fotodilan
fotodilan (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fotoğrafçılar Federasyonu

sitemizde STEVE adında arkadaşı sanırım bir çoğunuz tanır.Korsanlarla ilgili bi konu açtı benim de aklıma mesleğimizle ilgili örgütsüz toplum oluşumuz geldi.STEVE sayesinde konu açmış oldum. Bizim meslek Ülke genelinde örgütlenmediği takdirde korsanlar çoğalacaktır.eline org alan müzisyen yanına bir çocuk alıyor video kamera ile çekim yapıyor ehh 10 poz fotoğraf çekiyor Vergi vermiyor kira ödemiyor. git sor benden senden daha çok VATANSEVER. çünkü o vergi vermiyor kira ödemiyor.çünkü büyükler vatan sevmeyi böyle öğretmişler.ÇALACAKSIN...!
Arkadaşlar,Ülkemizin hemen hemen her iş alanında korsan çalışan kişiler var ve gitikçe çoğalıyor.önüne geçmek çok zor.Eğitimli toplum olan öğretmen ve doktorlar bile kendi özel sorunları için ses çıkaramaz oldular.Günlük yaşayan toplum olduk. Korsanlar böyle toplumlarda çok yaşar. Bizi derleyip toparlayacak küçük -büyük fotoğrafçıları biraraya getirecek TEK FEDERASYON çatısı altında toplanmadan olmayacak. ne dersiniz arkadaşlar TÜRKİYE FOTOĞRAFÇILAR FEDERASYONU kurulmalımı

Tarih: 29 Ocak 2007, 12:14 - İp: 88.***.**7.179
horoz77
horoz77 (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

DENİZLİDEN TAM DESTEK NE GEREKİYORSA YAPALIM

Tarih: 30 Ocak 2007, 11:47 - İp: 88.***.**8.144
karfo
karfo (üye)
Konya / Stüdyo Fotoğrafçısı

ÇOK İYİ OLUR NE GEREKİYORSA YAPALIM KONYA LI ARKANIZDA

Tarih: 30 Ocak 2007, 14:50 - İp: 85.***.**4.217
golge2
golge2 (üye)
Denizli / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet güzel bir fikir ama bence havada kalır bunun bir öncüsü olması lazım sadece kuralım diye konu açmak yeteli degil çok iyi örgütlenmek lazım sadece dügünlerdeki kaçaklar degil daha bir çok kaçaklar var burada belki etkili bir oda olsa belkide sorun bu kadar büyümez odalarda fevkalade bu işi yapabilir

Tarih: 30 Ocak 2007, 17:20 - İp: 85.***.**7.216
okankande
okankande (üye)
Balıkesir / Stüdyo Fotoğrafçısı

düşüncen bence süper neden olmasın ki tabii ki olacak yapmalıyız ve ypalım birleşirsek herşeyin üstnden gelebiliriz ayrıca böyle önemli bir konuyu buraya açtığın için teşekkürler

Tarih: 1 Şubat 2007, 10:48 - İp: 88.***.**1.215
myc
myc (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sevgili arkadaşlar Federasyon kurulum çalışmaları seneler önce başladı.Fakat türkiye genelinde yeteri kadar fotoğrafçı odası olmadığı için gerçekleşemedi.

Bu işin öncülüğünü izmir Fotoğrafçılar oda başkanı sy Reşat abimiz yürütüyor du ve türküyeyi karış karış gezerek fotoğrafçı odası aradı ama ne yazıktırki yeterli sayıya ulaşılamadı.

Defalarca ankaraya konfederasyona gidildi ama şu an için sonuç yok.
Ama çalışmalar devam ediyor.Sevgili mesteştaşlarım haberleşelim irtibatı koparmayalım.
sevgili foto dilen sanırım sizin bu gelişmelerden haberiniz yok.

Fotoğrafçılar odanızı bir ziyaret ederseniz reşat abeyim size daha fazla bilgi verecektir benimde selamlarımı iletirseniz sevinirim mersinden foto yaşar dersiniz.selam ve saygılarımla.

