doli2300
doli2300 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

Stüdyo Fotoğrafçıları Dikkat

Arkadaşlar, Üniversite başvuruları için vesikalık çekme hakkımız elimizden alındı.Ve okullarda çocuklardan 2YTL çekim ücreti alınmaktadır. Bunu niye söylüyorum. Çünkü bunu yapanlara sorsanız sosyal devlet anlayışı yada çocuklarımızı masraftan kurtarıyoruz derler. halbuki 8 adet vesikalık ortalama 4 5 ytl. Çocuklara vesikalık falan vermiyorlar sadece formun üzerine mürekkeple basıyorlar... ŞİMDİ DE PASAPORT DAİRELERİNDE FOTOĞRAF ÇEKİMİNE BAŞLANIYOR ARKADAŞLAR... ARKADAŞLAR BİZİM BİR DERNEGİMİZ MESLEK ODAMIZ YOKMU NİYE KARŞI ÇIKMIYORUZ. BENCE EYLEM YAPMALIYIZ ARKADAŞLAR HÜKÜMETE SESİMİZİ DUYURMAK İÇİN. HER ŞEYİ ÖZELLEŞTİREN DEVLET NİYE BU İŞE EL ATTI? RANT İÇİN... ARKADAŞLAR BU KONUYA CİDDEN EĞİLMEMİZ LAZIM. BİRİLERİ PASTAMIZI ÇALIYOR...

Tarih: 17 Nisan 2006, 09:53 - İp: yok
fidalgo16
fidalgo16 (üye)
İstanbul / Firma

bakış açısı farklı, felsefe farklı...

Böyle bi reklam vardı bi zamanlar... Söylediklerimin bir kerede doğru anlaşılmasını beklemiyorum zaten. Yüzbinlerce USD ödeyip makineler alıyoruz. Sürekli taksit ödüyoruz. Daha son taksite yaklaşırken hemen yeni modele geçip taksitlere devam ediyoruz vs...

yani, süper lüks bir araba alıp, taksitlerim var ehliyet alamam henüz diyoruz, daha sonra taksitler tam bitecekken arabanın yeni modelini alıyoruz ve yine aynı döngü. Taksitler var ehliyet alamıyorum... Dolayısı ile hiçbir zaman arabamıza binemiyoruz. Ya da paralı şoför tutup gereksiz bir masrafa daha giriyoruz ama ehliyetsiz beklemeyi kar sayıyoruz. Zaten şoförlerin de zihniyeti malum.

Şunu demek istiyorum, bir stüdyoya o kadar yatırım yapıyoruz ama işlerin kontrolü, verimlilik ve kalite ile ilgili yatırımlara gelince henüz durumum yok diyoruz.

Sizce ne kadar mantıklı.

bir de ne kadara mal olacağının farkında mıyım diye sormuşsunuz. Ne kadara mal olursa olsun, karlılığımızı artıracağından dolayı bedava sayılır. Ama zaten öyle atla deve rakamlar değil. Bişey biliyorum da konuşuyorum. Şu anda yüzlerce stüdyo zaten bunları kurmuş durumda, ama henüz oran olarak az sayılır.

google ile arayın stüdyo otomasyon yazılımlarını, demo isteyin, bilgi isteyin. Bunlar bedava nasılsa.

Zaten bu stüdyo otomasyonu mevzuunda uzun zamandır A'dan Z'ye hizmet veren bilindik bir firma var zaten. isim vermeyelim ama google ile arayın işte.

Saygılar.

Tarih: 9 Ekim 2006, 10:56 - İp: 85.***.**8.2
gurkan1905
gurkan1905 (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşlar devlet bunu yapar bizde bişey yapamayız çünki fotoğrafçıların yüzde 70 i ortaokul mezunu çoğunluğumuz cahil olduğu için hakkımızı savunamayız inek gibi otlarız

Tarih: 5 Aralık 2006, 20:57 - İp: 85.***.**5.100
karaslayer
karaslayer (üye)
Ankara / Amatör

MERHABA HOCAM SANA ZAHMET BENİM RESMİ GÖNDERSEM SANA BİRAZ DÜZENLEYEBİLİRMİSİN? BİRAZ ÇİRKİN CIKARIMDA RESİMLERDE
SANA ZAHMET RİCA ETSEM ..
CEVABİNİZİ BEKLİYORUM
ŞİMDİDEN EMEGİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..

