turkuaz
turkuaz (üye)
İstanbul / Amatör

Şarz Cihazı+pili Alacaklara Tavsiye

Geçen hafta ilk defa bir dijital makine aldım ( Canon A95). Makine 4 kalem pille çalışıyor. Kalem pil dijital makineler için avantajlı olmasına karşın yine de bir gün bile dayanmıyor. İlk haftada 3 defa pilini yenilemek zorunda kaldım. Baktım olacak gibi değil bir adet Varta ( Ni-Mh için) şarz aleti artı 4 tane de 2300 lük (Ni-Mh) pil aldım. 15 saat şarz süresinden sonra içimde bir kuşku olmasına karşın sonuç süperdi. 4 gündür hala aynı pilleri kullanmkatayım ve azalan pil uyarısıyla henüz karşılaşmadım. Tavsiyem Varta nın üçlü serisini almanız. AA, AAA, E-Block tipi..Çünkü ileride başka amaçlarla da kullanabilirsiniz. Ama muhakkak Nİi-Mh olacak. Fiyatı 25 milyon, pillerin çifti ise 15-20 milyon arası değişiyor..Bu konuda çok sorun yaşandığını bildiğim için ilgili arkadaşlara, ilk elden bilgi ve deneyimimi aktarmak istedim. Umarım yararlı olur...Bun arada ek bilgi, öğrendiğim kadarıyla çok hıızlı şarz olan pillerin verimi düşük oluyormuş...Sağlıcakla kalın

Tarih: 13 Aralık 2004, 20:40 - İp: yok
carikan
carikan (üye)
Ankara / Amatör

turkuaz: pil daha yeni aldığım için paylaşmak istedim. araştırmalarım sonucunda, GP'nin de iyi bir marka olduğunu, Varta gibi "marka"lardan şarjlı pillerde çok farklı olmadıklarını, asıl farkların alkalin pillerde olduğunu öğrendim. Bunun yanında, GP'den daha iyi Varta'dan daha ucuz bazı markalar da öğrendim. Bunlar da Uniross ve Ansmann. Biri ingiliz+fransız ortak, diğeri de alman markasıymış, bayağı da eskilermiş bunlar. Ben dün hayatımfoto'dan uniross paket aldım bir tane, bugün geldi ama deneme fırsatım olmadı daha. Uniross şarj cihazının yanında 4 tane 2100'lük AA pil, 4 tane de 700'lük AAA pil var. 25 YTL civarında hepsine sahip oldum. Dışarıda bakmıştım, aynı ürün 35-40 arası değişiyordu. Sadece pil için de şuraya bakabilirsin:

http://www.hayatimfoto.com/urun/guc-urunleri/pil/sarjli/ansmann-xenergy-2700-mah-sarjli-pil-4lu-paket.aspx

Tarih: 14 Ekim 2008, 20:35 - İp: 85.***.**1.174
nikonp
nikonp (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba , benim 2 aydır kullandığım Nikon L100 makinam için dün Şarj Aleti ve 4 x 2500 mAh PiL ** VARTA aldım. Pilleri uyarı ışığı sönene dek şarj ettim (22 saat) ancak makinaya taktığımda piller deşarj olmuş uyarısı alıyorum. Makinamı Refurbished olarak almıştım, bir yazılım yüklemem gerekiyor olabilirmi? Şimdiden teşekkürler

Tarih: 10 Temmuz 2010, 13:25 - İp: 85.***.**7.198
istanbul_f
istanbul_f (üye)
İstanbul / Meraklı

Konu 2004 de başlamış konuyu yeniden açmak gerekebilir

Öncelik ile birşeyi UNUTMAYIN

PİL : 1.5 VOLT
AKÜ : ( Şarjlı Pil ) : 1.2 VOLT dur

yani cihazı AA veya AAA ile beslerken önce bunu düşünün
Bazı cihazlarda özellik ile ( Şarjlı pil ) kullanmayın der..

Bu da Çalışma Voltajının Sabit olmasıdır
Bu konuda bir yazı yazmıştım galiba www.istanbulda.com da
epey uzun olduğundan burada yazmıyacağım

PİL ve ACCU çalışma zamanları , ısıları , grafikleri , deşarj eğrileri hakkında

kolay gelsin

#istanbul_f' tarafından 27.07.2010 10:02:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Temmuz 2010, 10:01 - İp: 94.***.**1.27
bktsbcr
bktsbcr (üye)
Çorum / Amatör

hmmm. Teşekkürler..

#BktsBcr' tarafından 13.08.2010 22:14:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ağustos 2010, 22:12 - İp: 78.***.**5.21
gokhanpasa
gokhanpasa (üye)
Muğla / Amatör

ürünlerin tam adını yazabilirmisin vede nerden temin edebileceğimizi??
http://urun.gittigidiyor.com/AT-408-ATABA-PIL-SARJ-CIHAZI-TUM-BOYLAR-ICIN_W0QQidZZ29425120

http://urun.gittigidiyor.com/ENERGIZER-2650MAH-SARJLI-KALEM-PIL-MADE-IN-JAPAN_W0QQidZZ29677694

bide bu ürünlere bakabilirmisin nasıl diye;???

Tarih: 14 Ağustos 2010, 15:25 - İp: 88.***.**5.70
sayginerten
sayginerten (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

kımı varta dıyor kımı gp hangısını almalıyım sızce bende yarın bır pıl almayı dusunuyorumda bende samsung s760 var ona marketten alkalın pıl alıyorum 4 tane 1,55 lıra eskı paraya gore 1 bucuk mılyon 3 gun gıdıyor ama bıde bende kodak cx7330 var aman yarabbı yutuyor pıllerı duracelll alıyorum omru 2 saat hemen bıtıyo cıldırcam guzel bır marka pıl onerebılıcek varmı acaba Fotografkalesine buyrun FotoğrafKalesi

#bircocuk35' tarafından 03.09.2010 05:44:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Eylül 2010, 05:42 - İp: 88.***.**0.107
sayginerten
sayginerten (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

en sonunda karar verıp bugun aldım VARTA POWER ACCU 2500 mAh ni-mh AA pıl teknosadan yanı 03.09.2010 cuma gunu bugun aldım 23 lıradan 12.90 a dusmus satıcı ıcınde cok az vardır dedıgı pıl benım canavar gıbı pıl yıyen makınemde hala kullanıyorum fabrıka cıkıslı ıcındekı enerjıyı bıtıremedım daha tavsıye olunur VARTA POWER ACCU 2500 mAh ıyı bır pıl AA dır teknosada bugunku fıyatı 12,90

Tarih: 4 Eylül 2010, 01:21 - İp: 88.***.**0.107