bynevra
bynevra (üye)
Yurtdışı / Amatör

Fotograf Büyütmede Bir Sorum Olacak

Merhaba Arkadaslar,
ben yeni üye oldum Siteyi biraz gezdim gercekden Emeklerinize ve Paylasmis oldugunuz calismalariniza Saygi duyarak Tebrik etmek istiyorum.
Benim bir Sorunum olacakti 15x20 Ebatinda bir Fotografi nasil 50x75 Ebatina Pixel´i bozulmadan büyüte bilirim?
Yardimlariniz icin tsk, hayirli isler herkeze.

Tarih: 8 Mayıs 2007, 17:03 - İp: 84.***.**1.168
photo_lady
photo_lady (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

bende bu foruma yeni uye oldum tipki sizin gibi bu konuda bir bilgi verebilirim kendimde ayni tekniyi kullaniyorum buyutmek icin fotograflarimi photoshopta image size yaptinizda resample image var orasini bos birakin (tiklandmadik) fotografinizi istediniz pixele birakin (mesela ben 300 dpi calisiyorum) ok yapin sonra yeniden bu sefer resample tiklayin ve azar azar boyutu yukseltin mesela resim 4 in x 6 in ise 5 in yapip okleyin birer birer yukseltin rakkamlari ve istediniz boyuta ulastinizda farki goruceksiniz eger bi defada yukseltirseniz boyutu kotu bir sonuc alirsiniz unutmayin umarim yardimci olabilmisimdir turkcem biraz bozuk oldugu icin anlamakda biraz zorluk cekebiirsiniz

Tarih: 10 Mayıs 2007, 13:24 - İp: 213.***.**6.32
starface
starface (üye)
Giresun / Amatör

PhotoZoom Pro 2 programını önerebilirim, oldukçaiyi neticeler almanız mümkün...

Tarih: 11 Mayıs 2007, 12:16 - İp: 88.***.**4.225
foto mert
foto mert (üye)
Sivas / Stüdyo Fotoğrafçısı

15x21 de güzel sonuş aldınmı.önce 15x21 karta baskı yap.slr makinanla makro çekim yap.pixsel kaybı olmadan çok daha fazla büyütebilirsin.ama makro çekim yaparken netliğie dikkat et.bence güzel olur.

Tarih: 11 Mayıs 2007, 12:18 - İp: 88.***.**1.15
bynevra
bynevra (üye)
Yurtdışı / Amatör

Arkadaslar,
önerileriniz icin cok tsk ederim. Deneyip tekrar dönecegim sizleri. Hayirli isler.

Tarih: 11 Mayıs 2007, 17:48 - İp: 84.***.**9.248
serwetk
serwetk (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

hertürlü pixelden yersin öle bi olanak yok macroyla kalitelı bı makrodan çek scanlemeden daha ii olur ama yınede kayıp yaşarsın

Tarih: 11 Mayıs 2007, 23:36 - İp: 81.***.**5.237
  • 1