hakibay
hakibay (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

En Hizli Kesme Hizi Ve Teknikleri

Selam Arkadaslar.
Ben Almanyada bir Fotograf Stüdyosu kurdum.
6 Aydan beri Digital ve Photoshop la ugrasiyorum.
Malum bir Glinlik 70 Poz cekmek ve bunlari Kesmek
uzun Zaman aliyor. Hem cok iyi ve de Hizli olamak.
Ben
-Photoshop eki Extrachieren
-Mask Pro3 (Bazi durumlarda Kesmek icin)
-Kodak Gem Airbush (otomatik Rutuj icin)
-theimagingfactory (Renk ve Beyazlik Ayarlari)
= 1 Satte tahminen 10 Resim Kesebiliyorum +Renk ayari

Bu arastirmaya katilin ve Sizde nelerle ve Hangi Sürede Yapabiliyorsunuz Yazin. Kendimizi kiyaslaylim.

Tarih: 20 Ocak 2006, 00:30 - İp: yok
firma34
firma34 (üye)
Ağrı / Firma

Vay bee gören de fotograf piyasasında bolluk bereket dönemi yaşanıyor sanır. Amma uçmuşsunuz ya kesim olayında. Mantıklı olarak düşünürsek 35 lik veya 20 lik bir albümü kesen stüdyo ya palas şeklindedir,caddesi bostandır ya da kesim işinde büyük bir devrimin öncüleri var aramızda.
Fotograf sektörü her geçen gün biraz daha kıvranmaya başlamışken, nasıl olur da daha kaliteli bir işi çok kısa bir süre de kesim ile bütünleştirebiliyoruz bravo yani.

Ne Diyelim Allah Fotograf Zanaatımıza bir zeval vermesin. (Amin)
Rast Gele..

Tarih: 30 Nisan 2008, 22:41 - İp: 88.***.**1.35
erkanbayir
erkanbayir (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

bende 1 saatte 35 lik rakı içiyorum siz neymişsiniz öyle bir yerinizde motormu var yoksa at gitsin nasıl olsa kanıtlayamazlar düşüncesindemisiniz atış poligonuna hoş bulduk

Tarih: 3 Mayıs 2008, 13:29 - İp: 85.***.**6.92
blood
blood (üye)
İstanbul / Amatör

Evet Evet En HızLı Saç Kesim Taktigi (

Tarih: 5 Mayıs 2008, 12:22 - İp: 78.***.**8.182
megus
megus (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

pess beea bu ne konuymus kardesım; ,entrika ,yalan,dolan herseyy war walla
bu arada ben bii panoramık albumu 1 haftada bitiriyrm.

Tarih: 2 Ekim 2008, 06:00 - İp: 88.***.**5.102
tokul
tokul (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

valla ben ne kadar cabuk kesıyor olsamda musterıme en az sadece yarım portre bıle olsa en az ıkı gun dıyorum kaldıkı dugunlerısız dusunun
ben musterıolsam madem okadar kolay bır ıs ve o kadar cabuk bıtıyor neden okadar fazla para vereyım mantıgı ortaya cıkıyor
gelelım kesım programlarına
ben knoc out 2 kullanıyorum ama ondada sac renklerının arka fon azır bır renk olması ısı kolaylastırıyor fonayakın renkler olunca ıs bıraz zorlasıyor
rutus programındada kpt ıyı ama ben ınegonomık adını tam hatırlamıyorum onu kullanıyorum bırde yesıl perdede kesım programı var arkası yesıl olacakama o prgormala ıkı uc dakıkada kesılebıldıgını gormustum ama cok fazla ıncelemdım kesımı hakkında ne kadar ıyı kotu kesın bır sey dıyememsımdılık bu kadar
he bu arada knock out kullanımı hakkında sıtede paylasım var bu konuda yerını tam bılmıyorum uzun zamndır gırmemıstım

Tarih: 22 Şubat 2009, 01:12 - İp: 94.***.**5.58
zawx
zawx (üye)
Bilecik / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba arkadaslar ben fotomurat a katılıoruım bende oncekı senler de bılecıkte calısıorudm 13 saatte 200 asker fotografı rutus kesım montaj yaptıgım oluoyordu

ama nasıl arka fon grı asker yesıl sıhırbazı cak kesım tmm ardından bı noıse arkasından fon yaklasık 1,5 dk ama kalıte de ııyıdır cunku zamanla yarısıorduk o yuzden .... ama sımdı bozuyıkte aıle sırketımızde calısorum...amcamın yanında gunde 60 kare boydan gelın damat anca kesıorum..yanı o arkadas gunde 1 album cıkartıoum dıosa helal attsında bısde bı gorelım neymıs bu devasa eller...

Tarih: 22 Şubat 2009, 11:27 - İp: 88.***.**3.136
colonel66
colonel66 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

walla 1 saatte 20 pozluk album bitiyorsa Diyecek söz bulamıyorum...

Yaptıgın işlemleri bi anlatırmısın ?

Tarih: 25 Şubat 2009, 18:16 - İp: 88.***.**2.200