nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

Foto Sende

merhaba arkadaşlar,
foto sende yeni açılan güzel bir bölüm.
ama sağolasıca arkadaşlar nekadar ağır işliyor ve fasit bir döngü içerisinde değilmi.(at ali tut=tut ali at)
selam ve saygılarımla.

Tarih: 12 Eylül 2006, 23:19 - İp: 88.***.**2.252
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

ortalığı karıştıran sen oldun gördünmü,
senin gibi taraflı biriyle hiçbir yere varılmaz,
birdaha benim açtığım bir konuda seni alakadar etmiyor ise görmek duymak istemiyorum.
lütfen pılını pırtını toplayıp terket.senin gibileri çekecek hiç halimiz yok.hadi işine.

Tarih: 13 Eylül 2006, 13:08 - İp: 88.***.**2.65
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

sana sormıycam elbet
istediğim yere istediğim kadar yazarım
özel konularını msn de aç konuş bu herkezin sitesi
ben taraflıyım
uğraşmak istiosan hodri meydan

Tarih: 13 Eylül 2006, 13:11 - İp: 212.***.**2.155
by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

Ooo napmışsınız ya siz ne bu atışmalar msn istemeler kozlar filan.
Sitedeki kaliteli insanlarada saygısızlık ediyorsunuz ayrıca o fotoğraflar o kadar kolay çekilmiyor böyle acımasızca sözler sarfetmeden önce biraz düşünün derim ben.
Hiçbir zaman herşey mükemmel olamaz sonuçta

Tarih: 13 Eylül 2006, 15:58 - İp: 85.***.**8.150
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

O bölüm kişilerin beğendikleri fotografları göz önüne çıkarmaları için açıldı.
Bu kişilerin beğenilerine katılmayabilirsiniz. Belki sizce o fotograflar yeterince iyi değil, ancak çoğu kişinin kalbur üstü fotografçılar kategorisine koyacağı, fotograf gözü oldukça gelişmiş insanların beğenileri için böylesine alaycı üslup kullanmanızı saygısızlık olarak nitelendiriyorum.
Ölçülü olun lütfen.

Tarih: 13 Eylül 2006, 18:11 - İp: 81.***.**7.29
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

fatih bey merhaba,
eleştiri yaparken kime söylüyorsanız muhakkak ismini verin.
konu aldı başını gidiyor.haksızlık ve iftiraya kimsenin gücü tetmez.
ben seviyesi olan ve olmaya çalışan bir insanım.
yıkıcı olanlar utanacaktır elbet bir gün.

Tarih: 13 Eylül 2006, 18:37 - İp: 88.***.**2.65
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Yılmaz bey,
burada alaycı ve ölçüsüz bulduğum üslup, size ait olan "at tut" şeklinde olandır. Gerçekten yakışmadığını düşünüyorum.

Belki sizi rahatsız eden şey, bazı arkadaşlarmızın fotograflarının birden fazla kez seçilmiş olmasıdır. Oyunun kuralının değişmesi yönünde site yönetiminden bir talepte bulunabilirdiniz, her kişinin fotografının ancak bir kere seçilebilmesini isteyebilirdiniz. Bunun yerine kişilerin beğenilerini hedef aldınız.

Mutlaka eleştirirken isim belirtmemi istemişsiniz. Belki siz at-tut, kısır döngü, haksızlık, iftira, yıkıcılık laflarını kimlere yazdığınızı açıklamak istersiniz. Pahalı lafları fazla ucuz kullanmamak lazım diye düşünüyorum.
Orada fotografı olan birçok kişi var, bende dahil.

iyi akşamlar.

Tarih: 13 Eylül 2006, 21:52 - İp: 81.***.**3.129
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

sayın mffoto bey,
üslubumdaki yanlışlık nerede acaba attut size nekadar dokundu böyle.bilsem bukadar üzüleceğinizi hiç bu topiği açmazdım.
sanırım bir cepheleşme sözkonusu oldu artık.
düşüncelerimi ifade edemezmiyim arkadaşım.
hangi devirde yaşıyorsunuz.
iyi güzel hoş kelimelere teşekkür edin.eleştiri geldiğindede o eleştiri yapanı ağızbirliği etmişcesine yerden yere vurun.
ben terbiyesizlik yapmadım bunu haykırıyorum.
adamın biri ile saat 13:00 den 21:00 sularına kadar mesaj trafiği yaşadım .sırf "ne arıza adamlarsınız" dedi diye.
sizde böyle kişilerin ekmeğine yağ sürüyorsunuz.
benim sizle işim olmaz kardeşim.
üsluptan bahsediyorsunuz,kendinize bakın önce.
gülegüle.

Tarih: 13 Eylül 2006, 22:22 - İp: 88.***.**2.65
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sn nikomaniaa,
Söz ettiğiniz kişiler arasında amca dediğim yaşta insanlar var, ben 50 yaşımı geçmiş biriyim. Bu yaştaki büyügüme at-tut demek en hafifinden üslup hatasıdır, sizi uyardım, kimi kastettiğinizi, ne kastettiğinizi belitmeliydiniz.
Anlamamaktaki israrınız üzerine size daha fazla yazmayacağım. Dediklerinizde kabul ettiğim bir şey var, sizinle işimiz olamaz.
Buyrun son sözü siz söyleyin. Benden artık cevap yok.

Tarih: 14 Eylül 2006, 11:05 - İp: 81.***.**3.143
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

sayın mffoto,
bu ısrarcı ve bizler en iyiyiz bizlerden daha iyisi yok biz ne yapsak doğrudur tarzındaki düşünce yapınızı benim kalkıpta değiştirmeye gücüm yetmez,kaldıki benim oraya çalışmalarını gönderen kişilerin çalışmaları hakkında en ufak bir sıkıntımın olmadığını belirtmek istediğimdir,
zaten topic i doğru bir şekilde anlasaydınız konunun can sıkıcı bir hale gelmesine yol açmazdınız.
fotoğraflarınıza kötü veya burayı hakketmiyor diyen oldumu asla hayır.amacım sadece fotosendeleyecek arkadaşın acele olması ve insanların önünü ve ufkunu açan genç ve amatör arkadaşlrında katılımını sağlayacak herkesin fotosendelenmesi bu site adına daha verimli olmazmıydı.
ben bu sitenin içerisinde fırsatını bulunca günde ortalama 16 saatini ve daha fazlasını vakit ayıran birisiyim ve tabiki her çalışmayı didik didik ediyorum,sitenin her köşesini karış karış geziyorum.
size tekrar söylüyorum kimse fotosende bölümünü VİP bölümü sanmasın.tabiki eleştireceğiz ve tabiki aksaklıkları söyleyeceğiz.bundan şüpheniz olmasın sayın mffoto.
selamlarımı yolluyorum arkadaşlar hepinize.
arkadaşlar lütfen bu topic in altında verimli olacağımıza inandığımız şeyleri yazalım.gereksiz polemikler bidaha yaşamayalım.
selam ve saygılarımla.
yılmaz uslu.

Tarih: 14 Eylül 2006, 11:36 - İp: 88.***.**6.192
tugrax
tugrax (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

Sitede bariz bir "körler sağırlar birbirini ağırlar" durumu söz konusu bu da bunun yaşandığı bölümlerden birisi...

Nikomaniaa bu kadar hararetli olmana gerek yok bence... Sen tepkini koyuyorsun onlar kendini savunuyor.
Pazarbey ile kontras ne yapıyor hala anlayabilmiş değilim...

Tarih: 21 Eylül 2006, 06:13 - İp: 88.***.**0.179