mudof
mudof (üye)
İçel / Profesyonel Fotoğrafçı

Otomatik Rutuş

arkadaşlar otomatik rutuş varmı .varsa nasıl.
şimdiden teşekkürler

Tarih: 22 Aralık 2004, 23:01 - İp: yok
berkoo
berkoo (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bunun için geliştirilmiş plug inler var ör: remove more patern,kpt3 programında guasione kpt 6 gibi vs birde fotoshopun kendi menülerinden stamp haricinde hazır rutuş actionları kurmak mümkün kurulan bu actionlardan çok güzel sonuçlar çok kısa bir süre içersinde elde edilebilir nasıl olağını tam detaylı öğrenmek isteyen arkadaşlar [email protected] adresine posta yollayabilir aklınıza takılan soruları elimden geldiğince yanıtlayabilirim bunları sizlerle paylaşabilirim

Tarih: 25 Aralık 2004, 13:58 - İp: yok
stcolor
stcolor (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

değerli meslektaş kullanabileceğin ve neticesi çok iyi olan bir rutuş programı var PHOTO RETOUCH bulabilirsen çok kullanışlı bir filtre

Tarih: 27 Aralık 2004, 20:07 - İp: yok
berkoo
berkoo (üye)

teşekkür ederim değerli meslektaşım benimde elimde birçok iyi sonuç veren rutuş programları olmasına rağmen ben bunları kullanmıyorum çünkü bizim mesleğimizin artık cıvkı çıkmaya başladı bunu sende bilirsin artık her önüne gelen fotoğrafçı olmaya başladı ve artık bizim mesleğimize bir meslek gözüyle bakmıyorlar bu yüzden ben kendi emeğimle güzel bir iş çıkaranın mücadelesini veriyorum kendim rutuş programları kurmaya çalışıyorum iyi sonuçlar aldığım birkaç şey geliştirdim ama yinede hoşnut deilim çünkü ben aynı zamanda iyi bir karnlık odacıydım aynı zamandada bir rutuşör şimdi eskiyle kıyasladığım zaman yaptığım işin hiç bir değeri olmadığını anlıyorum ama elimden birşeylerin gelmesi için mücadele ediyorum tekrar çok sağol

Tarih: 28 Aralık 2004, 10:58 - İp: yok
stcolor
stcolor (üye)

değerli meslektaşım sizin ne hissettiklerinizi gerçekten anlıyorum zira ben henüz çok küçükken karanlık oda ile tanıştım siyah beyaz sonrasın da renkliye geçiş dönemi ve şimdi dijital ile uğraşıyoruz hepimizin aklında hatta kalbinin bir köşesinde hala küçük bir karanlık oda var oranın havasını teneffüs etmiş birisi bilgisayarın başında su dan çıkmış bir balık gibii oluyor bunu da yaşıyorum, anladığım kadarıyla sizde aynı durumdasınız ve yapabileceğimiz çok ta birşey yok çünkü talep bu yönde bakalım daha neler göreceğiz mesleğimizle ilgili daha ne kadar yozlaşacak fotoğrafçılık hayırlı işler temmenni ediyorum

Tarih: 28 Aralık 2004, 15:24 - İp: yok
berkoo
berkoo (üye)

teşekkür ederken duygularını seninle paylaşıyorum hayırlı ve sağlıklı günler

Tarih: 29 Aralık 2004, 13:37 - İp: yok
queen
queen (üye)

arkadaşlar size özellikle berkoo ya katılmamak mümkün değil, ancak geriye dönüşte mümkün değil. şunu sakın unutmayın ki o karanlık odadan geçmeyenler, ne kadar iyi photoshop user ı olursa olsun bizler gibi göremezler meseleyi, ışığı gölgeyi alanderinliğini ve nihayetinde rutuşu. şu an bu mesleğin en büyük proplemide bu bence. yaşasın fotoşop çıktı bende fotoğrafçıyım havasında herkes. o rutuş programlarında öyle abartılı rutuşlar yapılıyorki, korkarım yakında resmi daireler rutuşlu fotoğraf kabul etmeyecekler.photoshop userlerinde rica ediyorum fotoğrafa kendinizden bişeyler katın.

Tarih: 30 Aralık 2004, 13:00 - İp: yok
berkoo
berkoo (üye)

guen teşekkür ederim bunun önüne geçmek için hiçbirşey yapamazmıyız ne bileyim bir fikir üretemezmiyiz bunları tartışarak belkide bir yerlere varıp sesimizi duyurabiliriz gerekirse bunun için bir site bile kurabiliriz eğer böyle giderse ben bu işi bırakmayı düşünüyorum

Tarih: 30 Aralık 2004, 13:38 - İp: yok
zaferizmir
zaferizmir (üye)
İzmir / Firma

Arkadaşlar,özellikle karanlık odada yetişmiş ve günümüz teknololojisi ile PS kullanmaya başlayan meslektaşlarımız bir konuda emin olsunlar.Meslağimizde yeni yetişen genç kardeşlerimizi özellike renk ve ışık konusunda zor ve uzun bir yol bekliyor, çünki magentaya pembe deyip renk düzenlemesi yapmaya çalışan birçok arkadaşımız var.PS kullanmak, temel bilgiler olmadıktan sonra kendi başına çok şey ifade etmiyor.Bu arada tüm meslektaşlarımın yeni yılını kutlarım

Tarih: 31 Aralık 2004, 10:39 - İp: yok
paparazzi2
paparazzi2 (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet var istersen sana yollarım

Tarih: 1 Ocak 2005, 13:18 - İp: yok
mudof
mudof (üye)
İçel / Profesyonel Fotoğrafçı

EVET İSTERİM

[email protected].

Tarih: 1 Ocak 2005, 15:13 - İp: yok