osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Haydi Gelin Kendi Sergimizi Açalım

Merhaba arkadaşlar.Düşündüm aklıma bir fikir geldi.Madem bu kadar çok hevesliyiz fotoğraf çekmeye ve insanların eleştirilerini dinlemeye...
Gelin bunu bir adım daha öteye taşıyalım.Kendi sergimizi açalım.Bunu tek başıma yapmam zor.Zaten tecrübesizim.Sizden gelecek tepkiler şekillendirecek bu düşünceyi...
Ben kendi açımdan İzmir için düşünüyorum bu sergi olayını.Kabul görür,talep ednler olursa katılmayı;bende ifod ile görüşüp formaliteleri ve gerekli bilgileri öğreneceğim.Bakalım zaman bize neler gösterecek?Yorumlarınızı bekliyorum.benim için önemli.
Sevgili 'as'ın desteğiyle böyle bir başlık açayım dedim.Düşünceleriniz benim için önemli...

Tarih: 8 Nisan 2006, 19:37 - İp: yok
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

cevap ver şimdi mehmete

Tarih: 9 Nisan 2006, 00:12 - İp: 85.***.**9.184
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Yok ben FZ 30'a laf söylemedim gantry.Ne diyorum biliyormusunuz.Bu sergi Türkiyede 3 şehirde olsun.Ben,as,gantry ve İzmirde bulunmak isteyen diğer arkadaşlar serginin İzmir ayağını oluştursun.İstanbul da bulunacak arkadaşlar,istanbul ayağını,Ankarada ise ankarada bulunabilecek arkadaşlar sergiyi açsınlar.3 sergide de aynı fotoğraflar bulunacak.Mesela önce İzmirde,sonra Ankarada,en son da İstanbulda 15 günlük süreler boyunca toplamda 1.5 ay sürecek bir sergi maratonu olabilir gayet de güzel olur.
Tüm sitede belli kriterlere sahip,belli çözünürlükleri ve sergiye yakışır görüntü kalitesi ve anlamı taşıyan fotoğrafları iyi bir çerçeve ile çerçeveletip,yeri ayarlayıp olayı hallederiz.Bu sergilerin açık olduğu müddet boyunca,site yöneticisinden rica eder,her gün canlı canlı serginin gidişatını anlatırız bir başlık altında.Nasıl fikir?

Tarih: 9 Nisan 2006, 00:30 - İp: 81.***.**4.223
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

tepkileri bekliyorum.benim için hava hoş ancak organizasyonu zor olur

Tarih: 9 Nisan 2006, 01:08 - İp: 85.***.**9.184
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Osmanlı fotoları A4 boyutuna fixlersek olur zannediyorum.

Tarih: 9 Nisan 2006, 01:09 - İp: 85.***.**6.239
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

kaç foto düşünüyorsunuz yaklaşık.aydında foto raym da büyük bir yazıcı olduğunu biliyorum ama dolarla ölcüyor boyutu

Tarih: 9 Nisan 2006, 01:11 - İp: 85.***.**9.184
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Yani diyorum ki bu işler baskı alınıp kargo ile göndermekle ne derece sağlıklı olur ki?Bana kalırsa orjinal boyutlarda yani 5Mp mi 10mP mi neyse,herkes internetten bir yere atılarak depo edilir.Sonra o boyuttaki dosyaları internetten download edip cd'ye çekeriz.Büyük baskı yapan yerlerden çıktı alırız.Ama böyle de masrafı olur dimi yüzlercesinin.

Tarih: 9 Nisan 2006, 01:18 - İp: 81.***.**4.223
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

hemde nasıl masraf ama.ancak fotoları nette biryere koyup onun tanıtımını yapmak daha kolay olur.bu sitede var ama galeri ...

Tarih: 9 Nisan 2006, 01:22 - İp: 85.***.**9.184
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Evet de sergi olmaz ki o zaman .Ha galeriye eklemişiz ha bize özel sitede yer verilmiş.Ben sokaktan geçen herhangi bir vatandaşın görmesini,beğenisini yüzüme bakıp,elimi sıkıp tebrik ederek göstermesini istiyorum.Sizce fazla mı şey istiyorum.

Tarih: 9 Nisan 2006, 01:24 - İp: 81.***.**4.223
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

ama bunlar için fotoğraftan para kazanacak-kazanmış olmak girer işin içine.ama sadece durum özgüvenini tazelemekse karşına çıkacak yorumcular önemli.sokaktan gecen vatandaş bu neki diyebilir sana.bunu düşünmeme yaşadığım yer neden olabilir.izmir sonuçta farklı aydına göre.

Tarih: 9 Nisan 2006, 01:31 - İp: 85.***.**9.184
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Yok amacım para kazanmak değil.Yani yer kirası,çerçeve vs.
Zaten sevgili arkadaşların bana yada başkasına güvenerek çektiği fotoların üzerinden para kazanmaya çalışmak çok çirkin olur.Ancak kazanılan para herkese eşit olarak paylaştırılabilir,o da imkan dahilinde gözükmüyor.

Tarih: 9 Nisan 2006, 01:37 - İp: 81.***.**4.223