canerorhan
canerorhan (üye)
Afyonkarahisar / Stüdyo Fotoğrafçısı

M10000

Arkadaşlar m10000 den sorun yaşıyorum fulle giriyor devamlı zoom yapıp full gidermek zorunda kalıyorum yardımcı olursanız sevinirim [email protected]

Tarih: 13 Aralık 2008, 14:10 - İp: 78.***.**8.198
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili canerorhan,
sorunu tam olarak anlayamadım . biraz daha ayrıntılı yazarsan veya örnek vererek anlatırsan sevinirim.
murat özdemir www.panasonicyetkiliservisi.com

Tarih: 13 Aralık 2008, 15:22 - İp: 88.***.**6.105
canerorhan
canerorhan (üye)
Afyonkarahisar / Stüdyo Fotoğrafçısı

Burkay kardeşim ben afyondayım bundan önce kameralarımın bakımı için ist. altın video ile çalışıoyordum elimde m3000 ve m3500 birde m10000 var hepsinde de zaman zaman sıkıntı yaşıyorum nasip olursa 300 ve 3500 yakında size getiricem ankarada olduğunuzu yeni öğrendim sizinle çalşmayı düşünüyorum.M3000 kış günleri çok fazla siyah beyaza giriyor.M3500 ise sık sık rec girdiğimde kendi kendini kapatıyor. bunlar yıllardır var olan sorunlar.Fakat burkay bey m10000 görüntü ve renkleri tam alamıyorum wb ayarını yapıyorum.AMa beni en çok sıkan mevzu ise çekimi belirli bi mesafeden yaparken bir anda full e giriyor.Bunu ileri geri zoom yaparak fulluk gidiyor.Daha sonra çok geçmeden tekrar aynı şeyi yapıyor.BU makınayı alırken m9000 lerden daha iyi bi kafası olduğuna ve çekimin kalıteli olacağını düşünerek aldım fakat çokta beklediğim gib bi netice vermedi.Panasonicten forumda çoğu kişi ver yansın etmiş.BEn buna katılmıyorum m7 ler zamanından beri panasonıc kullanıyorum çok ekmeğini yedim.Yaklaşık 1990 dan beri çalışıorum panasonıcle.Fakat bu m10000 canımı sıktı açıkçası yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 14 Aralık 2008, 08:24 - İp: 88.***.**2.150
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

İstanbulda altın video panasoniğin yetkili servisidir. Konusunda uzman bir kaç servisten biridir.

M3500 ün kendiliğinden kapanması sorunu kaset yuvasının kapanma kilidinin gevşemesindedir.Bir pense yardımı ile kaset yuvası üzerindeki çengeli 1-2 milimetre içeri doğru kıvırısan sorun kalmaz.

M3000 ile olan sorunu anlayamadım o nedenle cevap yazamıyorum.

MD 10000 konusunda size katılıyorum.u makineler kendi normlarında gayet iyi sonuçlar vermektedirler.Ancak piyasada sahte MD10000 lerin olduğunu da üzülerek yazmak zorundayım.Zaten yeni alınmasına rağmen hemen kafa arızası veriyorsa o kamera muhtemelen sahte çin malı kameradır.Zira yine bu forumlarda yazan arkadaşlara göre kamerayı alıpta bir kaç sezon geçiren arkadaşlarımız çok fazla.
Ayrıca bu kameralar kafa arızası verdiğinde mutlaka yetkili servise tamir ettirmenizi ve garanti talep etmenizi öneriyorum.
iz burukay firması olarak değiştridiğimiz kafalara 6 ay parça 1 yıl işçilik garantisi veriyoruz. u garantiyi yetkili servis dışında hiç bir tamirci veremez.
Zira bu gibi tamirciler yine çin'den getrilmiş kafaları kullanmaktadırlar.Ve satın aldıkları parçalar garantisiz olduğu gibi yaptıkları işte teknik servis kılavuzları olmadığı için üstün körüdür.

Ülkemizde kameralarınızı gönül rahatlığı ile tamir ettirebileceğiniz yetkili servisler mevcuttur. Bu firmaları panasonic com tr adresinden bulabilirsiniz.

