gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

Fotografı Olmayanlara Sınırlı Yorum

genelde sitede fotografi olmayan arkadaslar, biraz agir elestiri yapiyorlar. bence bu büyük haksizlik. misal gerekirse siradan bir amatör fotografa olumlu veya olumsuz yorumlar gelirken, fotosu olmayan üyeler kaba tarifler kullaniyorlar. benim bir resmime 20 arkadas olumlu yaklasirken kimligi mechul fotosu olmayan arkadas sadece ODUN GIBI RESIM yazip kaciyor.bu bence haksizlik. enaz bir resim yayinlansinki yorum hakki dogsun.

Tarih: 5 Mart 2006, 16:07 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Herkes bildiğini yapar....Kendisi de odun olduğuna göre..

Tarih: 5 Mart 2006, 16:34 - İp: 88.***.**4.48
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

Sn gencmen ,
hiç böyle şeylere üzülmeyin..devam genç dostum devam..yapmak zor, demekler hep kolaydır çünkü..

sevgiler

Tarih: 5 Mart 2006, 19:59 - İp: 85.***.**2.133
akrep0681
akrep0681 (üye)
Ankara / Amatör

adam zaten bir odun muş hayatını odunlar üzerine kurmuş baksana : ) böyle tipler sitede rahatsızlık verebiliyor tenezzül etmeyin arkadaşlar iletişim kurmaya canınızıda sıkmayın ... herkeze keyifli çekimler

Tarih: 29 Mart 2006, 18:17 - İp: 85.***.**8.152
titanik
titanik (üye)
İstanbul / Meraklı

sayin gencmenn

tahminimce bahsettiginiz gibi bir sistemi kurmak teknik olarak epey bir caba gerektiriyor. o yuzden ben gerceklesebilecegi konusunda cok umitli degilim. ama belki bir sikayet linki konulabilir. bir cok forum sitesinde rastladim ve uyulamasida cok zor degil. her bir yorumun altinda otomatik bir sikayet linki cikiyor ve siz hakaret icerikli bir yorum icin o like tikliyorsunuz boylece sikayetiniz yetkili yere uyari olarak ulasiyor, yetkili kiside bu yorumu siliyor ve sahibine gerekli uyari veya cezayi veriyor.

umuyorum gerceklesir

Tarih: 21 Mayıs 2006, 08:13 - İp: 128.***.**8.50
bishaunen
bishaunen (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

Herkes gördüğünü yorumluyor ama fotografçı gözü renklere daha çok duyarlı ve hataları daha kolay görebiliyor. Bence sınırlı yorum olayı biraz gereksiz.

Tarih: 24 Mayıs 2006, 14:36 - İp: 85.***.**1.46
bbraun
bbraun (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sayin gencmen,
birakin odunlar kendilerinin uclarindan yontulunup kazik yapilmayi beklesinler, siz güzel calismalarinizi bizlerden esirgemeyin, degerl, yapici yorum ve elestirileri dikkate alin. Inaniyorumki onerinizi site yetkilileri dikkate alacaktir.
Sevgilerimle.

Tarih: 24 Mayıs 2006, 19:44 - İp: 84.***.**4.252
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bayağı ayıp etmiş..

Tarih: 3 Ekim 2007, 21:56 - İp: 88.***.**6.147
yetisbey
yetisbey (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

bildiğim kadarıyla fotografı olmayan arkadaşların yorum hakkı olmuyor veya iki fotografı olanlar ve aylarca sırf yorum yapmak için mecburiyetten yükleyenler i kast ediyorsan bu konuda sonuna kadar haklısın

fotograf konusunda destek veriyorum ama sitede yaklaşık 20 kişinin puan değerlendirilmesi yapma hakkı var sanırım buna bakılacak olursa 20 kişinin en ortak olduğu fotograf seçilirse 5 adetten tek adete düşürülebilir

bu sitede olan her olumlu yaklaşımı o kadar karalamak için, o konun kahramanı olmak için çaba gösteriliyor ki bu enerjiyi anlayamıyorum

bu enerjiyi olumlu yönde kullansalar sitedeki itibarları hiç olmazsa artarlar.

ben beğenmediğm fotografa yorum yazmıyorum ki ya beğenmediğimden ya da görmediğimden ya da o an siteye bakmak için vaktim olmamasından

ama hiçbir zaman emeğe saygısızlık olmamalı beğenilmiyorsa yorum yapılmamalı bu da şu oklmuyor ki evet fotografta ışık yetersizliği kadraj vesayire bunun gibi hataları kırmadan olumlu yaklaşıp uyarıda bulunabilir buna karşı değilim fakat hakaret içerikli yorumlarada tam not karşıyım teşekkürler gencer abi

Tarih: 4 Ekim 2007, 09:03 - İp: 88.***.**3.233
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

yetisbey forumu actigin tarihe bir baksan diyorum.
bu forumdan sonra fotografi olmayanlara yorum hakki kaldirilmisti.

Tarih: 4 Ekim 2007, 16:55 - İp: 90.***.**8.123
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

İsabetli olmuş o zaman.

Tarih: 5 Ekim 2007, 02:09 - İp: 85.***.**2.233
  • 1