blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Eski Fotograf

Elimde cok eski baya lekeli bir fotograf var. Ben PS ci degilim. PS ile ugrasanlar eski fotograf yenilemesi yapanlar iste size firsat.Bu fotografi temizleyinde elimde temiz bir foto bulunsun.Foto büyüklügü 1.0 MB dir.2560x1920 pixel.Yardim etmek isteyenler maillerini Mesaj servisinden birakirsa gönderirim.Sadece yardim etmek isteyenler maillerini biraksin. Bu fotografin herhangi bir sekilde internet sitelerinde yayinlanmamasi rica olunur.Kisisel bir fotograftir..Tamirattan sonraki file boyutu önemli degildir.Yardim etmek isteyenlere simdiden tesekkürler
Fotograflari buradan indirebilir calisabilir ve oradaki E-Maile gönderebilirsiniz.
http://mitglied.lycos.de/berlinli717/

#blnf717' tarafından 20.10.2004 14:45:36 tarihinde düzenlendi.

#blnf717' tarafından 21.10.2004 00:20:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ekim 2004, 09:36 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

PS cilerin hayatının fırsatı .

Tarih: 20 Ekim 2004, 14:44 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Yok be Ufuk hayatlarinin firsati degil.Hayatta daha ne firsatlar gecer. Eger ugrasmak istersen aksam gönderebilirim. Eger bir kac kisiden talep gelirse tamir edilmisleri sayfamda bir yerde gösterebilirim.Karsilastirma yapmak isteyen oradan yapsin burada baya bir iddia oluyor.Benim amacim ama o degil gercekten fotografin temiz halini istiyorum.Benim 1 yasindaki halim.Tarama yapilmis degil. F-717 ile fotograftan cekildi.

Tarih: 20 Ekim 2004, 14:52 - İp: yok
ck
ck (üye)
Balıkesir / Amatör

Merhaba,
merak ettim.. PS' ci ne demek ? Fotoğraf çeken, fotoğrafını digital ortama aktaran ve bilgisayar proğramları kullanarak neler yapılabileceği konusunda iyi kötü bir fikri olan herkes
yavaş yavaş bu proğramları öğrenmeye çabalamalı bence..
Bu fotoğrafları böyle kurtarabilirsiniz ama siz hiç çaba gösterdinizmi bu konuda ? neler yaptınız merak ettim...
Yanlış anlamayın, sizin aracılığınızla herkesi yönlendirebilmek için böyle bir yaklaşım tarzı gösteriyorum..... Fotoğraf çekmek ve fotoğraf işleme proğramları kullanmak birbirinden ayrılmamalı.. Yanılıyormuyum.?
Fotoğrafçı ayrı, PS' ci ayrı olur mu ?
Selamlar...

Tarih: 21 Ekim 2004, 20:41 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Olur efendim olur. Türkiyenin taninmis Fotografcisi Ara Güler bir Fotogrfacidir.Acaba Photo Shop kullanmak zorundami. Yada her fotografcinin bir kösesinde PC basinda oturup PS kullanan biri Fotograf cekebilirmi. Ceken vardir mutlaka istisnalar kaideyi bozmaz.Fotograf ceken PS kullanmak zorunda degildir. Ama isterse kullansin. PS bir Bilgisayar programidir. Bu programda fotograf islemek icin fotograf mutlaka bir sekilde digital ortama alinmak zorunda degilmi. Evinde PC si olup PS kullandigi halde Fotograf makinasi olmayan bulundugu gibi Fotograf makinasi karanlik odasi oldugu halde PC si ve PS olmayanda fotografcilar oldugunu bilmeniz gerekir diye düsünüyorum. Herneyse ben PS bilmiyorum ve bilmek zorundada degilim. Burada sadece bir yardim talep edildi. Sanirim kendim yapabilseydim yardim istemezdim.

Tarih: 22 Ekim 2004, 08:38 - İp: yok
ozkancan
ozkancan (üye)
Malatya / Stüdyo Fotoğrafçısı

öyle birisi cıkarsa banada söyle bende elimdeki gelin fotograflarını yaptırayım kendim çalıştığım gibi elemanlarda bos durmuyo ama zaman yetmiyor.
hatta millet fotografcıyada gitmez o kişiden bütün ihtiyaclarını giderir bırakın bu işleri arkadasım biraz emek sarfet

