yenicag
yenicag (üye)
Kırklareli / Özel Gün Fotoğrafçısı

Sony Hdv Hd 1000 Omuz Kamerası

Sony nin çıkardığı Sony HD 1000 Türkiye ye geldi.Şu an alıp da kullanan arkadaş var mı? Ya da bu kamera hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen bilgilerinizi burada paylaşalım.

Tarih: 6 Şubat 2008, 23:41 - İp: 88.***.**3.157
mutlu st81
mutlu st81 (üye)
Trabzon / Stüdyo Fotoğrafçısı

valla ben kullanıyorum hdv kayıt alıyorum dv davsiye ettiler acaba dv mi kayıt yapsam sonucda dvd olarak verıyoruz

Tarih: 14 Mayıs 2010, 20:02 - İp: 85.***.**9.53
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hdv için ayrı kaset kullanılıyor diye biliyorum.

kamera genel manada süper. tek kusuru kasete kayıt yapıyor olması. okuduğum kaynaklardan diskede kayıt aldığını gördüm ama kullanan görmedim.

kamera klasik sony işi. yani parasına göre mükemmel denilebilir. ucuz ve iyi iş çıkarıyor.

özel çekimlerde daha doğrusu sabit çekimlerde manuel ayarlara ayar veriyor, geniş açısı bulunabiliyor sesi kaliteli, makro modu ve hazır modları ile manuel focus çok iyi.

muadillerine oranla fiyat performans oranı bence en iyisi bu.

Tarih: 16 Mayıs 2010, 08:03 - İp: 88.***.**4.187
stonefilm
stonefilm (üye)
Yurtdışı / Haber Fotoğrafçısı

özellikle dügün cekimleri icin hic tavsiye etmem. bildiginiz üzere video/fotograf cekimlerinde büyük bi pay isiga ayit. Genellikle dügün salonlarinda yeterli isik olmuyor ve Sony HDV HD 1000e'nin isik algilamasi cok kötü.. nedeni ise: kamera professionel duruyor fakat body professionel. Yani icindeki o body'nin icerisinde kücük bi kamera var aslinda ve bu yüzden diger Omuz kameralarina bakarakdan cok daha hafif...

Eger disari cekimleri icin kullanilacaksa fena cekimler yapmiyor fakat dügün salonlarinda camur gibi görüntü cikiyor...

yurtdisin'da yasadgigim icin türkcem okadar iyi degil eger yanlis bisey dediysem özür dilerim

Tarih: 2 Haziran 2010, 22:33 - İp: 91.***.**8.179
ademunal06
ademunal06 (üye)
Ankara / Firma

Ben kullandım. çok güzel bir cihaz. panasonic md 10 000'lere göre biraz ağır bir mini dv kameradır. En uygun ankara'da bulabilirsin. 1 yıl garantili 2900 civarı var. ben bugün görüştüm. daha önce de prodigix pdx 6 led kamera ışığı almıştım. çok memnunum. güvenli alışveriş için tavsiye ederim. telefonunu da vereyim bir ara istersen 0532 591 06 10

Tarih: 25 Ağustos 2012, 22:33 - İp: 78.***.**0.205
studyobarkin
studyobarkin (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Evet burayı ben de biliyorum. bende tavsiye ederim. gönül rahatlığıyla arayın derim.

Tarih: 2 Eylül 2012, 16:16 - İp: 78.***.**5.186