coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Sergi Konusunda Fikrim Geldi

İşleyişi nasıl olur, uygulanabilir mi bilmiyorum ama;
1-Sergiye katılacak fotoğraflar maille sergiyi organize edecek arkadaşlara gönderilir.
2-Maille gelen fotoğraflar fiyatları makul fotoğrafçıda bastırılır.
3-Yine uygun fiyatla çerçeve yapan bir yere çerçeve yaptırılır.
4-İlk etapta bu masraflar için herhangi bir bankada netfotograf adlı bir hesap açtırılır ve o hesaba kişi başı tahmini masraflar hesaplandıktan sonra sergiye fotoğrafla katılacak olanlar belli bir para yatırırlar.
5-Böylece ekstra kargo masrafı ve zararları ortadan kalkar.
6-Şayet fotoğraflar satılacak olursa satılan fotoğrafın sahibi orada ise elden teslim alır, değil ise bir dahaki sergide yine o şahsın fotoğraflarının masrafları için kullanılır.
7-Tabii ki bütün bu finansal işlemlerle ilgilenebilecek muhasebe kayıtlarından iyi anlayan birilerinin olması gereklidir.
----------------------------------------

Ben önerimi yapmışım, bu öneriyi destekleyip geliştirmek isteyen ya da itirazı olan var ise cevap yazsın.

Tarih: 18 Eylül 2007, 01:37 - İp: 85.***.**0.141
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Evet yok mu arttıran?

Tarih: 18 Eylül 2007, 23:42 - İp: 85.***.**9.198
evrin
evrin (üye)
Ankara / Amatör

önerinizi okudum da,
baskı her ilde kaliteli yapılması zor, bunun dışında makul ve mantıklı geldi bana...

Tarih: 19 Eylül 2007, 00:09 - İp: 85.***.**9.159
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

fotoblok ve bir elde baskı gayet mantıklı geldi bana benim sivasta o baskıyı yaptırıp çerçeveletip kargoya vermem normal fiyatın 3 katına çıkacak ayrıca kargoda kırılma riski de eklenince hiç makul bir fikir olarak görünmüyor. güzel bir fikir

Tarih: 19 Eylül 2007, 00:57 - İp: 88.***.**6.189
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

valla bence mantıklı bi durum bu.yapılabilir ama işin içine para girince biraz durum değişir kim ne kadar ben gözümü yumup veririm ben güveniorum sizlere desede aradan çatlak sesler çıkabilir ufak sinek mide bulandırır mevzusuna döner.
bence en uygun fotoblok basımı yapacak yer bulunmalı onunla ilgili görevlendirme yapılmalı tek elden.kargo işi içinde tek elden biri görevlendirilmeli benim şahsen tanıdığım ve şirketce çalıştığımız kargo var indirimde yapılabilir.finans ve muhasebe konusuna gelince bunlar karışık işler yüzyüze oturup konuşulması gereken işler böle sanaldan karşılıklı yazışmayla olmaz önce kafalarda fikirler netleşsin ben bu konuda her türlü göreve açığım.

Tarih: 19 Eylül 2007, 09:07 - İp: 88.***.**4.109
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tek yerde bastırın,bizim gibi.
Hem indirimli fiatı, hem kalite aynı olur.

Tarih: 19 Eylül 2007, 19:28 - İp: 88.***.**3.110
tararseven
tararseven (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Gülter Abla'nın dediği gayet mantıklı birşey.

Onur'da belirtmiş hemen arkasından.

Israrla "siyah sade çerçeve" dendiği halde, cafcaflı abuk subuk çerçeve yaptıranlar olmuş. Sanki biz yaptırmasını bilmiyoruz ya kafamıza göre...

Hani haksızlık doğmasın diye böyle birşey düşünüldü, biri diğerinden daha dikkat çeksin diye.. O neydi öyle 4-5 tane kahverengi altın işlemeli?

Bence de illerde sergi görevini üstlenen kişilere gönderilsin, herşey organize ve "tek tip" olsun, aradan "bu ne şimdi böyle ya" dedirten vakaalar çıkmasın...

Tarih: 20 Eylül 2007, 06:42 - İp: 88.***.**9.58
arinna67
arinna67 (Objektif)
Zonguldak / Meraklı

önce il il sıralama belirlensin sergi için bir yere yazılsın
her konuda değişik yer ve tarıh yazılıyor buda kafaları karıştırıyor

Tarih: 20 Eylül 2007, 09:57 - İp: 88.***.**2.45
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

BAKINIZ

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=192813

Tarih: 20 Eylül 2007, 12:48 - İp: 81.***.**3.185
arinna67
arinna67 (Objektif)
Zonguldak / Meraklı

arkadasşalar benim bir önerim var bu düşüncemi bir konuya yazzmışdım ama olumlu veya olumsuz bir cevap cıkmadı düşüncelerinizi ögrenmek istiyorum
serginin bir amacı olsun ve buda yardım olsun
footgraflara belli cuzi bir miktar koyalım satışı yapılarak bir egitim kurumuna yardım yapılsın
o egitim kurumunun hesap numarasına parayı yatıranlar sergi sonunda dekontlarını gösterirler fotografı satın alırlar
il il bu devam ederse her bölgede bir okul tesbit edilirse cok güzel olacagını dusunuyorum sergi bir amaca hizmet etmiş olur netfotograf ailesi olarak guzel bir iş cıkarmış oluruz diye dusunuyorum
böyle bir sey olamaz mumkun değil derseniz oda kabulumdur
düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim
selamlar

#arinna67' tarafından 20.09.2007 19:49:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Eylül 2007, 19:48 - İp: 85.***.**8.10
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Arinna iyi bir fikir gibi duruyor.Aslında olur niye olmasın. Ama para işi girdimi biraz karışır mı acaba işler.
Eğer illaki satılsın derseniz mesela TEMA ya bağışlanabilir.

Tarih: 20 Eylül 2007, 20:09 - İp: 88.***.**5.57