hakibay
hakibay (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

En Hizli Kesme Hizi Ve Teknikleri

Selam Arkadaslar.
Ben Almanyada bir Fotograf Stüdyosu kurdum.
6 Aydan beri Digital ve Photoshop la ugrasiyorum.
Malum bir Glinlik 70 Poz cekmek ve bunlari Kesmek
uzun Zaman aliyor. Hem cok iyi ve de Hizli olamak.
Ben
-Photoshop eki Extrachieren
-Mask Pro3 (Bazi durumlarda Kesmek icin)
-Kodak Gem Airbush (otomatik Rutuj icin)
-theimagingfactory (Renk ve Beyazlik Ayarlari)
= 1 Satte tahminen 10 Resim Kesebiliyorum +Renk ayari

Bu arastirmaya katilin ve Sizde nelerle ve Hangi Sürede Yapabiliyorsunuz Yazin. Kendimizi kiyaslaylim.

Tarih: 20 Ocak 2006, 00:30 - İp: yok
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Durun bensiz olmaz bu işler. bende bir program var. 10 saniyede gelini stüdyoya sokuyor. 15-20 poz çekiyor. sonra işliyor. hepsi 10 saniye.

"Ben Fotografci dogmadim. Stüdyoda calisip ögreten olmadi. Bu gibi sayfalardan bilgi edindim ve kabiliyetimi farkettim. Issizken Yurtdisinda Stüdyo actim ve iyi calisiyor. Niye bakalarininda Sansi olmasin. Bencil olmayalim
Vatana Millete Hizmet edelim.
Saygilar"
diye yazmışsın. bindiğin dalı kesmeye devam et bakalım sen.
ışığınız bol olsun diyeceğim ama insanda ışıkmı bırakıyorsunuz?
bazen sert çıkmayayım diyorum ama kendimi tutamadım işte.
Değerli forum üyelerinin vicdanına bırakıyorum yorumu..

Tarih: 12 Mart 2008, 16:09 - İp: 88.***.**7.191
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bir arkadaşada buradan cevap vermek istiyorum;
fotokabzenin yazına gider
"bende bi program var 3 saniyede resmi kesiyor hemde kendiniz dekupe etseniz bu kadar hassas kesemezsiniz amerikadan getirdi bi bilgisayar programcısı tanıdığım türkiyede hiç kimsede yok"

arkadaşım sallama burası sallama yeri değildir. atarken dikat et. Dozunu kaçırma. Madem lafın ucunu getirdin sonunuda getirde bizde bilelim. Zaten millet burada bayağı karıştırmış ortaşığı birde sen bulandırma suyu. git adam gibi konu başlığı altında aç ne diyeceksen orada de. Bu forumun üyeleri kim ne yapıyor az çok takip ediyor. dikkatli davran. senin gibi ortalık karıştırıcılarını anında farkederiz.
rica ediyorum

Tarih: 12 Mart 2008, 16:18 - İp: 88.***.**7.191
uncu
uncu (üye)
İstanbul / Amatör

bazı arkadaslar cok sallamıs neymıs 20 pozluk albumu bıtırıyormus 1 saate mumkun deıl cok saalladın bellı kı senın elın supermenden hızlı arkadasaın dedıgı gıbı bazı seylerden odun vermeden hızlı album yapmak zor

ha dersenız ben hızlı yapmak ıstıyorum ufak tefek kusurlar olsun tamam o zaman 20 degıl ama makul elınızın kesım hızına
gore makul bı adedı 1 saatte yaparsınız

bende 2 dakıkada rotus yapıyorum
ama kımlere couk veya cıldı temız fotolara
genelde bu cekımlerde dırek ısık studyo cekımlerıdır
yok sen artıstık foto cektır cılt sıvılce ve yaralarla dolu yap bakalım 2 dakıkada zor yapılmaz deıl ama zor.

