semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

Hp Almayın,aldırmayın Efendim..

Öncelikle herkese merhaba..Sevgili Burkay'ın "HP Makinasını Servise Göndereceklere" yazısındaki talihsiz kişi benim
Şunu belirtmeliyimki HP Photosmart 735 modelini kullandığım 3 haftalık zamanda makinanın kalitesiyle ilgili hiçbir şikayetim olmadı.Fakat kalite kavramı geniş bir anlam içerir.Yani sadece malın mevcut özellikleri değil,satın aldıktan sonraki hizmetlerde bu kalite kavramını kapsar.Bu durumda içine su kaçırmadığım halde(ki ben kendilerine objektifi açıkken,üzerine ağırlık bindiğini ve objektifin zorlanarak içine kaçtığını belirttiğim) bana içine su kaçırmış olduğumu raporladılar ve tam 220$ tamir masrafı istediler!
Makinayı 20 gün kullanabildim,400 milyona almıştım ve 2 yıllık garantisi olmasına karşın benden istenen meblağ(220$) çok uçuktu!Burkay'a durumu ilettiğimde yapacak hiçbirşeyimin olmadığını ve HP'nin fiyat politikasını eleştiremeyeceğimi belirtti!
Mesajıma son verirken;8 aylık burslarımdan(gerektiğinde yemeyerek,içmeyerek) zorla biriktirdiğim para karşılığı aldığım ve almışken iyisini alayım mantığıyla HP'ye kaptırdığım 400 milyon haram olsun efendim
HP almayın aldırmayın..(Hatta bunun türküsüde var:BEN YANDIM ELLER YANMASIN diye sözleri vardır..HP için yakılmıştır bu türkü )

Tarih: 30 Haziran 2004, 09:25 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Optik zoom diye kastettiğin şeyin adı Barrel dir.Barrel motoru değil ama onun aktive ettiği dişliler ezilebilir ve makine bu nedenle çalışmayabilir.Bu durum durduk yere olmaz!! Mutlaka Barel (objektif ) bir baskıya maruz kalmıştır. HP nin kararını burada benimle paylaşır mısın??

Tarih: 16 Nisan 2005, 23:49 - İp: yok
kaptan
kaptan (üye)
Burdur / Amatör

konu tarafımca silindi...

#kaptan' tarafından 23.10.2013 00:22:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Nisan 2005, 23:44 - İp: 78.***.**8.4
kaptan
kaptan (üye)
Burdur / Amatör

#kaptan' tarafından 23.10.2013 00:22:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Nisan 2005, 23:50 - İp: 78.***.**8.4
kaptan
kaptan (üye)
Burdur / Amatör

#kaptan' tarafından 23.10.2013 00:23:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mayıs 2005, 01:13 - İp: 78.***.**8.4
hason
hason (üye)
Ankara / Meraklı

Bende HP maduruyum. Bir 945'i ancak üç hafta kullanabildim ve iade etmek zorunda kaldım. Makinadan çıkan sonuçlar güzel ama bende kimseye tavsiye etmiyorum. "BENde YANDIM ELLER YANMASIN"

Tarih: 23 Temmuz 2005, 23:48 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Tarih: 25 Temmuz 2005, 22:04 - İp: yok