osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Haydi Gelin Kendi Sergimizi Açalım

Merhaba arkadaşlar.Düşündüm aklıma bir fikir geldi.Madem bu kadar çok hevesliyiz fotoğraf çekmeye ve insanların eleştirilerini dinlemeye...
Gelin bunu bir adım daha öteye taşıyalım.Kendi sergimizi açalım.Bunu tek başıma yapmam zor.Zaten tecrübesizim.Sizden gelecek tepkiler şekillendirecek bu düşünceyi...
Ben kendi açımdan İzmir için düşünüyorum bu sergi olayını.Kabul görür,talep ednler olursa katılmayı;bende ifod ile görüşüp formaliteleri ve gerekli bilgileri öğreneceğim.Bakalım zaman bize neler gösterecek?Yorumlarınızı bekliyorum.benim için önemli.
Sevgili 'as'ın desteğiyle böyle bir başlık açayım dedim.Düşünceleriniz benim için önemli...

Tarih: 8 Nisan 2006, 19:37 - İp: yok
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Osmanlı benden
Konuyu açtığın yer doğrumu (satın alma rehberi)

Tarih: 8 Nisan 2006, 19:45 - İp: 85.***.**6.239
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Aslında doğru.Çünkü kullanılmasını istediğim makinalar kompakt olmasın dedim.Acaba bencillik mi olur?
Neyse belki de en çok okunan bölüm olduğu için açmışımdır.Dikkatleri daha çok çeksin diye buraya açtım.
İsterseniz başka yere açayım başlığı.Neresi olsun mesela?

Tarih: 8 Nisan 2006, 19:48 - İp: 81.***.**4.223
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

osmanlı aydından kabul edersen bendende destek var.yok illa izmirli olacak dersen başka

Tarih: 8 Nisan 2006, 19:57 - İp: 85.***.**9.184
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Çok memnun olurun gantry.Benim için farketmez fotoğraflar heryerden olurda şimdi açılma durumu olursa,fotoğraflarınız sergilenirken orada siz olamazsanız doğru olmaz.
Yani bu sadece benim yada başkasının değil hepimizin sergisi olsun diye düşündüm.

Tarih: 8 Nisan 2006, 20:24 - İp: 81.***.**4.223
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

ozaman elbette fotolarımızın arkasında oluruz.bu hem çekim dalımızdaki diğer isnanlarla ve bilgileriyle buluşma olur

Tarih: 8 Nisan 2006, 20:27 - İp: 85.***.**9.184
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Evet.Yani misal sen güzel bir kareyi çekmek için zaman ayırmışsın.Emek vermiş,o karenin hakkını verip çekmişsin diyelim gantry.Şimdi sen o güzelim emeğini bana sergi için göndereceksin,ben de onu sergiye koyacağım tamam da...
Orada senin bulunman lazım.İnsanların fotoğrafla ilgili iyi dileklerini benim değil senin kabul etmen gerekir.Çünkü benim hakkım yok buna,en azından öyle düşünüyorum.İnşallah çok katılım olur da başarırız.Yoksa ben bu sorumluluğun altından tek başıma kalkamam.

Tarih: 8 Nisan 2006, 20:37 - İp: 81.***.**4.223
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

zor bir iş herkeze kolay gelsin şimdiden

Tarih: 8 Nisan 2006, 20:44 - İp: 85.***.**9.184
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

As şimdi sen 10Mp de çektiğin bir fotoğrafı,kalite kaybı olmadan hangi ölçülerde çerçeveletebilirsin sergi için?
Başka arkadaşların daha düşük kalitedeki makinalarıyla çektikleri resimler,senin çektiklerinin yanında sırıtırmı?
R1 de CMOS sensör var devasa boyutta.Bende daha küçük,öbüründe daha da küçük vs.

Tarih: 9 Nisan 2006, 00:03 - İp: 81.***.**4.223
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Trabzondan nasıl katılcam ben???

Tarih: 9 Nisan 2006, 00:10 - İp: 85.***.**0.60
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

öbürü ben oluyorum heralde(fz 30)la.

Tarih: 9 Nisan 2006, 00:11 - İp: 85.***.**9.184