda epey ykaynak okumanzı lazım..

bazen soluk olan fotoların sebebi pozlamadır..doğru pozlama yaparsanız daha doğru sonuçlar verir..

Tarih: 2 Mart 2015, 15:14 - İp: 194.***.**4.25
  • 1