inkatroia
inkatroia (üye)
İstanbul / Amatör

Garanti Olayı

Sevgili arkadaşlar cihazların garanti süreleri ve durumu konusunda forumda değişik görüşler var.Bu konu hakında kısa bilgi vereyim.Satın aldığınız malın garanti durumu sanayi bakanlığının ilgili tebliğince malın italatcısı yada üreticisi tarafından sağlanır.Türkiyede satılan malların minumun garanti süreleri 2 yıldır.Yurt dışından direk alacağınız makinalar için garanti prosedürü uygulanamaz. Malı ithal edip satmıyan birine bunun sorumlusu sensin diyemesin.DİKKAT.İlgilenen arkadaşlara daha detaylı 4077 sayılı tüketici yasası konusunda bilgi verebilirim.

Tarih: 12 Haziran 2004, 17:51 - İp: yok
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Arkadaşlar, geçmiş aylarda forumda öyle faydalı bilgiler vermişsiniz ki, Lütfen sitede kıdemli üye arkadaşlar bir öneri açsınlar. Bu tür bilgiler, yıllık mı desem almanak mı adını ne koyarsanız bir bütün halinde toplansa çok yararlanacağımıza inanıyorum. Garanti konusu biraz karmaşık; Burkay yetkili servis olma hasebiyle bu işi iyi bilendir. Ancak bir örnek olsun diye yazıyorum. Eşime bir saat almıştım, Türkiye'de bozuldu. yetkili servis Tufan saatçiliğe götürdük. Tamirini yaptılar ve üstelik kargo ücretini de ödeyerek adresimize yolladılar. İstedikleri sadece garanti belgesiydi. Ama makineler maalesef!....

Tarih: 17 Kasım 2005, 17:46 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili bisquit,
Bu yazıyı tekrar gündeme getridiğin için teşekkür ederim.Eski yazılarımı okudum ve nostalji yaptım....Ülkemizde değişen bir şey yok. Hala eskisi gibi...Ben panasonic merkez yetkili servis olarak yeni imzaladığım sözleşmeye satın alınan ürünün 15 gün içerisinde bir arıza yapması durumunda yenisi ile bire bir değişimi kararı yetkisini talep ettim ve aldım.
Sizlere bir öneride bulunacağım: fotoğraf makinesi satın almadan önce o markanın yetkili servisini arayıp satın almayı düşündüğünüz modeli hakkında bilgi isteyin.Karşınıza sizi ciddiye alıp sonuna dek dinleyen, öğrenmek istediklerinizi teker teker yanıtlayan ,size doğru yolu gösterme çabasında olan bir teknisyenle karşılaştığınızda o makineyi satın alın.Zira o marka müşterisini önemsiyordur.Sizi önemsemeyeni siz de önemsemeyin.Garanti budur işte...

Tarih: 17 Kasım 2005, 23:19 - İp: yok