yenicag
yenicag (üye)
Kırklareli / Özel Gün Fotoğrafçısı

Sony Hdv Hd 1000 Omuz Kamerası

Sony nin çıkardığı Sony HD 1000 Türkiye ye geldi.Şu an alıp da kullanan arkadaş var mı? Ya da bu kamera hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen bilgilerinizi burada paylaşalım.

Tarih: 6 Şubat 2008, 23:41 - İp: 88.***.**3.157
layer_26
layer_26 (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sony HVR HD 1000E mi ben de onu takip ediyorum sanırım henüz türkiye gelmemiş yurt dışıda kullanan arkadaşlar varsa bilgi verirlerse seviniriz.

Tarih: 7 Şubat 2008, 13:23 - İp: 78.***.**2.146
akif_nl
akif_nl (üye)
Tekirdağ / Profesyonel Fotoğrafçı

youtube bakabilirsiniz.

Tarih: 18 Şubat 2008, 18:20 - İp: 88.***.**7.120
delikadir1
delikadir1 (üye)
Balıkesir / Meraklı

HVR-HD 1000 E yi geçen gün fotoğrafçı arkadaşıma tanıtım için getirdiklerinde inceledim. öncelikle duruşu güzel gösterişi güzel. MS pro hafza kartı takılabiliyor ve karta 6.1 MP fotoğraf çekebiliyor, ayrıca kasetteki görüntüden 4.1 MP kalitede fotoğraf alabiliyor (fotoğraf çekiminde kaçırılan an'lara ait foto labilmek için, netliği gayet iyi) Dokunmatik ekran ve menüsü TÜRKÇE. kamera efectlerini bulamadım. HDMI HD DV çıkışlarının yanında normal TOS çıkışları filan da var.

Bu kamera ile Türkiye şartlarında genelde Düğün çekiminde kullanılacağını varsayarak yazıyorum. Gelin damat dans ederken boy çekimi yapmak istediğinizde baya bi uzaklaşmanız gerekecek bu durumda da araya başkaları girer. bu nedenle kamerayla beraber genişaçı mercek mutlaka takılmalı diye düşünüyorum.

bu arada tanıtım için makinayı getiren kişi erdemgider arkadaşın da dediği gibi;
- Satın alınan makinenin 2 sene garantisi olacak
- makineyi kullanan müşterinin cihazı arızalanırsa makinenin serviste tamiri sırasında Sony Müşteriye yedek makine hizmeti sunuyor dedi.

#delikadir1' tarafından 06.03.2008 22:20:56 tarihinde düzenlendi.
http://images.ciao.com/iuk/images/products/normal/464/product-6822464.jpg

#delikadir1' tarafından 06.03.2008 22:29:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Mart 2008, 22:19 - İp: 88.***.**1.40
konukvideo
konukvideo (üye)
Sakarya / Firma

Sony Hdv Hd 1000 Omuz Kamerası

KULLANIM ALANLARI

Yeni HVR-HD1000E modeli, Fotoğraf stüdyolarına, etkinlik kameramanlarına, serbest çalışanlara, eğitim videosu çekenlere, organizasyon çekimlerene uygun fiyatlı bir kamerayla iş yapma fırsatı ve kullanışlılığı sunuyor.
AVANTAJLARI
ClearVid CMOS algılayıcı
Bu yeni kamera, gelecekte kullanım için bir HD master bant tutarken, çevrilen standart tanımlı sinyalleri kullanıcının mevcut SD yapım sistemlerine çıkış yapan aşağı çevrim modlarına sahip.
Kamera, çok çeşitli çekim koşullarına uyuyor ve yansımayı Carl Zeiss Vario-Sonner T* 10x optik zoom lensiyle azaltıyor. SteadyShot (optik) özelliği, optik lens yöntemi kullanan bir görüntü sabitleyici. Polarize ışık açılarını gerçek zamanda telafi etmek için lensin kendisi yatay ve dikey olarak kayıyor. HVR-HD1000E kameranın Sony 1/2.9 inçlik ClearVid CMOS algılayıcı sistemi 45 derece döndürülmüş piksel düzeni, daha yüksek çözünürlük ve hassasiyet sağlıyor.
HDV formatı kullanıcılara 6 mm tipinde bir kasete yaklaşık 60 dakika çekim yapmalarına imkan veriyor. Sony’nın en yüksek kalitede 6 mm video bandı DigitalMaster, HDV uygulamaları için önerilen profesyonel kayıt ortamı. Bu 63 dakikalık kasetler (model PHDV M63DM) Sony’nin AME (Advanced Metal Evaporated) II teknolojisine ve çift aktif manyetik katmanlara sahip. Super NightShot İşlevi Yeni modelin Super NightShot işlevi, sıfır lüks ışık seviyesinde kayıt için dahili bir kızılötesi ışık yayıcıya sahip, ve gece izleme sağlıyor.
Bir NP-F970 (opsiyonel) pil ile 10 saate kadar çalışabiliyor.

Tarih: 8 Mart 2008, 01:57 - İp: 88.***.**8.51
sametisik
sametisik (üye)
Çanakkale / Stüdyo Fotoğrafçısı

Evet arkadaslar yeni cıkmıs bi kamera buna alternatıf baska marka veya modeller nelerdir panasonic mesela ?..Bu kamerayı almak su an için mantıklı mıdır yoksa bir üst seviyesi cıkana kadar beklenıp ust modelı mı alınmalıdır?
paylaşım için herkese tesekkurler...

Tarih: 8 Mart 2008, 14:02 - İp: 88.***.**0.199
nurtekno
nurtekno (üye)
Muğla / Stüdyo Fotoğrafçısı

EVET ARKADAŞLAR BEN İŞE YENİ BAŞLIYORUM YENİ BİR KAMERA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM SİZCE SONY Mİ PANOSONİKMİ BİR TÜRLÜ KARAR VEREMİYORUM CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM

Tarih: 28 Nisan 2008, 22:37 - İp: 88.***.**4.37
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

buna benzer birşey olması lazım benim işyerinde kullandığım kamera bu

Tarih: 29 Nisan 2008, 10:34 - İp: 81.***.**7.150
tttttttt
tttttttt (üye)
Antalya / Meraklı

kamera türkiyede var...dikkatli araştırırsan bulursun.

(last hope) Gösterdiğin kamera ile adı geçen kamera aynı değil ve gibi de değil.

Tarih: 30 Nisan 2008, 03:29 - İp: 88.***.**9.78
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

benzer özelliklere sahipti ankaradan gelen arkadaşlarda vardı o resimdeki makinenin aynısı karşılaştırdık çekim kalitesi felan hiç fark yok. o kamera 10x zooma sahip bizdeki 20x zooma o da lens farkından sanırım

Tarih: 30 Nisan 2008, 09:46 - İp: 81.***.**7.150
yenicag
yenicag (üye)
Kırklareli / Özel Gün Fotoğrafçısı

Sony HD 1000 kamerayı 10 gün önce aldım.Şu ana kadar Panasonic MD 9000 kullanıyordum.HD 1000 bir kere MD 9000 e göre çok ağır fakat ciddi bir alet .Çekimler çok net, dezavantaj olarak düğünlerde çok yakın çekim yapamıyorsunuz ve batarya şarjı kameraya bağlı olduğu için yedek dolu batarya bulundurmak gerekiyor.Ayrıca sabit mikrofonu yok, efekt uygulamaları da dokunmatik ekrandan zor oluyor.

Tarih: 1 Mayıs 2008, 02:54 - İp: 85.***.**5.107