eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

Fuji S9500(garanti Ne İşe Yarar)

uzun süredir kullandığım s9500 bundan 15 gün önce durduğu yerde herhangi bir çarpma yada darbe olmadan usb bağlantı yeri içine kaçtı
makineyi kapattım ve ertesi gün açmaya çalıştığımda açılmadı
garanti kapsamında olan makinemi Yalçınlar izmir mağazasına götürdüm
ve 14 mart günü teslim ettim bu sabah gelen habere göre teknik servis durumu garanti kapsamı dışında kabul edip bana 105 milyonluk bir hesap çıkartmış
şimdi fuji yetkililerine soruyorum
yaklaşık bir senedir bir çok fotoğrafçı dostu fuji firmasına yönlerdirmeme rağmen bu durum normal mi
ilk sorunda açıkçası fuji sınıfta kalması beni derinden üzdü
portfolyomda belkide fuji s9500 ile çekilmiş şimdiye kadarki en güzel fotoğraflar var
ama yapılan bu mualameliyi kınıyorum
bu konuda yardım bekliyorum
saygılarımla

#eastwood' tarafından 27.03.2007 11:47:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Mart 2007, 11:46 - İp: 88.***.**5.119
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Bisquit,
genel anlamda haklısın ama eastwoodun durumu zaten belli bu site olmasaydı bile durum itiraz üzerine açıklığa kavuşuyor.
Kullanıcı hatalarına gelince: Netfotoğraf gerçekten çok önemli bir kullanıcı platformu, diğer tüketici bize başvurduğu sırada genelde kullanıcı hatası olduğunu kabul etmekte. % 5 oranında itiraz olmakta - bu durumda itirazları değerlendiriyoruz. Makine çok hor kullanılmışsa ( yani gerçekten dikkatsiz ve genel anlamda tozlu ve bakımsız bize geliyorsa - taviz verilmiyor ) Çok zor bir konu ama genelde tüketiciyi mağdur etmemeye çalışıyoruz.
sevgiler...

Tarih: 31 Mart 2007, 14:34 - İp: 85.***.**8.12
besteleyenadam
besteleyenadam (üye)
Ankara / Amatör

#onur özmen' tarafından 31.03.2007 22:02:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Mart 2007, 19:45 - İp: 85.***.**6.20
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Teşekkürler

Tarih: 31 Mart 2007, 22:33 - İp: 88.***.**9.36
sabooot
sabooot (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar bu konularda bilinçli olunması gerekiyor ve en önemlisi makinayı alırken garanti şartlarını okuyun
iki sene önce aldığım bir makinam vardı inca marka bir süre sonra makinayı merakıma yenik düşerek açmıştım ve bir kaç lehim yaptım (dış besleme için)
daha sonra makina bozuldu (başka bir nedenden)
bende servise götürdüm adam bu açılmış dedi bende garanti belgenizde açılmaması lazım diye bir ibare olmadığını söyledim adam garanti şartnamesini okudu ve gülerek eee tamam ozan dedi :D

Tarih: 1 Nisan 2007, 17:29 - İp: 85.***.**7.181