coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Netfotograf. Com Kan Kaybediyor...

Arkadaşlar farkında mısınız bilmiyorum ama site sürekli kan kaybediyor.
Acil önlemler almak gerektiğini düşünüyorum.
Nasıl bilmiyorum ama sitenin tekrar canlanması şart..

Önerileri olanlar lütfen yazsın...

Tarih: 17 Ekim 2008, 00:16 - İp: 78.***.**0.58
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Benim bir sey dikkatimi cekdi,

Yeni üyelere bakıyorum, hepsi demeyecegim ama cogunlugu yorum yapmıyor,

Ben fazla bu ıslerden anladıgım soylenemez, Ama anlamaya calısıyorum,

Elımden geldıgınce yorum yapmaya calısıyorum, Ustalara dusuyor esas elestırıler,

Bırde cok basıt fotgraflar yuklenıyor, En ufak bır özen gosterılmemıs, gormus

şak dıye cekmı, Bılgısayara oturmus yuklemıs,

Bırazdaha tıtız davranmalıyız dıye dusunuyorum

Bence ustalardan en buyuk elestırısel katkıyı husmenaga yapıyor, Kutluyorum...

Tarih: 24 Ekim 2008, 21:45 - İp: 85.***.**8.182
b_y_21_19
b_y_21_19 (üye)
Zonguldak / Özel Gün Fotoğrafçısı

bu site ici paylasımın kalıtesı baska bir sitede yok. 2 yıldır buradayım.kan kaybetmesi yanlıs aslında daha gelısmesi gerek diyelim.fotografların daha bir sıkı ıncelenip yuklenmesi sart adminlerden daha secici olmalarını ısteriz. olur olmadık fotograflar cok temizlenmeye daha elit bir arsiv yapılması sart...

Tarih: 31 Ekim 2008, 10:31 - İp: 88.***.**9.212
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Herkese merhaba...

Sitedeki yavaşlama, yorum seyrekliği kimsenin dikkatinden kaçmıyordur... Eski sayılabilecek bir üye olarak bunun farkındayım...

Az önce kontrol panelinden cevapladığım konulara bir göz attım... Ve sanırım bu konunun başlığı tam olmasada doğru söylüyor.. Eski konularda (özellikle Sony R1 ile ilgili olanlarda ) müthiş bir sohbet var... Sohbet derken hem gır gır şamata, hem bilgi... Forumumuz gerçekten anormal bir durgunluk yaşıyor kabul edelim...

Uzunca bir süre uğramadım siteye bende... Okuldu, sınavdı vakit bulamadım adam akıllı ilgilenmek açısından... Bir süre önce tekrar yoğun olarak katıldım fakat asla eski tadı bulamadım.. İsim vermek ne kadar doğru bilemem ama kesinlikle as, osmanlı, dadanagast, muratsen hatta mimarca (R1) ve hatırlamadağım bir kaç üye daha varkenki tat yok malesef... Bilmiyorum neden, hangi sebeplerden katılmıyorlar daha...

Konudaki bir mesajda şöyle yazıyor "soru sordum. 1 haftadır mesaj orda. Tek cvp yok" çok doğru.. En hareketli olmasını beklediğimiz satın alma tekniklerinde bile neredeyse yaprak oynamıyor... Gün içerisinde neredeyse her an sitedeyim fakat mesj sayısı 10-15 ya olur ya olmaz... Yine doğrumu bilmiyorum ama isim vermeyeceğim başka bir sitede tabir-i caizse yeni mesajlara yetişmekte güçlük çekiyorum...

Yenilik lazım... Bi kere şu gri renkten bir kurtulalım artık... Baydı... Galeri bölümünde düzenlemeler yapalım... Günde 1 foto değil 3-4 günde 1 foto koyalım... Sonra şu fotoğraf onaylama meselesi... Büyük yanlış... Yazı fontlarını büyütelim...

