micosms
micosms (üye)
Samsun / Özel Gün Fotoğrafçısı

Sitemizi Kötüye Kullananlara...

İNSANLARIN EMEKLERİNİ DÖKÜP PAYLAŞTIĞI SİTEMİZİ BİR PARÇAM OLARAK GÖRÜYORUM. PC BAŞINA OTURDUĞUMDA İŞİMDEN ÖNCE GALERİMİZDE NELER VAR, NELER GÖNDERMİŞ ARKADAŞLAR DİYE HEYECANLA AÇIYORUM SAYFALARI. SİZLER ÖYLE DEĞİL MİSİNİZ. BİR AİLE OLDUK, ESKİLER İLE YENİLERİ İLE. HEYECANLA BEKLİYORUM NELER VAR DİYE. VE FOTOĞRAFLARIMI ATARKEN ACABA NE KADAR BEĞENECEKLER DİYE SABIRSIZLIKLA YORUMLARI BEKLİYORUM. BAZAN SÜKUT-U HAYALE UĞRUYORUM, BAZAN MUTLU OLUYORUM. TÜM BUNLARDAN DERS ALIYOR DAHA GÜZELİNİ BULMAYA ÇALIŞIYORUM. YORUM YAPAN BİR ARKADAŞIMIZIN MESAJINI OKUYUP DUYGĞULARIMI PAYLAŞTIĞI İÇİN MUTLU OLUYORUM. 10 GÜNDÜN ELİM ALÇIDA, NASIL FOTOĞRAF ÇEKECEĞİM, NE ZAMAN ÇEKEVEĞİM DİYE DÖRT DÖNÜYORUM.. EEE BİRİLERİNİN FOTOĞRAFLARI, MESAJLARI ART NİYETLİ OLARAK KULLANMASININ ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUM. NEDEN DOĞRU, NEDEN İYİ OLAMIYORUZ. İÇİMİZDEKİ BENLİĞİMİZ, DOĞRULUĞUMUZ NERELERE GİTTİ ALLAH AŞKINA. HERŞEYİ KENDİMİZE, KENDİ ÇIKARLARIMIZA MI KULLANACAĞIZ... MESAJ SERVİSİNDEKİ BU ART NİYETLİ OLAYLARI VE KİŞİLERİ KINIYORUM.... LÜTFEN EL BİRLİĞİ YAPALIM. ATALIM BUNLARI İÇİMİZDEN..... İYİ VE DOĞRULARA SELAMLAR...

Tarih: 13 Şubat 2007, 16:15 - İp: 212.***.**0.2
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Söylediklerinizin hepsine katılmakla birlikte.

EEE BİRİLERİNİN FOTOĞRAFLARI, MESAJLARI ART NİYETLİ OLARAK KULLANMASININ ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUM

Üstü kapalı geçtiğiniz bu kısmı anlamadım

Tarih: 13 Şubat 2007, 16:51 - İp: 213.***.**1.5
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

geçmiş olsun micosms. Ben de anlamadım tatarbeyin bahsettiği olayı.

Tarih: 14 Şubat 2007, 00:54 - İp: 88.***.**1.69
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

tamam öğrendim micosms. Diğer topicte flassv anlatmış.

Tarih: 14 Şubat 2007, 00:56 - İp: 88.***.**1.69
micosms
micosms (üye)

Sevgili Tatarbey'in ve Hocha'nın sorduğu soruya en basit örnek, çalıntı fotoğraflarda görünebilirdi. Ve Flassv'nin bilgilendirmesi de yabana atılmamalı. Ama gerçekten bu işi art niyetle yapmamak gerek. Portfolyo muzda amatör dememizin gerçek olan bir tarafı var, öyle değil mi.. Birçoğumuz zevkle çektiğimiz karelerimizi beğenilere sunmak, için buradayız. Para kazanmak isteyenlen kazansın.. Onların bileceği iş... Selamlar...