20 pozu yapan arkadasım yol parasını ben verecegım 20 pozluk albumu arkada suluyetı golgesı ve fonuyla yapıp
cıktısını alsın bır aylık maasımı ben verecegım
Ancak bazı tavızler verılerek yapılır o yuzden 20 poz cok zor

Tarih: 13 Mart 2008, 16:55 - İp: 88.***.**0.28
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Yine kardeş yüreği dayanamadı.
Hocam işi çabuk bitirmek istiyorsan
Çekimler hariç sadece bilgisayar işlemleri için söylüyorum;
Öncelikle Kalitemi önemli serilikmi? eğer kaliteyse ve yinede azdaha hız dersen;
1-çektiğin fotoğrafın ışığı-pozlaması-netliği iyi olsun.
2-Arkaplan rengi sabit olsun
3-Fon seçme olayına hazırlıksız yakalanma hazır ve düzenli olsun fonlar. Hemen ele gelsin yani.
4-Kesmede baş kısmı yuvarlak al ve kesme sonraya bırak ilk başta saçı yapmaya uğraşma. Kolay yerlerden başla kesmeye.
5-forumda bulabileceğin saç kesme plug-inleriylede saçı kes.
6-modeli fona yerleştir.

not:burada işi hızlandıracak nokta "kesimi çok hızlı yapabilmelisin". Kesilen resmi fona koymada çok zamanını alır.

KARDEŞ NOTU:Eğer sen bir fotoğrafçı isen yani fotoğrafçı ruhu varsa sende işi seriye bağlamayı düşünmemelin. Geç olsun ama süper olsun demelisin.
saygılarımı sunuyorum
umarım faydalı olabilmişimdir..

Tarih: 14 Mart 2008, 01:30 - İp: 88.***.**4.141
nazoyıl
nazoyıl (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

ARKADAŞLAR BENCE SAÇMALAMIŞSINIZ. ÇÜNKÜ ÖYLE BEN ÇOK HIZLIYIM DİYENLERİN YAPTIĞI İŞLERİ GÖRÜYORUZ.ONLAR ÇOK HIZLI OLDUKLARI İÇİN YAPTIKLARI İŞİDE ÇOK GÜZEL GÖRÜYOLAR.BENCE BÖYLE BİRBİRİNİZİ KAYIRARAK KENDİNİZİ MOTİVE EDİYOSUNUZ Kİ 1 DAKKADA 2-3 FOTOĞRAF YAPASINIZ DİYE HERALDE.BURADA SİZE YAZI YAZANLARI OKUYUP KENDİNİZE BİRAZ DERS ÇIKARTIN.HERKESE HAYIRLI İŞLER.

Tarih: 14 Mart 2008, 11:01 - İp: 78.***.**3.156
fotocu55
fotocu55 (üye)
Samsun / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben bı albumu 1 haftada yapıyorum musterıden 10 gun talep edıyorum yavas yavas
(pasaya kelle goturmeden) eskıden haftalıgı 1 haftada verırdık bence kurallara UYULMALI sılah cıktı mertlık bozuldu mısalı herkese ıyı calısmalar

Tarih: 16 Mart 2008, 12:37 - İp: 88.***.**0.140
jenic
jenic (üye)
Osmaniye / Stüdyo Fotoğrafçısı

gardaşım benim hızlısın ama o resimlerde bazı eksikler olur diye düşünüyrm

Tarih: 5 Nisan 2008, 11:26 - İp: 81.***.**1.111
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

şu frezyboy isimli arkadaşta kayahan abisine arka çıkmış sözüm ona dahada batırmış ortalığı dostum hızlı yapmak iş değil önemli olan güzel yapmaktır.
Sitenizi gezdim güzel fotoğraflar var ama eksikleriniz de çok bu fotoğrafları bursada bir çok çırak çekip yapıyo zaten haa bu arada ben bu işin süperi değilim ama 20 yıldır bu işi yapan ve tüm safhalarında çalışmış biri olarak senin kadar hızlı değilim ve iyikide değilim.
Bursa da çok hızlı iş yapan bir sürü insan var ancak onlara sadece dekupe yaptırılır fon işine karıştırmazlar yazın işlerin yoğun olduğu dönemlerde bu arkadaşlar sadece dekupe yaparlar ve fonlama yapanlara iş yetiştirirler.
Ama yoğun dönem olan haziran,temmuz ve ağustos döneminde 1 aydan önce albüm teslim etmek yinede mucize olur.

Tarih: 5 Nisan 2008, 16:31 - İp: 78.***.**0.210
inzi
inzi (üye)
İzmir / Amatör

nasıl yapıyorsunuz öğrenebilirmiyim

Tarih: 5 Nisan 2008, 19:25 - İp: 88.***.**4.227
foto.objektif
foto.objektif (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ben Bu İşte Yeniyimdir Ama Bir çok fotoğrafçıtanda iyiyimdir kesimden kesime çok fark vardır en temiz kesimi ( Penn Tool ) İle yaparsın saçları ise background ile dene derim biraz zahmetlidir ama kaliteli iş çıkarırsın

Tarih: 12 Nisan 2008, 02:52 - İp: 88.***.**2.201