Tarih: 13 Aralık 2006, 11:42 - İp: 88.***.**5.34
ersan06
ersan06 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

SANAL ALEMDE BOŞA KÜREK SALLIYORUZ.
HEPİMİZİN İŞLERİNDE BÜYÜK DÜŞÜŞ VAR.
HER FOTOĞRAFÇININ POTANSİYELİ BELLİ (KAMPANYA) GİBİ KOMİK ESNAF ANLAYIŞIYLA UCUZ ÇALIŞARAK VEYA MÜŞTERİYE SANKİ BİRDAHA BENİM DÜKKANIMA GELME DER GİBİ 50-60 TANE VS VEREN FOTOĞRAFÇI ARKADAŞLAR SADECE KENDİSİNE ZARAR VERİYOR.
KAR MARJLARINI DÜŞÜREREK BATMAK İSİTYORLAR.
BU ARADA ASIL MESELEYE GELELİM.
BİZİM FOTOĞRAFÇILAR ODASININ BİR BAŞKANI, YARDIMCISI VE BİR KAÇ YANDAŞI VAR.
BU KİŞİLER SADECE BÜRODA OTURUP ÇAY KAHVE VE SİĞARA İÇEREK BİRDE YILLIK AİDAT TOPLAYARAK ZAMAN GEÇERİYOR.
ANLAYACAĞINIZ ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN.

Tarih: 18 Aralık 2006, 12:05 - İp: 88.***.**3.169
mucteba123
mucteba123 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

dolı kardes kesınlıkle haklısın tere tere cıden alınır resım fotografcıda cekılır ısın seklı degısık olunca yokte cekıyor wepte...allah yardımcımız olsun

Tarih: 19 Aralık 2006, 16:27 - İp: 85.***.**1.225
vepco
vepco (üye)
Yalova / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sayın meslektaşım bana göre ilk yapılacak kanpanyaları kaldıracaklar.Vesikalık cektirmiş müşteri albüm yokmu büyük yokmu soruyor.Sankitonla para kazanıyoruz. YİNEDE KABAHATLİ FOTOGRAFCILARDIR.Devamlı bunları uyaralım .

Tarih: 20 Aralık 2006, 11:18 - İp: 85.***.**1.60
mine05
mine05 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

2008 yılında yeni nüfus cüzdanlarında kullanılacak fotoğrafların çekimleri Nüfus Müdürlüklerinde, Yeni Pasaportların fotoğraf çekimleri Pasaport Şube Müdürlüklerinde yapılacak.

Tarih: 4 Aralık 2007, 14:13 - İp: 88.***.**6.71
gokkusagı
gokkusagı (üye)
Sivas / Firma

sektördekı meslektaşlarımızın ticaret anlayısının ve karekter ve sevıyelerının düşüklüğünden kalıtesız iş yapmalrından zamanında düzgun iş cıkartmamalrından bu durumlara düşüyoruz malesef arkadaslar

Tarih: 12 Aralık 2007, 17:18 - İp: 85.***.**0.168
m foto
m foto (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

gercekten cok yazık bir şeyler yapmamızlazım fotoğrafcılar dernekleri ayakta uyuyor okadar yatırım yapıyoruz dükkan acarken böyle giderse ac kalıcaz

Tarih: 15 Aralık 2007, 11:32 - İp: 85.***.**1.151
fotocan
fotocan (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

söylediğin her şeye katılıyorum meslektaşım,daha öncede dediğim gibi vesikalık çekimi fotoğrafhanenin can damarıdır birileri bunları sanırım kendi çıkarları için kesmeye hazırlanıyor kimdir bunlar önce bunları belirleyelim tüm meslektaşlarımızın bu konu üzerine ciddi eğilmesi şart tüm fotoğrafhanelere sesleniyorum türkiyede 20000 fotoğrafhane var kimler ekmeğimize çoluk çocuğumuzun rıskına el uzatıyor yemedik içmedik rıskımızdan kestik dükkanlarımıza dünyanın yatırımını yaptık yapmaya çalışıyoruz. İSFO varsa bizi aydınlatmaya mecburdur, umarım 20000 fotoğrafhane bunları tezgahlayanlara uzun seneler beddua okumak zorunda kalmayız.

Tarih: 17 Aralık 2007, 13:01 - İp: 88.***.**0.227