Kısacası bir havuz oluşturalım... O havuza herkes önerilerini 1-2 kısa cümleyle yazsın... Gerekirse aralarından oylama yapıp yenileyelim forumumuzu...

Çünkü bu site bu durgunluğu hak etmiyor...

Çokmu dokunaklı oldu ne?

#mehmetklyr' tarafından 02.11.2008 06:46:47 tarihinde düzenlendi.

#mehmetklyr' tarafından 02.11.2008 06:47:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Kasım 2008, 01:14 - İp: 88.***.**6.77
larmor
larmor (üye)
İstanbul / Amatör

Bence de sitenin design'ı çok kötü..

vasat değil, kötü değil, çok kötü..

Her taraf karışık, sürekli reklam banner'lerinden kaynaklanan gereksiz bi hareket, dört bir yan vıcık vıcık ...

İç sıkan bir gri...

Hiç fotoğrafçılık sayfasına yakışır bir sadelik yok..

Fotokritik herhalde en kalabalık yer, onun da design'ı kötü..ama bu kadar kötü değil..

Bi allahaşkına ana sayfaya bakın.. hiçbir yerde görmedim burada gördüm Ortada menü olduğunu..her taraf karman çorman yazı ve hareketli reklam.. açın bi bakın yani ana sayfaya..

Bir yandan "izmir fotoğraf gezisi" diye kırmızı bişey yanıp yanıp sönüyor, bi yandan kırmızı yazılar yukarda değişiyor, yandan başka bişey bilmemne...

Olur mu abicim böyle.. estetik kaygısından az buçuk nasibini almış adamlara burası.. Liseli talebenin hazırladığı bedava cep telefonu melodisi indirme sayfası gibi olur mu..

yani, allah aşkına sayfanın logosuna bakıyorum sol üst köşeye bakın sizde.. o ne yaa.. geçen türkçe photoshop sayfasına girdim..biri demiş hadi hayali firma ismin logo takılalım diye.. millet ne logolar çıkarmış.. söylesen yapacak adam çıkar yani..

Ya logo gri, sayfa gri..her yer gri.. hani kontrast renkler..hani estetik anlayışı olan birinin hazırladığı düzen.. fotoğrafçılık sayfasında böyle mi olur..

Hani 10 tane sıkı makale yazın da makaleler diye koyulsun bir yere.. Forumda bölük pörçük var bulana iki paragraf yazı da..böyle mi olur...

Daha çoook şey var söylenecek buraya da.. Şuraya bak, şu anda sayfada 6 kalem reklam var..

Tam bedava mp3 indirme ortamı...

Bakıyorum ama şu anda 56 ziyaretçi var diyor sayfada.. Bu rakam hakkaten doğruysa bu kadar ekmeğe bu kadar köfte yine çoook iyi..

Şu haliyle çok net olarak daha kötüsüne layık..

Tarih: 3 Kasım 2008, 01:08 - İp: 85.***.**5.77
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Evet... Larmor benim söylediklerimi baya bi ağırlaştırarak daha net açıklamış... Haydi... Durmayalım... Yapalım artık bir şeyler...

Ayrıca bir önerim daha var... Galeri bölümünü ilk açtığımızda herkesin önüne son yorum alan fotoğraflar geliyor.. Tamam yukarıdaki sekmeden değişebiliriz ama çok kişinin bunu yapmadığından eminim.. İnsana şevk vermesi açısından ilk açılışta son yorum alan değil, son eklenen fotoğraflar çıkmalı...

Ve şu yazı fontlarını büyütün... Kör olacağım...

Ayrıca unutmayınki yoruma bu işi profesyonelce yapanlardan daha çok yeni başlayan, daha doğrusu kendini geleiştirmek arzusunda olan üyelerin ihtiyacı var... Profesyonel insanlar zaten kendilerini kanıtlamışlar... Umarım yanlış anlaşılmaz...

