coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Sergi Konusunda Fikrim Geldi

İşleyişi nasıl olur, uygulanabilir mi bilmiyorum ama;
1-Sergiye katılacak fotoğraflar maille sergiyi organize edecek arkadaşlara gönderilir.
2-Maille gelen fotoğraflar fiyatları makul fotoğrafçıda bastırılır.
3-Yine uygun fiyatla çerçeve yapan bir yere çerçeve yaptırılır.
4-İlk etapta bu masraflar için herhangi bir bankada netfotograf adlı bir hesap açtırılır ve o hesaba kişi başı tahmini masraflar hesaplandıktan sonra sergiye fotoğrafla katılacak olanlar belli bir para yatırırlar.
5-Böylece ekstra kargo masrafı ve zararları ortadan kalkar.
6-Şayet fotoğraflar satılacak olursa satılan fotoğrafın sahibi orada ise elden teslim alır, değil ise bir dahaki sergide yine o şahsın fotoğraflarının masrafları için kullanılır.
7-Tabii ki bütün bu finansal işlemlerle ilgilenebilecek muhasebe kayıtlarından iyi anlayan birilerinin olması gereklidir.
----------------------------------------

Ben önerimi yapmışım, bu öneriyi destekleyip geliştirmek isteyen ya da itirazı olan var ise cevap yazsın.

Tarih: 18 Eylül 2007, 01:37 - İp: 85.***.**0.141
pike37
pike37 (üye)
Balıkesir / Meraklı

sayın coffie'nin gelen fikirleri hoş geldi banada...
pazarbeyimizin gelirin tema'ya aktarılması fikri de uygun bence..yalnız çok istememe rağmen katılamadığım ilk sergide gördüğüm kadarıyla etkinliğin bir şekilde insanlara duyurulmasında eksikliğimizin olduğu görülüyor.
amaç fotoğrafları satmak ise iyi duyulmalıyız diye düşünüyorum.
fikirlerinize sağlık

Tarih: 20 Eylül 2007, 20:47 - İp: 88.***.**1.227
tualll
tualll (üye)
İzmir / Meraklı

seher hanım fikriniz oldukça olumlu olup üzerinde uzun uzun düşünülüp çok etkili bir kampanya ile yarının gençlerine veya beytullah abiizinde belirttiği gibi ülkemizin yeşillere bürünmesi açısından bir fidanın bile değeri gözetlenerek olumlu bir kampanya ile biz net ailesinin onur dolu bir adımını atabiliriz bu kapsamda örnek teşkil ederek. . .

bu konudaki görüşlerimi yarın daha geniş bir kapsamda belirtirek sizlerlede paylaşmak isterim . . .

şimdilik internet sevdası bu kadar . . . tüm arkadaşlara hayırlı akşamlar . . .

bu güzel görüşleri umarım hayata geçirebiliriz

Tarih: 20 Eylül 2007, 20:59 - İp: 88.***.**4.74
arinna67
arinna67 (Objektif)
Zonguldak / Meraklı

temayıda dusunmuşdum oda olabilir mantıklı
il il tema olursa karar verilirse tema yetkililieride devreye girer cok buyuk bir iş gercekleştiririz gibi geliyor bana
sergiin yapıldıgı yerde yerel radyo yerel tvlere ve afişlerle iyi duyrulması gerekiyor bence iyibir sloganda buldumu cok iyi bir iş cıkarmış oluruz

#arinna67' tarafından 20.09.2007 21:07:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Eylül 2007, 21:04 - İp: 85.***.**8.10
ayg
ayg (üye)
İstanbul / Meraklı

SEVGİLİ SEHER GÜZEL FİKİR...

AMA PROFESYONEL ANLAMDA, AÇIK NOKTALARIN KALMAMASI İÇİN TEMELİ SAĞLAM OLMALI. HUKUKİ BOYUTLARIDA DAHİL OLMAK ÜZERE TÜM NOKTALAR İYİ DÜŞÜNÜLMELİ...

TECRÜBESİ OLANLARIN BİLGİLERİNİ PAYLAŞMASINI TALEP EDELİM...

Tarih: 21 Eylül 2007, 10:03 - İp: 85.***.**9.61
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Diğer illeri bilemem ama Ankara için mesela; Ankara'da cafelerde ücretsiz dağıtılan keyif perisi (sanırım ismi böyleydi) isimli iki sayfalık bir broşür var üzerinde ilanlar yer alıyor oraya sergi ilanı yapabiliriz birde Ankara'da arkadaş kitabevinin aylık olarak çıkardığı ankaradaki kültürel etkinliklerin yer aldığı küçük bir kitapçık var orada da sergi ilanı yapabiliriz vs vs

Tarih: 21 Eylül 2007, 10:18 - İp: 81.***.**0.79
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

bence 1 org.dan yola çıkarak bu kadar ileri gitmemek gerekir bu konuda site ve üyeler olarak daha acemiyiz.yeni yeni sergilerle tecrübe kazanılınır daha sonrada ticarete veya yardım amaçlı para toplanmaya girilir.bence bunlar için henüz erken.acele etmemek gerekir.
önce bi ist. dışında sergiler düzenlensin sesimiz duyulsun.gerisine daha sonra oturulup konuşulur.

Tarih: 21 Eylül 2007, 12:16 - İp: 88.***.**4.109
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Arkadaşlar TEMA gibi vakıflar sürekli destek olunması gereken kuruluşlar.Sitenin patronu Fikret Bey Tema ile irtibata geçip resmi bir anlaşma sağlasa ve bu anlaşma uyarınca yapacak olduğumuz sergilere TEMA vakfı birer görevli gönderse,
sergi boyunca satılan fotoğrafların bedeli karşılığı hem sitenin patronu olarak Fikret Bey'e hem de fotoğrafları satılan arkadaşlara birer teşekkür belgesi onaylayıp verse ve TEMA'nın internet sitesinde bir köşede Netfotograf.com'un TEMA vakfına yaptığı destekler diye bir köşe açsa çok daha iyi olmaz mı?
Üstelik böyle resmi bir anlaşma kafalardaki bütün soru işaretlerini ortadan kaldırır bana göre.

Düşüncelerinizi bekliyorum.

Tarih: 21 Eylül 2007, 14:26 - İp: 85.***.**2.16
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

TEMA vakfı konusunda kesin bir görüş birliği varsa coffie hanımın fikir ve önerilerini TEMA yöneticilerinden Av. Süleyman ÇETİN'le görüşebilirim.

Tarih: 21 Eylül 2007, 16:05 - İp: 81.***.**1.9
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Cok guzel fikir
boylelilikle cok uzaktakile dahi fotograflariyla rahatca katilabilirler sergiye.

Tarih: 21 Eylül 2007, 20:36 - İp: 192.***.**9.70
arinna67
arinna67 (Objektif)
Zonguldak / Meraklı

tek ve buyuk bir sergi ilede tema vakfı ile elele olup sergi acabiliriz yerde Ankara olabilir çagdaş sanatlar galerisinde girişimlere başlamak gerekir

100 fotografcıdan birer foto da olabilir
veya 150 fotograf yerin durumuna göre daha önce aynı yere 100 fotografla yapılmışdı onu göze alarak söyluyorum

N
TEMA
T
F
O
T
O
G
R
A
F
.