yenicag
yenicag (üye)
Kırklareli / Özel Gün Fotoğrafçısı

Sony Hdv Hd 1000 Omuz Kamerası

Sony nin çıkardığı Sony HD 1000 Türkiye ye geldi.Şu an alıp da kullanan arkadaş var mı? Ya da bu kamera hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen bilgilerinizi burada paylaşalım.

Tarih: 6 Şubat 2008, 23:41 - İp: 88.***.**3.157
xcem
xcem (üye)
Denizli / Stüdyo Fotoğrafçısı

yenicag arkadaşıma katılıyorum düğünlerde yakın çekmeye hiç gerek yok kendi zetn üzerindeki objektifi dar açı çekiyor.Ama netlik pozlama renkler süper çöznürlük harika bence fotoğrafıda benim görüşüm ortalama 30x40 dan sonra dağılma yapar...Ama tavsiiye ederim ben menunum

Tarih: 29 Mayıs 2008, 01:10 - İp: 85.***.**8.182
gsmoffice
gsmoffice (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

ben kullanıyorum arkadaşım mükemmel bi kamera ses ve görüntü kalitesi süper 4 aydır kullanıyorum

Tarih: 19 Eylül 2008, 22:36 - İp: 88.***.**9.190
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu cuma nasip olursa bende

verilen bilgiler için sağolun bakalım kullanalım yazarız buralarada

+4 batarya :-)

#remi5861' tarafından 11.10.2008 00:43:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Ekim 2008, 22:03 - İp: 88.***.**4.0
sevenx
sevenx (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlar ani deönüşlerde ve zom yaparken netleme sorunu olduğunu söylüuolar,yani makina kendini çabuk toparlayamıyomuş..

Tarih: 6 Kasım 2008, 11:14 - İp: 88.***.**6.53
hakan_avci
hakan_avci (üye)
Burdur / Stüdyo Fotoğrafçısı

bendede 4 sendir panasonic md 9000 vardı geçen sene arıza yaptı bende sony aldım. panasonicle karşılaştırmak mümkün bile olamaz panasoniğin 3 ccd çekim yapan tek omuz kamerası ag62 dir bu kameradan bir tane gördüm ama panasoniclerin genel hatası kaydedici kafa çok çabuk arıza yapıyor benim tamircimde dediki bu kameraların hepsi böyle. bende sony aldım arasındaki farklar evet kamera ağır bir makina ama panasonic in hafifliği tamamen kameranın içinin boş olmasından dolayı. sony efekt olarakta harika bir makina tek sorunu efekti menüye girerek seçmek. sony nin diğer x7 v.b. makinaları 3 ccd cmoss hdv. 1000 p de öyle ama onlara nazaran iyi yönü omza konabilmesi. x7 tamam çok hoş bir cihaz ama sadece elde çekim yapılıyor titreme fazla oluyor ve insanı çok yoruyor. panasonic kesinlikle tercih etmeyin çünki çok dandik makinalar hepsi . sony kesinlikle artık düğün v.b. çekimlerin vazgeçilmezi olacak.
fiyat ve performansı karşılaştırırsak sony ucuz bile kalıyor cünki hakiki bir çekim cihazı mükemmel bir makina. benim aldığım sony nin uzaktan kumandası paketin içinden çıkmadı varmı onuda bilmiyorum ama varsa efektleri kumandadan seçebiliyorsak çok güzel. mükemmel efekler var bu bildiğimiz vipe mix v.b. efeklerde bile kalite var hele mix efekti benim favorim tv de izleyince mükemmel oluyor. sony derim başka bişi demem.

Tarih: 7 Kasım 2008, 23:35 - İp: 78.***.**0.132
sevenx
sevenx (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

sayın kahan avci dönüşlerde yada zoom yaparken netleme sor8unu olduğu doğrumu yani makina kendini çabuk toparlayamıyomuş. bundan söz etmedin hiç.

Tarih: 8 Kasım 2008, 11:23 - İp: 88.***.**1.88
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

İyi akşamlar. hakan_avci ye sorum olacak. aynı kamerayı bende kullanıyorum. sony

Tarih: 11 Kasım 2008, 22:18 - İp: 78.***.**7.133
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

İyi akşamlar. hakan_avci ye sorum olacak. aynı kamerayı bende kullanıyorum. sony HDV 1000 . Bahsettiğin efektleri ben bulamadım. Efekt var ama mix yok. Yada nasıl yaptığını anlatırmısın. teşekkürler.

Tarih: 11 Kasım 2008, 22:25 - İp: 78.***.**7.133
kenan_balci
kenan_balci (üye)
İçel / Amatör

arkadaşım bende 3 aydan beri kullanıyorum sonyi harika bi kamera görüntüsü sesi müthiş bi şey kamera biraz ağır fakat alınca göreceksin verdiğin paraya değecek.panasoniclere bulaşma derim hakan_avci arkadaşımnda dediği gibi içi boş bi kamera panasonicler ondan hafifler.
sonyde efekt olayı menüye girerek yapıosun bana kalırsa efekte gerek yok çekim esnasında sonra pc den yaparsın captureyle aktardıktan sonra mutlaka sony al derim........

Tarih: 13 Kasım 2008, 19:36 - İp: 88.***.**7.95
vetmemo
vetmemo (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

bende 4-5 aydan beri kullaniyorum bu kamerayi,
hakan avci kardesimizin bahsettigi efekler falan, yok ayrica kumanda olayi da yok,,
ayni kamaradan mi bahsediyor acaba diyesim geldi,,,

kumandayi daha sonra alabilisin kablo baglantili olarak kullanabilirsin, fiati yaklasik 50€,
herkesin dedigine katiliyorum, netleme sorunu oluyor bazen,,
az isikli ortamlarda berbat kalite, kumlanma ve renk sapmasi--
3ccd olmasi cok iyi olurdu, sony HDR FX1, yada HVR Z1E...biraz kücük ama bence daha kaliteliler .. tabi pahalida---

DSR 250P ye kafam takiliyor bu ara eski model ama kalite güncel ; kullanilmis 3000€

Tarih: 17 Kasım 2008, 16:28 - İp: 84.***.**4.201