eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

Fuji S9500(garanti Ne İşe Yarar)

uzun süredir kullandığım s9500 bundan 15 gün önce durduğu yerde herhangi bir çarpma yada darbe olmadan usb bağlantı yeri içine kaçtı
makineyi kapattım ve ertesi gün açmaya çalıştığımda açılmadı
garanti kapsamında olan makinemi Yalçınlar izmir mağazasına götürdüm
ve 14 mart günü teslim ettim bu sabah gelen habere göre teknik servis durumu garanti kapsamı dışında kabul edip bana 105 milyonluk bir hesap çıkartmış
şimdi fuji yetkililerine soruyorum
yaklaşık bir senedir bir çok fotoğrafçı dostu fuji firmasına yönlerdirmeme rağmen bu durum normal mi
ilk sorunda açıkçası fuji sınıfta kalması beni derinden üzdü
portfolyomda belkide fuji s9500 ile çekilmiş şimdiye kadarki en güzel fotoğraflar var
ama yapılan bu mualameliyi kınıyorum
bu konuda yardım bekliyorum
saygılarımla

#eastwood' tarafından 27.03.2007 11:47:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Mart 2007, 11:46 - İp: 88.***.**5.119
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

ben demiyomuyum, türkiye de garanti olayı garantili değil, diye.

Tarih: 27 Mart 2007, 12:16 - İp: 88.***.**0.66
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

aatakan bende senin gibi düşünüyorum
ama fotoğraf sanatına olan tutkum beni bundan alıkoyuyor 15 gündür çekemediğim fotoğrafların gözümün önünden geçip gitmesi beni deli ediyor
yazıkki başka bir makinem de yok
bildiğin gibi bütçem yenisini almaya da yetmiyor
ama yettiği ilk gün yapıcam bu söylediğini

Tarih: 27 Mart 2007, 12:19 - İp: 212.***.**2.159
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Arkadaslar eminim yalcinlardan biri bu forumu okuyup hatalarini duzelteceklerdir bekleyip gorelim. Musteri kaybetmeyi goze alamazlar. Eger onlar icin onemliyse tabiki..

Tarih: 27 Mart 2007, 12:24 - İp: 198.***.**2.210
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Dışarda yaptırmanız daha ucuz olabilir ama bu seferde gerçek garanti kapsamına giren bir sorun olduğunda makinaya servisimiz dışında müdahale yapılmış derler
Geçmiş olsun tekrardan...

Tarih: 27 Mart 2007, 12:26 - İp: 88.***.**5.119
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

sakal ve bıyık olayı

bakalım artık hayırlısı
olmazsa kordonda foto 1 ytl cilerden olucam

Tarih: 27 Mart 2007, 12:28 - İp: 212.***.**2.158
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

şimdi bende tedirgin oldum vallahi bende s5600 kullanıyorum umarım yetkili servise hiç işim düşmez.. erdal dostum umarım sana yapılan bu hatayıda bir an önce düzeltirler

Tarih: 27 Mart 2007, 12:35 - İp: 212.***.**0.129
cemalaksu
cemalaksu (üye)
Bursa / Profesyonel Fotoğrafçı

Küçük yaşlarda aşık oluyorsun fotoğrafa, büyüyorsun. Yemiyor içmiyor makine alıyorsun. Küçük bir arıza çıkıyor ve yemeden içmeden kestiğin makinenin garanti kapsamında olmadığını söylüyorlar. Ayıptır yahu...
Yalçınlar'la ilgili bu gibi şeyleri daha öncede duymuştum.
Bizim gibi fotoğrafa gönül verenlerin karşılaştığı sorunlardan sadece bir tanesi bu ama yine de Yalçınlar gibi bir şirketin bu tür sorunlarla karşımıza çıkması hoş değil... Şiddetle kınıyorum...
Eli Objektif tutan herkesin yanındayım, İzmir'e kadar yürürüm...

Tarih: 27 Mart 2007, 12:39 - İp: 88.***.**7.71
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

sevgili arkadaşlar garnati önmli bunu altını cizmek istiyorum.

Öteyandna makinenin garantisini ylşınlar değil fuji film türkiye vermektedir. Bu konu yalçınlar sadece aracıdır.

Bugüne kadar kullnıcı dostu olrak bilgiğimiz fujifilm firması nasıl bir sonuca vardığını merak ediyorum. Sevgili positifbukonu ile ilgi gerçek ilk ağızdan hepimiz tatmin edici bir cevap vereceğini ümit ediyorum.

Sitmeiz açısından bakarsak eastwood bu konu buraya açmakla hata etmişsin topiç kirliği yapıyorsun
bukonunun yeri tüketici sorunları bölümü akşama konuyu taşıyacağım .

Tarih: 27 Mart 2007, 12:49 - İp: 81.***.**6.136
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

peki hırsızın hiç mi suçu yok
Ahmet abi

Tarih: 27 Mart 2007, 13:58 - İp: 85.***.**6.128
zeusks
zeusks (üye)
İstanbul / Amatör

işte sony,canona kötüderler nedenmiş canona ve sony pahalıymış bak bak ama bilmedikleri şey adamlar ürünü ömürlük yapıyorlar ve sonuna kadar arkasındalar fuji bu yüzden tutulmuyor bütün forumlarda hep şikayetler var.

Burdan yetkililere sesleniyorum kendi bindiginiz dalı kesiyorsunuz.Fotografçılardaki Fotograf aşkını öldürmeyin...

Tarih: 27 Mart 2007, 14:12 - İp: 212.***.**7.226