hakibay
hakibay (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

En Hizli Kesme Hizi Ve Teknikleri

Selam Arkadaslar.
Ben Almanyada bir Fotograf Stüdyosu kurdum.
6 Aydan beri Digital ve Photoshop la ugrasiyorum.
Malum bir Glinlik 70 Poz cekmek ve bunlari Kesmek
uzun Zaman aliyor. Hem cok iyi ve de Hizli olamak.
Ben
-Photoshop eki Extrachieren
-Mask Pro3 (Bazi durumlarda Kesmek icin)
-Kodak Gem Airbush (otomatik Rutuj icin)
-theimagingfactory (Renk ve Beyazlik Ayarlari)
= 1 Satte tahminen 10 Resim Kesebiliyorum +Renk ayari

Bu arastirmaya katilin ve Sizde nelerle ve Hangi Sürede Yapabiliyorsunuz Yazin. Kendimizi kiyaslaylim.

Tarih: 20 Ocak 2006, 00:30 - İp: yok
kayahan84
kayahan84 (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam benim 1 resimi kesmem 1 dk bilemedin 3 dk alıyor + ben 1 saatte 1 albüm yapıyrum 20 poz bunu ukalalık olsun diye söylemiyrum yanlış anlamyın iyi çalışmalar

Tarih: 20 Ocak 2006, 08:39 - İp: 81.***.**3.36
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

kayahan sen uçmuşsun baba ya bu ne şiddet bu celal acelen ne az yavaş biz de yetişelim ya....

Tarih: 20 Ocak 2006, 10:49 - İp: 85.***.**1.181
horoz77
horoz77 (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

unutmayın fotoğrafçılıkta iş ne kadar hızlı olursa kalite o derece düşer
kaliteli bir albüm herşey dahil3- 4 saat sürer .hızlandıkça rötüştan,yerdeki gölgelerden.fonla kişilerin uyumundan ödün verirsiniz....yani fotoda kaliteyle hız ters orantılıdır .aksini süyleyen beri gelsinnnnn

Tarih: 20 Ocak 2006, 12:30 - İp: 85.***.**8.90
kayahan84
kayahan84 (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

valla ben hızlılığa çok alışkın olduğum için benim için problam olmuyor kaliteden ödün vermem hiçbir zaman ayrıca beğenmediğim bir resmi asla teslim etmem önce benim beğenmem lazım iyi çalışmalr ayrıca ben gölge olyında gerçekliğe çok önem verirrim gölge olsun diye olmaz gerçeği ışığın yönü neyse o olur

Tarih: 20 Ocak 2006, 12:54 - İp: 81.***.**3.153
fotomurat
fotomurat (üye)

10 pozluk bi asker album çalışması yarım saatimi alıyor (kesim+rotus+tasarım)
1 vesikalık ise 2 dakikamı alıyor çıktı dahil

Tarih: 20 Ocak 2006, 13:06 - İp: 85.***.**0.153
horoz77
horoz77 (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

kayahan cığım valla yaptığın işi merak ettim doğrusubana boydan bir çalışmanı atarmısın .hem hızlı hem kaliteli diyorsan bi incelememe izin veririsin sanırım
[email protected]

Tarih: 20 Ocak 2006, 13:09 - İp: 85.***.**8.90
hakibay
hakibay (üye)

Arkadaslar.-----------------------------------------
Bir Zahmet acik olalim ve neleri nasil hangi sirayla Kullandigimizi yazalimda biraz anlama imkanimiz olsun.
Yoksa Gercekcilikten uzaklasmis gibi oluruz.
umarim yanlis anlasilmaz olmam. Saygilar

Tarih: 21 Ocak 2006, 02:10 - İp: 85.***.**0.210
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

selam arkadaşlar özelliklede kayahan harbiden merak ettim ben ne ile kesiyon bu kadar hızlı benim de işime lazım böyle işlevi ve hızlı olacak proğram.photoshop deme sakın.

öyle ise ellerini öpmek lazım ellerine iyi bak.
mailin yokmu görüşelim.msn olabilir.iş yapmak istersen , seninle işim çok olacak galiba.

Tarih: 22 Ocak 2006, 18:39 - İp: 85.***.**5.166
fotocek
fotocek (üye)
Osmaniye / Stüdyo Fotoğrafçısı

sanırım makasla kesiyor.başka türlüsünü düşünemiyorum.hoş makas bile ondan uzun sürer ya.

Tarih: 23 Ocak 2006, 22:17 - İp: 81.***.**9.8
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

Fotocek sana katılıyorum hani atmanın da bi sınırı vardır ya ben 20 pozluk bir albümü 2-3 saatte anca dekupe ediyorum tabi acele etmeden ve hakikatten hiç acelem yok hatta canım sıkılır yada işten koptuğumu düşünürsem bırakıp daha sonra devam ediyorum müşterime kötü bir iş vereceğime 1 hafta yerine 2 haftada teslim ederim daha iyi tabi bu süre yaz zamanı 1- 1,5 aya hadar uzayabiliyor. albüm çalışmaları extra uğraş ve özen isteyen işlerdir lütfen dikkat edelim. Kimseye kötü fotoğraf vermeye hakkımız yok. saygılar

Tarih: 24 Ocak 2006, 17:22 - İp: 81.***.**8.245