Selamlar Murat Özdemir www.panasonicyetkiliservisi.com www.burukay.com

Tarih: 14 Aralık 2008, 15:38 - İp: 88.***.**6.105
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

burkay arkadaşımızın dediklerine katılıyorum.geçenlerde bir arkadaşımız da da böyle bir sorun vardı.denizaltı elektronik izmir servisini aradık.cevapları şu oldu. kameranızın yüklendiği program çöküyor bizde onun programı olmaması sebebiyle elinizden o kamerayı çıkarın dediler.aynen cevapları buydu.yardımcı olabildimse ne mutlu.
burkay bey birşey soracaktım acaba kameranın bataryası kamera kapatılmadan sökülüp takılırsa bu arızalara sebeb verebilir mi.salonlarda telaş anında bunu çok yapıyoruz .

Tarih: 16 Aralık 2008, 19:50 - İp: 88.***.**7.119
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Evet sevgili koç kamerayı kapatmadan bataryayı sökmek kameraya zarar verebilir.
Bu sadece kamera için değil tüm işletim sistemli elektronik cihazlar
(örn. cep telefonu) için geçerli bir kuraldır.

#burkay' tarafından 16.12.2008 20:03:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Aralık 2008, 20:03 - İp: 88.***.**1.30
ego37
ego37 (üye)
Kastamonu / Özel Gün Fotoğrafçısı

burkay bey . sizlere minnetarım herkese yardımcı oluyorsunuz.cok samimi ve temiz bir kalbiniz olduguna inanıyırum. saygılarımla.kastamonu,dan ego37

Tarih: 16 Aralık 2008, 21:35 - İp: 88.***.**9.179
elkan
elkan (üye)
Siirt / Firma

bende aynı sorunu yasıyorum suan için isim vermeden yasadıklarımı anlatacam ama zamanı geldiginde yasadıklarımı firma ismi verip bizi sermaye olarak nasıl kullandıklarını anlatacam üç kez gönderdim her gönderdikten sonrada para almayı ihmal etmediler verdigim para yetmiyormuş gibi kargo masrafı yokmu cok berbat ediyor adamı bizler emekciyiz ne zorluklarla yaz demeden kış demeden calısıyoruz vicdan kalmamış bu tamircilerde ama allah korkusun olsun her haksız kazancı sonu mutlaka ama mutlaka sonu ilaç doktor avukat parası olur saygılarımla elkan özekinci

Tarih: 2 Ocak 2009, 00:04 - İp: 78.***.**6.195
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Manuel focus moduna dikat etmenizi istiyorum. Makine ayarlarından yada işlev tuşundan otomatik focus (otomatik netleme) modundan çıkartmış iseniz yada bilmeyerek bunu yaptıysanız makine otomatik netleme yapamaz sizin netleme yapmanızı bekler.
Makine içinde sorun varsa bilemem ama bu hata sık yapıldığı için herkes telaşlanıyor. Ayarları bir gözden geçiriniz olmazsa teknik hatayla karşı karşıyasınız demektir.

Aşırı çok yakın çekimlerde ve aşırı uzak çekimlerde lensin kapasitesini aştığı için görüntülerin bulanık-flu çıkmasına neden olur.
İlla teknik arıza olacak diye şart yok belki çok basit nedenlerde olabilir.
1-lens temizmi kirlimi bakın
2-dijital zoom mümkün olduğunca yapmayın
3-çok yakın -çok uzak çekmeyin
4-yemek yapılan otamlar gibi buharlı ortamlarda buhar yüzünden bulanık görüntüler çıkabilir.

Tarih: 2 Ocak 2009, 03:39 - İp: 88.***.**1.158
ego37
ego37 (üye)

merhaba . panasonic nv-md 10000 avrupa sitelerinde araştırdım.masela ebay sitesi. orjınal birebir MADE İN JAPON degil bendce kamera kutu ve üzerinde made in japon yazıyır ama gönderim yerleri hep hong hong yazıyor yani çin . çinlerin uydurması böyle bir makina panasonic dünya sitelerinde görünmüyor. ama AG-DVC60 AG-DVC-62 var sitelerde ve japon. bende nv-md10000 almayı düşünüyordum ama çin yapımı oldugundan vazgectim.çinde yapıp üzerine JAPON yazısı koyup sürüyorlar piyasaya.en güzeli SONY HVR-HD1000E alıp dar acı oldugundan geniş lens alıp yıllarca kullanmak en güzeli saygılar.

Tarih: 2 Ocak 2009, 22:51 - İp: 88.***.**8.101
ego37
ego37 (üye)

panasonic nv-md10000 kullananlar"fotoğrafcılar ile" ile de bilgi alışverişinde bulunuyorum kimsede tavsiye etmiyor.

Tarih: 2 Ocak 2009, 22:54 - İp: 88.***.**8.101