dangerteam
dangerteam (üye)
Edirne / Amatör

Bilgilendirilmeye İhtiyacım Var :/

Uzun bir yazı olacak sanırım ama okuma zahmetinde bulanan yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler..
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar siteye yeni dün gece kayıt oldum çok yönlü sosyal birisiyim fakat fotoğraf konusuna hiç heves edeceğimi düşünmeyen biri idim ta ki Nikon D7100'ü görene kadar ilk kez DSLR bir makine kullanacağım, alacağım ama hoşuma giden bu üründe bayağı araştırdım ölü piksel,yağlanma vs.. Bir de 2 kullanıcı anlamı nedir bilemiyorum anlamadım 1x3 crop yorumlarını okumaktan ürünü inceleyemedim Şimdi arkadaşlar bütçe sorunum yok fakat kararsızlığım şu ;

Crop mu ?
Full frame mi ?
Aynasız makine mi ?
Crop destekli full frame ? ( Bu konuda bilgim yok nedir ? )

Ben ileriye dönük manzara yanı sıra makro resim için düşünüyorum hobiden çok ileriye dönük profesyonel kullanıcı olma yolunda ilerlemek istiyorum. Bir makinadan beklentimi belirtecek olursam şu dur ;

1.Güçlü işlemci ve deklanşör hızı
2.Az ışıklı ortamda başarılı çekim ve odaklanma
3. Manzara, çocuk, portre, hayvan, makro, sokak, az ışıklı ortamlar ( arada bir hızlı çekim martı vs.. )

Ve bir kaç gündür mağazaları gezdim promatörler ile konuştum araştırdım son anda birisi bana D7100 es geç Sony a77 al dedi kafam bir daha karıştı bir de sizlerin yorumlarını alayım dedim. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden yardımcı olacak herkese teşekkürler..

#dangerteam' tarafından 07.09.2013 15:20:03 tarihinde düzenlendi.

#dangerteam' tarafından 07.09.2013 15:25:19 tarihinde düzenlendi.

#dangerteam' tarafından 07.09.2013 23:18:32 tarihinde düzenlendi.

#dangerteam' tarafından 08.09.2013 13:17:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Eylül 2013, 15:10 - İp: 46.***.**2.42
dangerteam
dangerteam (üye)
Edirne / Amatör

Haklısınız fakat çok ta boş değilim fotoğraf konusunda sadece Dslr makinası kendime ait olacak ilk kez kardeşim de Canon 650D var yani kullanıyordum ama ileriye dönük hevesim yoktu bu yüzden maddiyat doğrultusunda orta ileri segment'te olan bir ürün almak istiyorum fakat kararsızlığımdan dolayı ve orta ileri segment'te ki bilgi yetersizliğinden ve kararsızlıktan dolayı yardım beklemekteyim

Crop mu
Full frame mi
Aynasız mı

İleriye dönük ne tür amaçla kullanmak istediğimide belirttim siz ileri düzey kullanıcıların fikirlerini bekliyorum beklentilerim doğrultusunda..

Tarih: 7 Eylül 2013, 18:43 - İp: 46.***.**2.42
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Sony düşünürsen SLT A58
Canon düşünürsen Canon 100D yi öneririm. Bu iki makinayı incele.

Tarih: 7 Eylül 2013, 20:43 - İp: 188.***.**9.118
dangerteam
dangerteam (üye)
Edirne / Amatör

Çok teşekkür ederim ercan bey sony düşünmekten önce fikir istiyorum dediklerime karşın bildiğiniz üzere sony her zaman nikon ve canon'dan farklı özellikler sunmakta kastım efektler ama pil ömrü az bu üründe çünkü her şeyi elektronik.

Canon 100D de incelediğim bir üründü fakat ben D7100 gibi orta ileri seviye derken siz beni başlangıca attınız Ayrıca D7100 hakkında hiç kimsenin yorumu yok mu yahu ?

#dangerteam' tarafından 07.09.2013 21:02:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Eylül 2013, 21:00 - İp: 46.***.**2.42
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Pardon !...
Siz Canon 100 d yi giriş seviyesi zannetmeyin. Canon7d nin küçültülmüş halidir. Yani orta seviye bir makinadır. Şu videoyu izler misin? TIKLA

Tarih: 7 Eylül 2013, 22:19 - İp: 188.***.**9.118
dangerteam
dangerteam (üye)
Edirne / Amatör

Videoyu izledim tanıtan arkadaşlarda ''Giriş seviyesi makine''diye belirtiyor yanlış anlamayın sakın ilginiz için teşekkür ederim benim derdim ben 7100 segmentin de orta ileri düzey bir ürün fikri ve ısrarla diyorum D7100 için yorum da bekliyorum..

Crop mu
Full Frame mi
Aynasız mı
Crop destekli full frame mi.. (Kararsızlığım da var bu konuda)

Ve ben ileriye dönük manzara yanı sıra makro resim için düşünüyorum hobiden çok ileriye dönük profesyonel kullanıcı olma yolunda ilerlemek istiyorum.

