ersin
ersin (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ne Kadar Aylik Maas??

Selam Arkadaslar ben bir konuyu merak ediyorum ,bu fotograf studyolarinda photoshopcu diyelim veya rotuscu herneyse isi yapan arkadaslarin maas durumu nasil yani iyi bir photoshopcu ne kadar maas aliyor bir fotograf studyosunda bu asagida verdigim ornek is yapanlar mesela!!!!

#ersin' tarafından 07.08.2005 20:58:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ağustos 2005, 14:03 - İp: yok
ozge1303
ozge1303 (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

walla ben 1000ytl maaş + yemek+yol ve sigorta var ama bu senın de o kadar alacagın anlamına gelmez canım yavas yavas kendını goster. ee bu gunlere kolay gelmedık dımiiii

Tarih: 18 Nisan 2007, 21:44 - İp: 85.***.**2.135
foto mert
foto mert (üye)
Sivas / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaslar kaliteli bir photoshopcu ağzı laf yapan gerektiğinde stüdyoya gidip bir gelin damata farklı şekillerde 30 poz verdirebilen bir eleman türkiyede taş çatlasın 1000 ytl aylık alır.ki bir çok kişide bunu yapamaz zaten.(bende dahil)yani bana kalırsa ben en cok 500 ytl diyorum (bu arada benim küçük bir stüdyom var) ayda 1500ytl veren olursa kapayıp yanında çalışabilirim

Tarih: 19 Nisan 2007, 08:20 - İp: 85.***.**7.244
snapshot
snapshot (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bu çalişmayla 5 para alamassin iş sadece photoshop değil artik yaninda çekim ve tezgah bilgin iyi olacak ayrıca renk bilgileride çok önemli bizm şirkette en fazla 400 ytl alırsın moralani bozmayim ama gercekler bu yaklaşik 9 senedir bu işin içerisindeyim dışarıdan bakıldığı gibi basit değil tabii profesyonel ce düşünürsen

Tarih: 19 Nisan 2007, 13:15 - İp: 88.***.**7.213
hudemirtas
hudemirtas (üye)
Bursa / Meraklı

Arkadaşlar formlara boy boy vesikalık nekadara çekiliyor fiyatlar çok düşük diyen değilmiyizzz.

Zaten Esnaf Kan ağlıyo dükkana kira makinaya gider baskıya gider elk, su, ısınma derken ele ne kalıyoki işçiye para verilebilsin.
Onun için bence konuyu fazla uzatmanın yersiz olduğu kanısında ve bu işe çekirdekten yetişme taraftarıyım

Kendi payıma konuşuyorum iki kesme rotuj atma kes kopyala yapıştır ilede bu iş olmuyo.
Direk ustadan görerek ve öğrenerek tozunu toprağını yutmakla oluyo bu işler bence. Ama İhtiyacı olanları katagoriye katmıyorum.
Saygılar sevgiler...............

Tarih: 19 Nisan 2007, 15:05 - İp: 88.***.**7.143
kara murat
kara murat (üye)
Malatya / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam ersin kardeş ben birayfalan oldu siteye gireli baktım sen yanlış hatırlamıyosam 100cü saffalardasın sensen eyer baya olmuş üyeliğin kızma ama ben fotoğrafcıyım kendimi övmüyorum ama senin calışmanı hiç ama hiç beğenmedim bu çalışmana benim şahsi görüşüm MALATYADAN KİMSE PARA VERMEZ.BEN GÜZELDERSEM SANA KÖTÜLÜK YAPMIŞ OLURUM BENİM İÇİN ELEŞTİRİ BİR ÖDÜLDÜR. seni bilmem bundan sonra sadece fotoşop bilmek yetersiz calışmak için benim görüşüm misal ben iki kişiyim burda biryere gittiğimde hemen dönmek gerekiyo çekim bilmen gerekiyo tezgahtarlık bilmen gerekiyo çenen laf yapmasılazım artı çekim diyosam herkes çekim yapıyo ondan deyil düğün cekimleri mesala çok önemli sonra bir iki resim örnek olmaz bence çalışıp görmeklazım birzat işbaşında burdaki resimlerin bir özelliği yok bence üsteki resim orşinal daha güzel bence ben müş teri olsam orjinalını isterim . kendini yetiştirip beni utandıracağını bekliyoprum sana başarılar kolaygelsin imkansızdiye birşey yok azim varsa YETER.BANA KIZARSANDA DARILMAM.