Tarih: 14 Şubat 2007, 11:09 - İp: 212.***.**0.2
micosms
micosms (üye)

BİR ŞEY DAHA ÇIKTI BU OLUMSUZLUKLARIN YANINA. FOTOĞRAF YORUMLAYAMIYORUZ DEĞİL Mİ... BU DA MI MESAJ SERVİSİNİN OLUMSUZLUKLARINDAN... AHMETÇİÇEK FOTOĞRAF YORUMLAMAK İSTİYORUM DİYE BİR YORUM ATMIŞ AMA FOTOĞRAFI OLMADIĞINDAN YORUMLAYAMIYOR. DÜŞÜNCELERİNDE HAKLILIK YOK DEĞİL ASLINDA. BEKLİYORUZZ.....

Tarih: 14 Şubat 2007, 12:30 - İp: 212.***.**0.2
dsc_dsc
dsc_dsc (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

bu sitenin gidişatı fotokritik gibi olmaya başladı

Tarih: 14 Şubat 2007, 13:00 - İp: 85.***.**5.99
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

merhaba micosms:
şikayetinin konusunu anlamadım ama bir sorun varmış galiba mesaj servisinde???bana gelmedigi için boyle birşey haberim yok malesef..hos bir durum olmadıgı ortada..yorumlama konusuna gelince o konudada verdigim cevabı verecegim..bu uygulama sadece eleştirmek ve saldırmak amacıyla yorum yazanlara onlem olarak baslatıldı ve işede yaradı..malesef eleştiri yapmayı becerenler daha iyisini yapıp bak boyle olur yada dogrusunu boyle boyle yapabilirsin demek yerine sadece fotografa yada direkt kişiye saldırmayı adet haline getirmişti birara..bu uygulamadan sonra bu gibi olaylar neredeyse son buldu..tabiki tamamen engelleme imkanı yoktur orası ayrı..

ve evet biraz kururnun yanında yasta yanar durumu var ancak burasıda madem paylasım sitesi sizinde iki fotografınızı gormek herzaman için hoş olacaktır...en yakın zamanda fotograflarınızı ve yorumlarınızı gormek dilegiyle..saygılarımla iyi gunler..

Tarih: 14 Şubat 2007, 13:23 - İp: 193.***.**3.145
kaptan52
kaptan52 (üye)
Ordu / Amatör

Biz doğruları güzel bir şekilde yazmaya devam edelim, güzel fotoğraflarımızıda yine göndermeye devam edelim.
Üzüm üzüme baka baka kararır misali, zamanla onlarda olgunlaşacak ve gerekli dersi almış olacaklar..
saygılarımla.

Tarih: 13 Mart 2007, 09:46 - İp: 85.***.**1.217
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Oncelikle Site sahiplerinin yanli, ve bi okadarda kustahca yaklasimlarini kinamak gerek. Onlar oyle yaparsa gerisi ne yapmaz dimi.

Tarih: 12 Mayıs 2007, 00:39 - İp: 192.***.**9.70
micosms
micosms (üye)

Sevgili Biologus.
Taraflılık bence de hoş değil, eğer var ise. Fotoğrafçılığın içinde 10 seneden fazladır varım, kendi çektiklerini gizlice çekerek ya ben de hiç gizel fotoğraflar yok, çekemedim diyen insanları çoook gördüm. Çekememek, kendilerini önde göstermek, kıskançlık çok var bizlerin içinde. Ama onu silecek, yıkacak bizleriz. Şunu da gördüm, sitemizde çok fotoğraf gönderdiğim halde yayınlanmayanlar bir o kadar çok. Ama şunu düşünüyorum, istanbuldaki fotoğrafçıarkadaşlarımın içinde olsam geri çevrilen fotoğraflarımdan daha çoğu kabul edilecek ve daha çok yorum alacağım. Bunu da iyi biliyorum. Ama bizler iyi şeyler düşünmek, iyileri sunmak zorundayız diye düünüyorum. Adımı bilseler ne bilmeseler ne, kendimi çektiklerimi insanlarla paylaşmak beni yeterince mutlu ediyor, Sizce.. Yorumuna, paylaşımına Teşekkürler

Tarih: 14 Mayıs 2007, 01:22 - İp: 88.***.**3.48
  • 1