Tarih: 1 Şubat 2007, 17:44 - İp: 85.***.**3.136
resatgulec
resatgulec (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

değerli meslektaşım fotodilan. açmış olduğunuz federasyon forum'u için teşekkür ederim.birçok meslektaşımızın' da tam destek verdiğini görüyorum,ve çok mutlu oldum.ben 10 seneye yakın bir süredir izmir fotoğrafçılar odasında yönetim kurulu üyeliĞi yapmaktayım ve şuan başkan yardımcısıyım.İÇEL'den sevgili yaşar kardeşimin belirtdiği gibi biz İZMİR'den yönetim kurulu başkanımız sn.REŞAT AKMAZ ve üyelerMETİM RÜSTEM ,AHMET AYDIN,ve REŞAT GÜLEÇ olarak ogünkü yönetim kurulunda bulunan 4 arkadaş tüm türkiyedeki fotoğrafçılar odalarını tek tek ziyaret ederek konuyu anlattık,tartıştık ve tüm oda yönetim kurulları ve meslektaşlarımız bizi olağan üstü sıcak ve candan bir şekilde karşıladı,ve çok güzel dostluklar kurduk.sevgili yaşar beyle bu vesileyle tanıştık ve kendisine selamlarımı iletiyorum. sevgili meslektaşlarım fotoğrafçılığın zor bir süreçten geçtiğini hepimiz bilmekteyiz ve yaşamaktayız,odalarımızın yetkileri yasayla belirlenmiştir, sorunları çözmede fazla yetki ve selayeti olmadığını düşünüyorum.sorunları çözmede önce meslegimize saygı, sonra birbirimize saygı,doğrultusunda hareket edersek çözüm üretebiliriz.ayrıca odalarımızda küçük veya büyük fotoğrafçı ayrımı söz konusu degildir vergi dairesi kaydı ve esnaf birliğinden sicil kaydı olan tüm meslektaşlarımız odalarımıza kayıt yaptırabilir.(şirketler hariç)TÜM MESLEKTAŞLARIMIZA BOL KAZANÇ DİLEGİYLE.R.GÜLEÇ

Tarih: 5 Nisan 2007, 18:59 - İp: 85.***.**9.74
kara murat
kara murat (üye)
Malatya / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar size yürekten katılıyom. zor diye birşey yok imkansız biraz zaman alır hissemize düşeni yaparız kolay gelsin.başarılar.

Tarih: 5 Nisan 2007, 19:25 - İp: 88.***.**3.154
fototekinbdrm
fototekinbdrm (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

sevgili foto dilan bodrumdan da tam destek sana ve bizim gibi düşünenlere foto tekin gümbet 0252-313 37 65 ruşen öztekin

Tarih: 12 Nisan 2007, 14:08 - İp: 88.***.**9.99
cihatcolor
cihatcolor (üye)
Niğde / Stüdyo Fotoğrafçısı

sevgili fotodilan açmış olduğun konu gerçekten mükemmel destek vermemek elde değil biz fotoğrafçılar Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonuna bağlıyız ama Konfedarasyonun bize hiç faydası yok gerçi diğer sanat dallarına da yok sadece ankarada koltukda oturuyor Derviş Günday beyefendi gerçekten fotoğrafçılar konfedarasyonu olsa sadece fotoğrafçıların problemi ile ilgilense çok güzel olur inşaalh başkanıda sen olursun

Tarih: 12 Nisan 2007, 14:14 - İp: 88.***.**8.80
aspro
aspro (üye)
Tekirdağ / Stüdyo Fotoğrafçısı

Özellikle son dönemlerde yaşadığımız çok ciddi bir soruna değinmeniz gerçekten güzel. Korsan fotoğrafçılık bahsettiğiniz gibi her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzü ve mesleğimizi ciddi anlamda tehdit etmektedir. Gerçek anlamda korsan çalışmalar ülke ekonomisine sekte vurduğu gibi meslektaşlarımızın para kazanamamalarına ve buna bağlı olarak kendilerini geliştirememelerine sebep olmaktadır. Gelişemeyen sektörler zamanla yokolma tehditi içerisinde olurlar. Ülke genelinde sektörümüzün yaşadığı bu sorunları biz tekirdağ ın çorlu ilçesinden dernek kurulumuyla ilk adımımızı atmış bulunmaktayız. Kısa zamanda kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz derneğimiz meslektaşlarımızın ortak sorunlarını ele alarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Sorunlarımızın başında korsan fotoğrafçılar gelmektedir. İstanbul ve ankara da başlayan tekirdağ ve çevresine hızlı bir şekilde yayılan sektörel örgütlenmemiz inanıyorumki kısa zamanda sorunlarımızın çözümlerine ışık olacaktır. Sesimizi duyurmak ve güçlü olmak için ülke genelinde dernek oluşumlarını hızlandırmamız ve sonunda bu dernekleri tek bir çıkar altında toplamamız gerekmektedir. Işığınız bol olsun... Çorlu Fotoğrafçılar Derneği Yönetim Kurulu

Tarih: 8 Nisan 2013, 00:52 - İp: 78.***.**0.22