turkuaz
turkuaz (üye)
İstanbul / Amatör

Şarz Cihazı+pili Alacaklara Tavsiye

Geçen hafta ilk defa bir dijital makine aldım ( Canon A95). Makine 4 kalem pille çalışıyor. Kalem pil dijital makineler için avantajlı olmasına karşın yine de bir gün bile dayanmıyor. İlk haftada 3 defa pilini yenilemek zorunda kaldım. Baktım olacak gibi değil bir adet Varta ( Ni-Mh için) şarz aleti artı 4 tane de 2300 lük (Ni-Mh) pil aldım. 15 saat şarz süresinden sonra içimde bir kuşku olmasına karşın sonuç süperdi. 4 gündür hala aynı pilleri kullanmkatayım ve azalan pil uyarısıyla henüz karşılaşmadım. Tavsiyem Varta nın üçlü serisini almanız. AA, AAA, E-Block tipi..Çünkü ileride başka amaçlarla da kullanabilirsiniz. Ama muhakkak Nİi-Mh olacak. Fiyatı 25 milyon, pillerin çifti ise 15-20 milyon arası değişiyor..Bu konuda çok sorun yaşandığını bildiğim için ilgili arkadaşlara, ilk elden bilgi ve deneyimimi aktarmak istedim. Umarım yararlı olur...Bun arada ek bilgi, öğrendiğim kadarıyla çok hıızlı şarz olan pillerin verimi düşük oluyormuş...Sağlıcakla kalın

Tarih: 13 Aralık 2004, 20:40 - İp: yok
turkuaz
turkuaz (üye)
İstanbul / Amatör

Bugün altıncı gün ve hala "zayıf pil" uyarısı almadım..Ortalama günde 2 saatten 7*2 = 14 saat sanırım yarın da idare eder yani bir hafta kafadan, sizi idare ediyor..(Varta 2300 Photo Accu) harika bir pil..Normal alkalin pillerin 7 misli güçlü...

Tarih: 16 Aralık 2004, 16:44 - İp: yok
yolkipalki
yolkipalki (üye)
Ankara / Meraklı

Kullandığınız şarj cihazının markasıda Varta mıydı acaba, yoksa başka bir marka mı?
Teşekkürler

Tarih: 17 Aralık 2004, 09:56 - İp: yok
turkuaz
turkuaz (üye)
İstanbul / Amatör

Varta / (Ideal for NiMh)

Bu yalniz AA degil ayni zamanda AAA ve 9 Voltluk blok pilleri de sarj eden compact model...

Tarih: 17 Aralık 2004, 12:39 - İp: yok
gokint
gokint (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba,bende bugün canon a400 dijital fotoğraf makinesi aldım.kutudan çıkan panasonic marka 2 adet alkalin kalem pili taktım ve kullanmaya başladım.yaklaşık 10 adet fotoğraf çekip 1 saat kadarda ayarlarını karıştırarak makineyi açık tuttum.Fakat 1 saat sonunda pilleri değiştirin uyarısı verip makine kapandı.Sizin anlattığınızdan yola çıkarak bunun şarjlı pil kullanmamaktan kaynaklandığını düşünüyorum.Ama bu 1 saatlik kullanım çok az değilmi yoksa makinede bir arıza falan olabilirmi sizce?Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

Tarih: 25 Aralık 2004, 23:09 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

kullanım süren normal şayet 2300mah lık şajlı pillerden alırsan hem çekim süren hemde makinenin çalışma süresi uzayacaktır

Tarih: 25 Aralık 2004, 23:16 - İp: yok
muratoz
muratoz (üye)
Ankara / Amatör

Turkuaz çok haklı, 2000MAh nin üzerindeki şarjlı pillerle en iyi alkaline pili mukayese bile edemezsin, alkaline piller çok daha az dayanıyo ve aşırı pahalı bir seçim.
Tüm dijital fotoğraf makinalarının birer pil canavarı olduğunu düşünürsek bu çok önemli bir nokta.
Ancak bikaç yerde okuduğuma göre yarım saat ya da 15 dakikada şarj eden aletler pillerin ömrünü kısaltmıyormuş, aksine piller daha diri ve canlı kalıyormuş. 15-20 saatte şaj edenler pil tembelliğine mi ne neden oluyormuş, ama benim bu konuda bi tecrübem yok. 4 tane GP 2000 MAh pil kullanıyorum, 8 saatte şarj eden bi aletim var ve gayet memnunum.
Pilinizin hiç bir zaman bitmemesi dileğiyle Saygılar

Tarih: 1 Ocak 2005, 22:39 - İp: yok
acu
acu (üye)
İstanbul / Amatör

Bugün Teknosada GP 2300 ni-mh 2'li üzerinde 11 milyon, Varta 2300 ni-mh 2'li üzerinde 20 milyon etiket vardı. Neredeyse iki katına yakın fiyat farkı var. Kaliteleri hakkında bilgisi olan var mı? Varta için bu fiyat farkına değer mi?
Ayrıca Varta 2300 ni-mh 4'lü + şarj cihazı (aa-aaa-e-block) set olarak 69 milyona satılıyordu

Tarih: 1 Ocak 2005, 23:50 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

kesinlikle değer düşünmeden alabilirsin

Tarih: 2 Ocak 2005, 05:32 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili acu,
çok defa şarzlı pillerin üzerinde yazan değerin gerçele pek ilgisi olmuyor...yalandan kim ölmüş? o nedenle ucuz olan ve üzerindei değerin gerçeği ifade etmedii aşikar olan bir pil almaktansa VARTA almanı öneririm. www.uzmanithalat.com burada Mustafa YOLCU bey var ona Beni samsung servisi Murat Özdemir gönderdi size selamı var deyin yeter o size gereken kolaylığı yapacaktır....

Tarih: 2 Ocak 2005, 12:49 - İp: yok
acu
acu (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler Kobra ve Burkay...

Tarih: 2 Ocak 2005, 15:41 - İp: yok