iizzeett_t
iizzeett_t (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Gp 2700 Mah Lar Aslında Kaç Mah?

Bilgisi olanlar cevap yazabilir mi?
Ama zaten pilin arkasında 2600 yazıyor.
Bence bundan da düşük.

Tarih: 26 Kasım 2006, 14:04 - İp: 81.***.**4.147
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sn:izzet ben bu konuyu bilir kişilerle uzun uzun konuştum ve oaradan aldığım bilgi şu gp marka piller üzerlerindeki mah değiller o yüzden kimseye gp markasını tavsiye etmiyorum 1000 dolum yazıyorsa üzerinde kesin oda yanlıştır 100 dolum yapmak bile zor bu meletle.
sana tavsiyem kodak'ın 2500 mah'lık lar var oldukça iyiler varta şarz aleti ile 4 ğil kampanyada (35 ytl) bunlar güzel

Tarih: 26 Kasım 2006, 14:48 - İp: 88.***.**8.121
heavyy
heavyy (üye)
İstanbul / Amatör

sn. iizzeett_t, yukarıda arkadaşında açıkladığı gibi GP pil kesinlikle kullanma,adamlar mah değerini yüksek gösterip insanları kandırıyorlar.
Sizlere tavsiyem VARTA şarjlı pil kullanmanız.Gp ye göre fiyatları pahalı ama verdiğiniz fiyatı kenilikle hak ediyor.
Ayrıca varta 2500 mah ile gp 2500 ü kıyasladığınızda aralarında dağlar kadar fark olduğunu göreceksiniz.
Örneğin, gp ile 250 fotoğraf çekebiliyorken, varta ile 400 fotoğraf çekebilirsiniz.
Ayrıca bildiğiniz gibi, şarjlı piller kullanılmadığı zaman kendiliğinden biter, mesela gp pil i şarj ettiniz fakat kullanmadınız 3-4 günde kendiliğinden biterse, varta en az 10 gün enerjisini hiç kaybetmeden bekleyebiliyor.
Bu yazdıklarıma kefilim, şarjlı pil kullanacaksanız kesinlikle VARTA pil kullanın.
Teşekkürler.

Tarih: 17 Aralık 2006, 11:18 - İp: 85.***.**0.132
dsc_dsc
dsc_dsc (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

bu gp piller iki ayrı firma üretiyormuş gibime geldi çünkü
bir grup gp den memnun buna bende dahilim bayağı memnunum
bir grup ise hiç memnun deil?

Tarih: 7 Şubat 2007, 22:06 - İp: 88.***.**7.3
_unknown_
_unknown_ (üye)

Arkadaşlar GP firması deneyip yorumu ona göre yapmam için bana pil gönderdi Sizdede böyle bişey var mı

Tarih: 8 Şubat 2007, 09:05 - İp: 88.***.**1.4
dsc_dsc
dsc_dsc (üye)

stüdyo fotografçısı olduğun için göndermiş olmasınlar

Tarih: 8 Şubat 2007, 23:00 - İp: 85.***.**8.105
_unknown_
_unknown_ (üye)

Vatandaşın bana yolladığı mail;
Sn:izzet ben bu konuyu bilir kişilerle uzun uzun konuştum ve oaradan aldığım bilgi şu gp marka piller üzerlerindeki mah değiller o yüzden kimseye gp markasını tavsiye etmiyorum 1000 dolum yazıyorsa üzerinde kesin oda yanlıştır 100 dolum yapmak bile zor bu meletle.
sana tavsiyem kodak'ın 2500 mah'lık lar var oldukça iyiler varta şarz aleti ile 4 ğil kampanyada (35 ytl) bunlar güzel

Sn_unknown_

Maalesef, Fotoğrafcı Forumlarından birinde yukarıda yazdığınız ifadeye rastlanmıştır.

Biz GP pillerinin Türkiye yetkili temsilcisi olarak, yaklaşık 8 senedir bu pillerin Türkiye pazarında dağıtımını yapmaktayız. GP pilleri, şu anda özellikle NiMh pil teknolojisinde dünyanın en önde gelen markasıdır. Türkiye pazarında da şu ana kadar hemen hemen tüm son kullanıcılardan olumlu tepki ve teşekkür mesajları aldık. Tüm Avrupa da, NiMh pil pazarında GP markası en büyük pazar payına sahiptir. Türkiye de güvenilir bir pazar araştırması olmadığı için Türkiye için belirli bir rakam vermemizin doğru olmayacağını söylesek bile, önemli bir pazar payına sahip olduğunu düşünüyoruz.

Şu anda Türkiye piyasasında satılan pillerin bir bölümü (özellikle no-name tabir ettiğimiz markasız pillerin bir kısmı) maalesef üzerinde yazan kapasiteyi vermemektedirler. Fakat GP markasının bu tür pillerle aynı kategoriye konmasının kesinlikle çok büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyoruz.

GP pillerinin üzerinde yazan tüm ifadeler uluslararası IEC standartlarına göre 100% doğrudur. GP 2700 NiMH AA serisi pilin üzerinde yazdığı gibi 2600mA kapasiteye, GP 1000 NiMH AAA serisi 970mAh kapasiteye sahiptir.
Bu konuda bilir kişilerle konuştuğunuzu söylüyorsunuz. Biz bu durumda sizin GP pilleri kullanmadığınız sonucuna vardık. Eğer adresinizi verirseniz size bir çift GP 2700 serisi NiMh AA ve bir çift de 1000serisi NiMh AAA model pil gönderilecektir. Lütfen kendi makinanızda değerlendirin ve ona göre yorumunuzu yapınız.

En kısa zamanda cevabınızı bekler, iyi günler dileriz.

Mert Ltd.Şti.
www.mertithalat.com.tr

Tarih: 9 Şubat 2007, 09:56 - İp: 88.***.**6.207
dsc_dsc
dsc_dsc (üye)

iyiymiş valla

Tarih: 9 Şubat 2007, 12:35 - İp: 85.***.**4.185
_unknown_
_unknown_ (üye)

Valla aynen böyle gerçi ben evde olmadığım için bırakmamışlar paketi şubeye götürmüşler sanırım ordanda alamayacağım.Ama adamların kalite politikası çok hoş

#_unknown_' tarafından 09.02.2007 14:52:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Şubat 2007, 14:14 - İp: 88.***.**6.207
dsc_dsc
dsc_dsc (üye)

bende istiyorum

Tarih: 9 Şubat 2007, 18:39 - İp: 88.***.**5.208
_unknown_
_unknown_ (üye)

Tarih: 9 Şubat 2007, 18:46 - İp: 88.***.**6.207