Tarih: 22 Ekim 2004, 17:52 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

-------------

#ufuk' tarafından 17.09.2012 21:43:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ekim 2004, 18:01 - İp: 195.***.**5.120
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Sayin Özkancan dikkat ederseniz benimkisi sadece bir rica.Özellikle PS den anlamadigimida belirttim. Ve kesinliklede sayin Özkancan bunlari siz yapacaksiniz gibi bir seyde yazmadim. Bu fotograflar benim kendime ait eski bir fotograflar. Sizin belirttiginiz gibi Gelin fotograflari gibi bunlari yapinda satayim para kazanayim diyede yazdigimi hatirlamiyorum. Sizin bu yaptiginiz yolda arabasi arizalanip tesadüfende siz ordan gecerken git kardesim tamirciler var onlari cagir demekten baska birsey degil. Siz bu isi ticari olarak yapabilirsiniz. Emege saygim sonsuz ama ayni zamanda PS den anladigi halde hobby olarak yapanlarda var. Burada hic bir mecburiyet yok. Yapanda sagolsun yapmayanda. Yapilmasada bir fotografciya gidip yaptirmayacagim. Bulundugum yer itibari ile böyle bir imkanim yok.

Tarih: 22 Ekim 2004, 18:24 - İp: yok
ck
ck (üye)
Balıkesir / Amatör

Arkadaşlar herkese merhaba,
bu kadar tepki neden anlamadım.. benim " fotoğrafçı ayrı PS'ci ayrı olurmu" şeklindeki yaklaşımım, sizlerin bu konudaki fikirlerini öğrenebilmekti... neden mi ? Ara Güler'in "fotoğrafın sanat olmadığına" dair yaklaşımına bir anlam vermeye çalışıyorum...
Onat Kutlar'ın Ara Güler için söylediği;
"Genç fotograf sanatcıları , onun, "Fotograf sanat degildir. Bir tanıklıktır, o kadar..." sözünü anlamakta güçlük çekerler. Bunu bir şaka, bir alçakgönüllülük gösterisi sanırlar. Oysa bu sözün derinlerinde büyük bir meydan okuma, bir iddia yatar..."
Buradaki inceliği yakalamaya çalışıyorum, bu bir forum konusu... Sizin yaklaşımınız çok yararlı oldu.. teşekkürler
--------------------
Ara Güler'in PS kullanmadığı ama fotoğrafçı olduğu konusuna dikkat çekmişsiniz... tebrikler
-------------------
PC var Foto mak. yok / Foto mak. var PC yok yaklaşımı çok basite indirgenmiş bir yaklaşım.. Sizde ikiside var...
-------------------
Benim "siz bu konuda ne yaptınız?" şeklindeki sorumun yanlış anlaşılabileceğini düşünemedim, özür dilerim...
Ben "bedavacılığı" kastetmedim, bazıları böyle anlamış..
------------------
Fotoğrafları indirdim, ama benim seviyemi aşıyor.. Başka yöntemlerle ( PC!de ) bu işi hallederim ama haftalar sürer !!!
-----------------

Sevgiler-selamlar

Tarih: 25 Ekim 2004, 21:34 - İp: yok
oguzf
oguzf (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşlar merhaba bu eski fotoğraf yenileme ile ilgili biraz bilgi verirseniz çok sevinirim. Nedense bazı arkadaşlar bilgilerini paylaşmak istemiyor. Bilgi paylaşımı yapmadıktan sonra foruma girmenin anlamı ne

Tarih: 26 Ekim 2004, 02:01 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Tuhaf bir tartışma.Ama bu tartışmaya katılmadan edemeyeceğim.Evet PhotoShop öğrenmek zorunluluk değil.Diyelimki zorunluluk haline geldi,bu durumda da o işi Ara Güler yapmaz.En fazla başında bekler.Ne kadar müdahale edilmesi konusunda uyarır.Ama bir fotoğrafçının PhotoShop öğrenmesi de artıdır.Eksi değil.Ülkemizde henüz ajanslarla çalışan,çatır çatır fotoğraf satan fotoğrafçı çok az.Ama yaygın olsa profesyoneller de kendilerini biraz zorlarlar.Yurt dışında bu böyle(Yanlış anlamayın hepsi değil)Fotoğrafın pazarlanabilme şansını arttırmak için bir takım oynamalar yapılabilir.Ama Master Of Leica dan bahsediyorsanız durum biraz farklı.Onların fotoğrafının altında isimlerinin yazması yeterli ve insanlar bu fotoğragfları çok fazla tartışmazlar.Bu yüzden rahatlıkla satılırlar.

Tabi birisinin forumdakilerden photoshop desteği istemesi ve durumun PC'ci fotoğrafçı tartışmasına dönüşmesi de enteresan.Oysa forumların amacı tecrübeleri paylaşmak...

Tarih: 28 Ekim 2004, 20:11 - İp: yok