Tarih: 19 Nisan 2007, 19:36 - İp: 88.***.**2.217
kara murat
kara murat (üye)
Malatya / Stüdyo Fotoğrafçısı

DÜKKAN AÇMAKTA BAHSETMİŞSİN BİDE AÇTIYSAN HAYIRLI OLSUN BOL KAZANÇLAR 2005ŞİN SORUSUNU 2YIL SONRA CEVAPLIYORUZ O DA GÜZEL AÇTIĞIN KONULARI OKUDUM ÖYLE YAZIYOM

Tarih: 19 Nisan 2007, 20:10 - İp: 88.***.**2.217
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

konu tarihi Tarih: 7 Ağustos 2005, 14:03
ya hocam arasira sasiyorum bu ise 2 sene olmus bu konu acilali ne diye üst siralara geliyor anlamadim güncel bir konu degil forum durma noktasina gelmis galiba

esnaflik ayri sey photoshop kullanmak ayri sey benim kizim 9 yasinda benle beraber kesim yapiyor inanin yukaridaki fotograflardan güzel is cikartir simdi benim kizimda 1000 ytl mi alacak ben türkiyeye dönüyorum arkadas biz bu parayi burda cikaramiyoruz biz 25 adet 20*30 albümü ile bir bir poster hediye 350 euro aliyoruz

bunu yurtdisindan yazan bir arkadasa istinaden yaziyorum

2 kamera mini dv Canon XL1S lerle yaptigimiz isi ayrica stüdyomda canopus dv kartlarla isleyip ses ve görüntü yeniden elden gectikten sonra bir hafta zamanimi aliyor ve dvd olarak 3 cift gelin damat ailesine ve kendilerine olmak üzere yaninda 30 fotograf hediye dügün salonundan aldigimiz para 450 euro yanimda getirdigim ikinci kameramanana 100 ila 150 euro veriyorum dügün basi kim diyor 1000 euro falan diye varsa ben dükkani kapatip yaninda calisabilirim
ya atarken biraz dikkatli atin profesyonelim diyorsunuz ama actiginiz konulara baktim dügün salonunda nasil fotograf cekilir diye konu acmisiniz birde profesyonelim diyorsunuz makinanin özelliklerini bilmiyorsunuz bende özel bir kac tv kurulusuna program yaptim ve hala magazin programlarina burada kameramanlik yapiyorum size ders vermeye kalkan o arkadasa siz kulak verin bence oda anlamisonun icin ders vermeye kalkmis

Tarih: 20 Nisan 2007, 08:22 - İp: 85.***.**9.169
mecitx
mecitx (üye)
Hatay / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben beleşe caşısıyorum o zaman studyo çekimi profesiyonel photoshop ne isterseniz restore baskı aldıgım para kendıme yetmıyor hatayda calısmak zor

Tarih: 8 Ağustos 2009, 23:14 - İp: 78.***.**4.114
mustafasn
mustafasn (üye)
Denizli / Stüdyo Fotoğrafçısı

14 senedir fotoğrafçıyım ilk zamnalarda 1 tek sigara paramıza yetecek haftalıkla başladım ama şimdi ise 14 senelik deneyim photoshop
stüdyo çekimi gelin damat pozları a dan z ye iş yapıyorum
500 + ssk alıyorum allaha sükür bizim memlekete göre ii ama bu dışta tabiki fazla mesela geçen sen antalya da mukarnas hoteldeydim burada ü
1000 doları geçerdi aldığım para çekimci arkadaşlar vardı bunlarda
benim 2 veya3 katı para kazanırlardı arkadaşların da dediği gibi bilgi ve beceri +dil olduktan sonraa korkma nereye gitsen aç kalmazsın

Tarih: 1 Ekim 2009, 12:23 - İp: 85.***.**7.246
gencer20
gencer20 (üye)
Denizli / Reklam Fotoğrafçısı

DİKKAT!!!BURADAKİ SÖZLERİM FTOĞRAFCI İŞYERİ SAHİPLERİNE ELEMANLARINA DEĞİL

SEN HİÇ FOTOCUDA İŞ ARAMA NEDENİDE ŞU ADI İSTÜNDE FOTOĞRAFCI İKİTANE O HARFİ VAR BUNLARIN ÇOGU AYNIDIR

YAZIN SANA GÜLERLER İŞLER YIĞILIDIR BİŞEY DEMEZLER KIŞ GELDİMİ CİNSLEŞMEYE BAŞLARLAR VE UTANMADAN ŞÖYLE BİR SÖZ DERLER ALT TARAFI ŞURDA 2 AY ÇALIŞIYONUZ ON AY YATIYONUZ DERLER HANGİ ÜLKEDE YAŞADIKLARINI BİLE BİLMİYOLAR BU FOTOCU PATRONLARI TÜRKİYEDE YAZ 2 AY SANIYOLAR BEN DAHA BÖYLE OLMAYAN BİRTANE FOTOCU GÖRMEDİM FOTOCUDA ÇALIŞMANI TAVSİYE ETMEM

SANA TAVSİYEM CORELİ ÖĞREN BİR AJANSTA 1-2 YIL KENDİNİ GELİŞTİR AJANSLARDAN DÜZGÜN MAAŞ ALMASSIN AMA KENDİNİ GELİŞTİRDİNMİ BİR MATBAA YA GİRER ÇALIŞIRSIN BEN ALLAHTAN CORELİ BİLİYODUM YOKSA HALA FOTOĞRAFCI LARIN KAHRINI ÇEKİYO OLACAKTIM

Tarih: 12 Aralık 2009, 15:36 - İp: 78.***.**9.176