umarsiz
umarsiz (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafa Resim Diyenler....

Bu ben de artık takıntı oldu.Refleks desek aslında daha doğru olur.Çevremde fotoğrafa resim diyenlere kelimenin tam anlamıyla ayar oluyorum

Özellikle televizyondaki programlarda veya filmlerde bunu duyunca konsatrasyonum tamamne bozuluyo.Derdime çare arıyorum

Tarih: 3 Eylül 2006, 02:38 - İp: 81.***.**4.90
turkeyfoto
turkeyfoto (üye)
Kocaeli / Firma

ozaman resim çektir

Tarih: 3 Eylül 2006, 11:25 - İp: 85.***.**4.108
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Otobüs: oturgaçlı götürgeç..

fazla takmayalım....

Oluyo öyle şeyler...

Tarih: 3 Eylül 2006, 14:20 - İp: 85.***.**1.210
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

sevgili umarsiz
neden kiziyorsun anlayamadim ? Fotograf tamami ile yabanci kaynakli kelimedir ki bunun yaninda resim cekmek veya kagit uzerinde gordugumuz gercek goruntuye ( makina veya kisisel yetenekle yaratilan) resim olarak adlandirmak kanimca daha dogru.

Tarih: 3 Eylül 2006, 17:08 - İp: 195.***.**2.74
timuruk
timuruk (üye)
Samsun / Amatör

umarsız a katılsam mı katılmasa mı bilemiyorum tamam orjinal fotoğraf a resim demek yakışık almaz bende aynı senin gibi ayar oluyorum ama artık fotoğraflarla o kadar çok oynanınyorki fotoğrafmı yoksa resimmi o da belli değil artık digital sanat çağındayız bemce bu kadar takmayın kafanıza

Tarih: 3 Eylül 2006, 18:12 - İp: 88.***.**1.181
umarsiz
umarsiz (üye)
İstanbul / Amatör

peki arkadaşlar burda sıze soz verıyorum.Artk bu konuda biraz daha durulacağım.Ama şöyle bişey de var :
FOTOĞRAF VEYA RESİM YOKTUR AZ VOTKA VARDIR

Tarih: 5 Eylül 2006, 19:18 - İp: 193.***.**8.40
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

"resim gibi fotograf olmus vay be" diyenlere ayar oluyoruz, birde fotograf gibi resim olmus diyenler var.. ben onlara ayar olamıyorum.. kal geliyo... kalıyorum...

Tarih: 6 Eylül 2006, 15:32 - İp: 85.***.**9.128
absolute
absolute (üye)
İçel / Amatör

sevgili turkeyfoto resim çekilmez yapılır; fotoğrafa resim muamelesi yapılması hala sinir bozucu... üzgünüm bu konuda fazla hassas olduğumdandır asabi tawrım; ama lütfen biraz daha dikkat; biz hemşirelere doktor, doktorlara teknisyen demiyoruz... ikisi de sanatsal farklı anlamlar tasıyan kavramlar. elbette bende picasso olmak isterdim ama ne yazık kı diilim.

Tarih: 14 Eylül 2006, 21:17 - İp: 88.***.**0.225
adem yener
adem yener (üye)
İstanbul / Amatör

bence fazla takmıyalım bırakın kim ne diyorsa desin
unutmayalım ki büyük usta ara güler de fotografa resim diyor

Tarih: 14 Eylül 2006, 23:28 - İp: 85.***.**5.44
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Yabancı dilden geçen sözcükleri yerinde kullanmamak belki hoş görülebilir; ama "tawır", "way be" diye yazanlar bağışlanamaz. Dilimize bu kadar kötülük yapmaya kimsenin hakkı yoktur.

Tarih: 15 Eylül 2006, 08:56 - İp: 85.***.**6.200
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

geçen bi resim çektirdim bi resim çektirdim sorma

arkadaşımda yağlı boya fotografı yaptı çok güzel olmuş vallahi

Tarih: 15 Eylül 2006, 15:30 - İp: 81.***.**4.170