#dangerteam' tarafından 07.09.2013 23:11:04 tarihinde düzenlendi.

#dangerteam' tarafından 07.09.2013 23:11:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Eylül 2013, 23:09 - İp: 46.***.**2.42
mitharas
mitharas (üye)
İstanbul / Amatör

7100 makroda sensör yaglanması size problem olur fakat 3 yada 4 bin çekim sonunda yağlanma olmuyor buda 2 yada 3 defa sensör temizliği demek

full frame olayına gelince kimisne göre full frame makinada derinlik daha fazla kimisine göre crop sensör makina daha keskin fakat kullanılan lensin kalitesine görede değişir kalite
bu fotograf full frame bu crop sensör ile çekilmiş diyemez kimse bu seçim ise kişiye kalmış bana göre full frame crop sensör fark etmez

sony olayına gelince 7100 ü 10 günde satarsan sony i 20 günde satarsın gibi diyeblirim

Tarih: 7 Eylül 2013, 23:27 - İp: 5.***.**6.14
dangerteam
dangerteam (üye)
Edirne / Amatör

Mitharas ' Çok teşekkür ederim ilk başlarda eklemeyi unuttum fakat amacım az ışıklı ortamda başarılı çekim ve odaklanma ve D7100 inceledim de bayağı hoşuma gitti fakat o makina görüşleri ve ya fikirleri benim için çok önemli dediğiniz sensör temizliği maliyetli bir durum mu ve bunun net çözümü yok mu ? Ve sizin öneriniz yada fikriniz nedir beklentilerim doğrultusunda ? Birde sony a77 12 fbs cezbetmişti ama onu alırsam başım ağrıyacak diye düşünüyorum son tercihim olacak.

Tarih: 7 Eylül 2013, 23:32 - İp: 46.***.**2.42
vendorr
vendorr (üye)
İstanbul / Amatör

makro yada manzara çekerken 12 fps pek işinize yaramaz.

madem bütçeniz var.orta segment makina istiyorsunuz.

canon 7d alın.yanında da 100mm f2.8 macro ve 70-300 usm alın

birde 18-135 daha da bişeye bakmazsınız

Tarih: 8 Eylül 2013, 12:13 - İp: 176.***.**4.147
dangerteam
dangerteam (üye)
Edirne / Amatör

Ventor ' Dediğin ürünü inceledim ama D7100 yanında pek tatmin etmedi açıkçası ve aldığımda keşke demek istemiyorum yani biri yorum yapsa şu D7100 e çok mutlu olacağım istediğim beklentiler doğrultusunda.Ve dediğin gibi fps konusunda 12 işime yaramaz ama bugün Canon 1DX 12 fps sunurken sony çok düşük maliyetli bir üründe bunu sunmuş bu yüzden bu bir avantajmıdır ve D7100 le kıyaslayacak olursam sony a77 o yüzden demiştim. Fps yüksek olduktan sonra o makine de kullanırım martı için deniz de vs.. Gerçi D7100 de 1x3 ile 7 fps ye çıkabiliyor sanırım çok kararsız kaldım

Bir 7D kullanıcısı diyor ki

Bu kamera kağıt üzerinde güzel görünüyor fakat...
İyi haber; 7D çok seveceğiniz profesyonel özellikler sunuyor. Büyük parlak bir bakacı, hava geçirmez gövdesi, büyük LCD ekranı ve hayvanları kaçırmayacak sessiz ayna yapısı, otomatik sensör temizleyicisi, mikro ayar desteği, hızlı otomatik odaklaması var. Ben 7D'mi Canon 70-200mm F/4L IS ile aldım ve ikisinden aldığım verim inanılmaz.

Kötü haber: Bendeki örnek sürekli aşırı pozluyor ve dış çekimlerde açık tonları patlatıyor. Otomatik beyaz ayarı kullandığım kameralar içinde en güvenilmezi. ISO 800 üzerinde beyaz noktalar oluşuyor ve gürültü gideren yazılımlarda düzelmiyor. 7D kameram öyle tutarsız sonuçlar veriyor ki sürekli RAW çekmek elzem. Dahası, 18MP sensör büyük görüntüler çekse de görünür çözünürlük 12MP bir kameradan Nikon D90 veya D700'den çok da fazla değil.

#dangerteam' tarafından 08.09.2013 13:49:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Eylül 2013, 13:16 - İp: 46.***.**2.42
mustafau
mustafau (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ben bir şey sormak istiyorum açıkçası. Şimdi D7100 modelinde de mi yağ sorunu varmış ?? (Ben D7000 modelinde bu sorun vardı ve sırf bu sorun yüzünden D7100 çıktı diye biliyorum.)

#mustafau' tarafından 08.09.2013 13:56:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Eylül 2013, 13:55 - İp: 78.***.**7.226