ruhname
ruhname (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

İki Kamera Cekimi Yardim

selam arkadaslar bir dugunu iki kamera ile cekim yaptim bunlari mix yapmak istiyorum bana neler lazim ve neler lazim yardimci olurmusunz.

Tarih: 8 Ocak 2013, 23:06 - İp: 87.***.**9.48
kamera54
kamera54 (üye)
Yurtdışı / Amatör

İlginç bi durum doğrusu. İki kamera ile çekim yapabilmek ama birleştirmeyi bilmemek.

Mesela Adobe Premiere Pro ile çalışabilirsiniz. Bu sadece bir örnek tabii, bundan başka onlarca yazılım var bu şekilde kes-biç-ekle-birleştir gibi editleme işlemini yapan.

Ama bu programları kullanmayı öğrenmek için ne kadar süre kurs alırsınız orasını bilemem.

Tarih: 9 Ocak 2013, 14:23 - İp: 46.***.**3.230
ruhname
ruhname (üye)

pinnacle kullaniyorumda ses olayini nasil yapicam diye sormustum ama zaten simdi mixer almaya karar verdim cekim aninda mix yapicagim

Tarih: 9 Ocak 2013, 16:39 - İp: 87.***.**9.48
ruhname
ruhname (üye)

http://www.youtube.com/watch?v=ATBioURE7cQ

bu mixeri almayi dusunuyorum nasil size iyimi?

Tarih: 9 Ocak 2013, 19:30 - İp: 87.***.**9.48
serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

kaç para fiyatı ve firma ismi söylersen sevinirim

Tarih: 10 Ocak 2013, 11:24 - İp: 88.***.**2.204
ruhname
ruhname (üye)

firma ismi roland cihazin tam adi Roland vr-3 hollandada yasiyorum burdaki fiyati 1800 euro.

Tarih: 10 Ocak 2013, 13:16 - İp: 87.***.**9.48
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ürünü satan sana teknik destek verebilir eğer vermiyorsa ordan alışveriş yapma yarın bişey olduğunda malın arkakasında da durmaz bunlar. teknik ekip ek para isterse ver. "bedava öğle yemeği yok"

Tarih: 12 Ocak 2013, 03:46 - İp: 88.***.**3.140
ruhname
ruhname (üye)

urunudun aldim ilkizlenimlerim kendisi kucuk hakikatten cok kucuk fiyati ve islevi buyuk, 4 tane microfon girisi 4 tane kamera girisi var kullanimi cok basit geldi ama daha setup ayarlarina hic bakmadim orasi biraz karsik bugun dvd recorder alicam ve deneme cekimleri yapicam kalite ve cekim nasil oluyor gorucem.

Tarih: 12 Ocak 2013, 13:05 - İp: 87.***.**9.48
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hayırlı olsun. bu tür aletler boş sahada denendiğinde iyi performans verir inşallah sahada da aynı performansı alabilirsin

Tarih: 12 Ocak 2013, 13:13 - İp: 88.***.**1.113
ruhname
ruhname (üye)

birsey sorucam bende mc2000e camera var ikinciyi alicam baska bir camera alsam biraz daha ocuz olani fx1 falan sadece goruntu icin iki kameradagecis yaptigimda goruntuler farkli olurmu? illa ayni cameradanmi almam lazim ayni goruntu icin

Tarih: 12 Ocak 2013, 17:02 - İp: 87.***.**9.48
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

valla şimdi enelde bizler otomatik ayarda çekeriz..
iki tane aynı kamerada olsa farklı görüntüler olur. fakat en azından farklı bir kamera kadar çok olmaz diyorum. farzediyorum..

aslında mantıken şöyle; iki kamera otomatik modda olsun. ama ayarlarıda aynı olsun. örneğin; 25p veya 50p, 1920 x 1080 piksel.. böyle olunca görüntüler farklı olacak -doğal olarak- ama en azından e ve boy ölçüleri ile göze görünen kayıt cinsi aynı olacak.

kameralarda şu özellikler öne çıkar;
1- ölçü: pal mı ntsc mi full hd mi?
2- saniyede kaç kare çeksin?
3- hangi modda kayıt yapılıyor (genelde otomatik)
4- hangi kodekte kaydediyor?

her iki kameradada bunlara dikkat ederseniz bence sorun olmaz. ama iki farklı marka ve model kamerada görüntüler biraz farkedilir. nasılki canonun renkleri ile pentaxın renkleri birbirinden farklı ise kamerlardada bu olay var..

benim tavsiyem en azından iki kamera aynı olamıyorsa bile en azından aynı marka olsunlar.. kafanız rahat olsun..

Tarih: 12 Ocak 2013, 19:30 - İp: 88.***.**5.71