#mehmetklyr' tarafından 03.11.2008 04:29:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Kasım 2008, 03:08 - İp: 88.***.**6.77
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bende niye yok reklam öteberi?
reklemdan sıkılanlara
firefox
+
adblockplus
+
no scripts
eklentileriyle istediğiniz her siteye girer istediğiniz objeyi bidaha size görünmemesini sağlarsınız. Bu kadar basittir.
Ki eğer sorununuz rekklamlarsa...

takdir edersinizki hayatta gerçekler vardır.
kimse bunu gözardı etmesin. Neyle sağlanıyor bu site giderleri? adminlerin ücretleri?
Neyle ayakta duruyor bu site? Açık yüreklilikle biri bana bunu söylesin.
Bence reklam konusunda sağ duyulu olalım derim ben. Diğer konulara karışmam. Kişisel eleştirilerede herzaman saygım vardır.

Tarih: 4 Kasım 2008, 16:26 - İp: 88.***.**8.187
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Sitenin reklam gelirlerine ihtiyacı var.Nedenlerini de yukarıda arkadaş yazmış.Bir ilave de ben yapayım.
NetFotograf haricindeki diğer fotoğraf sitelerinin bazılarında sayfalar çok yavaş açılıyor, bazen de kilitlenip kalıyor.İnsanı çileden çıkarıyor.
Burada ise herşey saat gibi tıkır tıkır işliyor.

Benim "fotoiz"de en hoşuma giden şey küçük fotoğrafa tıklıyorsunuz ve büyük fotoğraf hemen önünüze geliyor.Beğeniyorsanız iki satır yazmak için fotoğrafa gidiyorsunuz.Beğenmiyorsanız fotoğrafı yerine geri gönderiyorsunuz.Bu konu benim için orada çok büyük bir rahatlık.

Ben diyorum ki yukarıda yazmış olduğum "fotoiz" deki gibi bir düzenleme yapılamaz mı?
Fotoğrafı yükleyen ve yorum yazan yine gizli kalsın ama bu tür bir düzenleme belki galeriyi biraz daha canlandırabilir.

Galeri bölümünde bence de son yüklenen fotoğraflar önde olsun.Yorum alan fotoğraflar galeri bölümünde olunca insan ister istemez önce o fotoğraflara gidip tıklıyor, sonra sıra son yüklenenlere geliyor.

Fikret Bey herhalde bizi duyar

Tarih: 4 Kasım 2008, 17:37 - İp: 85.***.**1.193
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Reklamlara lafım yok... Yalnız tasarımda yapılabilcek güzel düzenlemelerde daha güzel bir alacaktır.. HAtta reklamlar artsın...

Tarih: 4 Kasım 2008, 18:30 - İp: 88.***.**0.146
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

.

#fujisever' tarafından 05.11.2008 20:05:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Kasım 2008, 18:36 - İp: 78.***.**5.255
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadasım larmor, Uye olmanız tam 7 ay, Ne kadar kucultunuz bu sıteyı anlamadı,

Obur sıtelerı bır gezdınızmı, veya obur sıtelerın neyını cok begendınız, bır anlatında

Bızde bılelım,Bakdım sayfanıza bır tane fotograf yuklememısınız, Burası fotograf sıtesı deyılmı, bır gorsek su hunerını, Forunda bol bol yazmıssınız tabıkı yazacaksınız,
ama fotogfrafada bıraz agırlık versenızde bılgınden faydalansak,

Ama anladıgım kadarıylan sen forumda laklak yapmaya alısmıssın, actıgın bır suru topık var,Bır yuklu fotografın yok, kusra bakmayın benım laklak yapmaya zamanım yok, sıtemız bu elınden gelen bır sey varsa anlat hepımız anlayalım...

Bırde anlamdıgım eskıden olsa bır suru cevap veren arkadaslarımız olurdu boyle konulara her ne hıkmetse sımdı kımsecıkler yok ortada

Ne kadar garıp deyılmı

Tarih: 4 Kasım 2008, 21:35 - İp: 78.***.**1.104