semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

Hp Almayın,aldırmayın Efendim..

Öncelikle herkese merhaba..Sevgili Burkay'ın "HP Makinasını Servise Göndereceklere" yazısındaki talihsiz kişi benim
Şunu belirtmeliyimki HP Photosmart 735 modelini kullandığım 3 haftalık zamanda makinanın kalitesiyle ilgili hiçbir şikayetim olmadı.Fakat kalite kavramı geniş bir anlam içerir.Yani sadece malın mevcut özellikleri değil,satın aldıktan sonraki hizmetlerde bu kalite kavramını kapsar.Bu durumda içine su kaçırmadığım halde(ki ben kendilerine objektifi açıkken,üzerine ağırlık bindiğini ve objektifin zorlanarak içine kaçtığını belirttiğim) bana içine su kaçırmış olduğumu raporladılar ve tam 220$ tamir masrafı istediler!
Makinayı 20 gün kullanabildim,400 milyona almıştım ve 2 yıllık garantisi olmasına karşın benden istenen meblağ(220$) çok uçuktu!Burkay'a durumu ilettiğimde yapacak hiçbirşeyimin olmadığını ve HP'nin fiyat politikasını eleştiremeyeceğimi belirtti!
Mesajıma son verirken;8 aylık burslarımdan(gerektiğinde yemeyerek,içmeyerek) zorla biriktirdiğim para karşılığı aldığım ve almışken iyisini alayım mantığıyla HP'ye kaptırdığım 400 milyon haram olsun efendim
HP almayın aldırmayın..(Hatta bunun türküsüde var:BEN YANDIM ELLER YANMASIN diye sözleri vardır..HP için yakılmıştır bu türkü )

Tarih: 30 Haziran 2004, 09:25 - İp: yok
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Çok matraksın semioli.

Tarih: 30 Haziran 2004, 09:51 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

HP karşıtı kampanyana desek veriyorum

Tarih: 30 Haziran 2004, 11:09 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Kendim ettim ... kendim buldum...
Gül gibi sararıp soldum... (forum müzikli oldu)...

Müzik aleti olarak en iyisi Roland ...

Tarih: 30 Haziran 2004, 11:44 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili semioli,

söylemesi ayıp 9 milyar liraya t 3000 model bir karşılaştırma cihazını 2. el olarak daha yeni aldım.Dilersen makineni bana gönder onu bordu sağlam bir makine ile karşılaştırayım belki yapabilecek birşeyler vardır...

Sanırım yine yanlış mecralarda dolaşıyorsun! Örneğin makinen samsung marka olsaydı kesinlikle böyle bir durumla karşılaşmazdın.Acaba makinen örneğin Fuji olsaydı yada Pentax olsaydı yine böyle bir sahtekarlıkla karşılaşır mıydın acaba? Sanmıyorum..
Son zamanlarda Kodakla gelişen daha sonra Diğer amerikan şirketlerinin de katıldığı sony nin de tuz biber olduğu bir felsefe var:Teknoloji kiralamak..
Biz Akdniz insanıyız bizim kitabımızda atmak diye bir kavram yoktur bu nedenle bizler selpak mendile de zor alıştık ben uzun bir sure bez mendil kullamaya devam ettim annem yıkar ütüler önlüğümün cebine koyardı bez mendilimi okula giderken...Şimdi kullan-at kültürü hakim...Bana tek kerelik fotoğraf makinesini getirenler var buna film takabilir misin diye.Oysa filmi çıkardıktan sonra o makineyi atıyorsun... Evladiyelik kavramının olduğu bir ülkede kullan - at kültürünü yerleştirmeye çalışmak ancak kültürel sömürü ile olur Senin HP nin de tamirinde bu denli yüksek ücret talep etmeleri bundan ötürüdür. Adamlar bize açıkça söylüyorlar (kodak ) Siz makineleri tamir ettikçe biz yeni makine satamıyoruz...
Benim bu sitedeki misyonum satış sonrası hizmetler konusunda bilgilendirmek olduğu için ben sana sony den de uzak durmanı öneririm.(video kameraları dahil)

Tarih: 1 Temmuz 2004, 03:37 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Bence Yamaha abice yoksa Casio muydu

Tarih: 1 Temmuz 2004, 08:47 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Müzik aleti nde Casionun amacı çoluk çocukta klavye olsun felsefesi...
Yamaha nın yeri ayrı.. İşi müzik.... !!!! (Bkz. YAMAHA DX7-muzisyen.net)
Roland, Korg gibi markalarda şu aralar öne geçti...
ama Türkiyede iş yapacaksan türk ritimli bir alet almalısın...
Roland E16-Tr gibi...

Kendim ettim.. kendim buldum...

Tarih: 1 Temmuz 2004, 09:04 - İp: yok
nusret03
nusret03 (editör)
Afyonkarahisar / Firma

ABİJİM ARMUTUN SAPI VAR ÜZÜMÜN DE ÇÖPÜ. NE ALMALIYIZ???

EN GÜZELİ ÇEK-AT FOTOĞRAF MAKİNESİ

Tarih: 2 Temmuz 2004, 19:58 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

McKyra cığım...
demek istediğim şu
adam zaten gerçek müzisyense Casio ,Masio almaz...

Gider ihtiyaçlarını karşılayan Roland , Korg, Yamaha gibi (orgların SLR leri ) markaların gelişmiş modellerini alır... Tabii yaptığı müziğide düşünerek... (Oryantel ve Türk müziği çalıyorsa o ritmlerleri olan ve komalı sesleri çıkartabileni tercih eder) . Yani bilinçli ve prof. bir tüketici sözkonusu...

Bizim forumdaki gibi hangi makinayı tercih edeyim...hangi makinayı alayım...? sorular sormadan gider aletini alır...

Alt segment te (500 Milyon TL) aşağısında büyük bir kaos var..
Ucuz CMOS lular, digital zoomlular ! , full otomatikler , fotografı çok kötü çekenler (hatta berbat)... çocuk oyuncakları...

Bizim misyonumuz ne olmalı.... Kaynak israfını azaltacak şekilde fotograf çekmekten nefret ettirmeyecek...sevdirecek...fiyat/kazanç oranı iyi makinalar tavsiye etmek olmalı...

ha yeni fotograflarda ekledim... manzara ve hayvanlar .. bir bak...

Tarih: 3 Temmuz 2004, 10:32 - İp: yok
kaptan
kaptan (üye)
Burdur / Amatör

yıllar sonra tesadüfen buldum bu siteyi...
hayret, halen ayakta olan bir site...
tebrik ederim...

#kaptan' tarafından 23.10.2013 00:25:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Nisan 2005, 00:37 - İp: 78.***.**8.4
fsirin
fsirin (üye)
İstanbul / Amatör

Kaptan arkadaşımızın makinasına üzüldük. Düşürmedikten, zorlamadıktan (kullanıcı hatası) ve içini açmadıktan sonra garanti kapsamında olması aynı zamanda bir yasal zorunluluk. Makinayı aldığınız yere de danışabilirsiniz. Yetkili servis dışında bir yere götürmeniz garantiyi kaldırır. Öncelikle yetkili servise verin durumu izleyin. Makinanızın 2 yıl garantisi olması lazım. Geçmiş olsun.

Tarih: 16 Nisan 2005, 19:31 - İp: yok