fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Yeni Sunucuya Geçiş

Sitemizin bulunduğu sunucuda çok az yer kaldığı ve yüksek trafik sebebiyle de daha üstün bir donanıma geçme ihtiyacının fazlasıyla kendini hissettirdiği için yeni bir sunucuya geçme kararı aldık. Yeni sunucumuz için gerekli yazılımlar yüklendi ve test işlemleri yapılmaktadır. Trafiğin nispeten düşük olacağını düşündüğüm arefe günü taşınma işlemi yapılacaktır.

Bu süreç zarfında ve sonrasında çeşitli sorunlar yaşanabileceğini fotoğraf dostlarımıza bildiririm...

Saygılarımla
Fikret Diker

Tarih: 7 Eylül 2010, 00:06 - İp: 188.***.**0.253
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Fikret Bey , "sitemeter" kullanıyor musunuz sitenizde ? Biraz araştırma yaptım , tüm forumlarda problem bu java script'e bağlanıyor . IE Vista'da oluşuyor sanırım çoğunlukla .

Çözüm olarak ben sitemeter'ı disable etmeye çalıştım ama işe yaramadı . Sorunlar ve çözümlerin bir kısmı web sitesi sahiplerine yönelik zaten . İşin ilginci hemen hemen hepsinin başına sunucu değiştirdikten sonra gelmiş.

PC 'm spyware açısından temiz gözüküyor zaten başka sitelerde bu problemi yaşamıyorum . Çözüm bulamazsak mecburen Firefox kullanacağım.

Tarih: 23 Eylül 2010, 22:53 - İp: 96.***.**4.180
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

edit
gereksiz detay vardı kaldırıldı

#remi5861' tarafından 24.09.2010 21:43:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Eylül 2010, 23:08 - İp: 88.***.**2.254
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Biraz daha oluyunca Sitemeter'ın hatayı giderdiklerini okudum - geçmiş tarihte . Ama üzerine yine bir dolu problemi yaşayan çıkmış - her seferinde başka bir javascript sebebiyle . Benim anlayamayacağım kadar karışık konular.

Sorun sadece Vista & IE 'nin bir versiyonunda gibi gözüküyor . PC kullanıcısı olarak , web sitesi scripti değiştirmediği sürece bir şey yapamazsınız denir - başka browser kullanmaktan başka .

Bakalım , bekleyelim - düzelir kendiliğinden belki . Her 10-15 girişten birinde oluyor . Olmadı eskisi gibi Fire Fox kullanırım .

Tarih: 23 Eylül 2010, 23:21 - İp: 96.***.**4.180
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

mozillayı güncelleyin,diğer eklentilerini de kurun..

Tarih: 23 Eylül 2010, 23:28 - İp: 88.***.**0.228
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

ben de İE ile girdiğimde aşağıda görülen şekilde sayfalar kapamaya başladı.daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım.sunucu değiştikten sonra olmaya başladı.
opera ile girdiğimde ise hiç böyle bir problem olmuyor.

Tarih: 23 Eylül 2010, 23:59 - İp: 81.***.**0.72
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bende olmadı, dedim ya.

Tarih: 24 Eylül 2010, 00:01 - İp: 88.***.**0.228
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Sistemde "Sitemeter" şeklinde bir eklenti yüklü değil.

Ekran görüntüleri olan sayfalar, galeride fotograf.asp sayfası, forumda da konuların olduğu sayfa olarak görünüyor. Bu iki sayfada ortak kod cevap yazarken aşağı açılan bölüm. Oraya baktığımda herhangi bir kod sorunu göremedim...

Sorun yaşayan arkadaşlardan ricam. Üye girişi yapmadan da gezdiklerinde aynı sorun ile karşılaşıyorlar mı? Birde, bu hatayı verdiğinde sol altta sarı bir üçgen çıkması lazım. Oraya tıklayarak hatanın hangi satırda olduğunu buraya yazabilirler mi?

Tarih: 24 Eylül 2010, 00:25 - İp: 78.***.**1.169
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

İsim girmediğimde de yapıyor .

Hatayı verince altta sarı üçgen çıkmıyor - sayfaya bağlanmaya çalışıyor yazıyor sadece . O sayfayı kapatmaya kalkınca " bu pencere meşgul , emin misiniz " diye uyarıyor . Evet deyince o pencereden bir daha hayır gelmiyor . Yeni bir IE sayfası açmak gerekiyor .

Bir "pattern" bulmaya çalışıyorum oluştuğu yer/zamanla ilgili ama bir şey oluşturamadım .

Genelde galeride fotoğrafların büyük versiyonunu açmaya çalıştığımda her 3-5 seferde bir oluyor . Forumda da oluyor ama daha az .

Cookilerim temiz . Taramalarımda da PC temiz çıkıyor .

Tarih: 24 Eylül 2010, 00:46 - İp: 96.***.**4.180
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Akşam yabancı forumlarda geçen bazı öneriler üzerine site kodlarında değişiklik yaptım. İnşallah çözülmüştür...

Sorunun devam edip/etmediği hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

#fdiker' tarafından 24.09.2010 12:21:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Eylül 2010, 12:18 - İp: 78.***.**6.150
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

açılırken ve her sayfa değişiminde Adobe flash player eklentisini yüklemek istiyor İE ile girdiğimizde.siteyi İE ile takip etmek tam bir işkence.

gariptir evdeki bilgisayarımla firefox ta her yer çalışıyor(anasayfa,forum,fotomarket...) ama galeriye giremiyorum,galeri hiç açılmıyor.

operada ise hiçbir problemle karşılaşmadım.

Tarih: 24 Eylül 2010, 19:30 - İp: 81.***.**0.72