birkan
birkan (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Foto Hırsızları Bölümü Olsa?

Neden foto hırsızları diye bir bölüm yok?.. çalıntı fotoğraflarla bizleri salak yerine koyan bazı kişilerin deşifre edildiği ve belkide siteden atılmadan
diğer üyelerin ayan beyan eleştirebileceği bir bölüm.. ya da aynı amaca hizmet edecek alternatif bir fikri olan var mı?

Tarih: 16 Ocak 2006, 19:03 - İp: yok
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Öncelikle ilinsor arkadaşımızı tebrik etmek istiyorum...Gerçekten enayi yerine konan bizlerin enayi olmadığını ispatlamış bulunuyor. Öte yandan sayın fdiker artık harekete geçseniz iyi olacak..Alıntı çalıntı fotografları bulmak, onlara bakmak ve yorumlamak için bu siteye gelmedik..Lütfen bu tür kişilere tepkinizi artık siz de koyunuz..

Bunları gördükten sonra tamam ahım şahım bir fotografım yok ama olanlarına da imza atmam gerektiğini düşünür oldum.Yazık emeğe saygısızlık, insana saygısızlıktır recepin yaptıkları..

Tarih: 25 Ocak 2006, 23:32 - İp: 85.***.**8.127
ilinsor
ilinsor (üye)
Ankara / Amatör

Hocam sağolun ama keşke hiç olmasaydı yazmama hiç gerek kalmasaydı bütün bunları
Gerçekten yazdıklarımı üzülerek, istemeye istemeye yazdım, kimseyide üzmek istemedim... Ama iş çığrından çıkıyor artık, sanatçıya ve bizlere yapılan büyük bir saygısızlık.. Böyle bir duruma sessiz kalamazdım bundan sonrada kalmamalıyız...
Henüz bir kaç gün oldu belkide Fatih Bey henüz okumadı forumu Sabırlı olalım bence, eminim bu tip konulara gerekli yaptırımlar getirilecektir.

Tarih: 25 Ocak 2006, 23:49 - İp: 81.***.**7.162
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

İlgili şahsiyetin tüm fotoğrafları silinmiştir, bu konudan haberi varsa neden silindiğini bilecektir, eğer yoksa "neden fotoğraflarım silindi" diye mail atacaktır, benim yazacağım cevap mailini buraya yazmayayım...

Saygılarımla

Tarih: 26 Ocak 2006, 00:30 - İp: 81.***.**8.46
birkan
birkan (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

AMAN TANRIM YAŞIYORSUN!!

Peki bu çalıntı fotoları bildirebileceğimiz daha basit bir yol olamaz mı.. mesela çalıntı olduğu ispatlanabilen fotoların ihbar edilebileceği bir link olsa..

Tarih: 26 Ocak 2006, 00:34 - İp: 85.***.**8.231
maxijazz
maxijazz (üye)
İstanbul / Amatör

ehehe walla bende sasirmadim dersem yeridir
sayin fdiker. siteye bazi kolayliklar saglicak eklentiler yapsaniz gercekten cok islevli olur kanisindayiz biz.

Tarih: 26 Ocak 2006, 00:43 - İp: 81.***.**2.47
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Bunada yaşamak denirse

Buradan yazabilirsiniz, msn den yazabilirsiniz ( [email protected] ) özel mesajları ne hikmetse okumayı hep unutuyorum mail atabilirsiniz.

Tarih: 26 Ocak 2006, 00:51 - İp: 81.***.**8.46
maxijazz
maxijazz (üye)
İstanbul / Amatör

sayin fdiker; ilginize ve cevaplariniza tesekkur ederiz. saolun..

Tarih: 26 Ocak 2006, 00:55 - İp: 81.***.**2.47
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sayın fdiker ilgi ve alakanıza teşekkürler..

Tarih: 26 Ocak 2006, 01:16 - İp: 85.***.**8.127
ilinsor
ilinsor (üye)
Ankara / Amatör

Zamanlama hoş olmuş; teşekkürler Fatih Bey...

Tarih: 26 Ocak 2006, 02:13 - İp: 81.***.**7.162
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar,
R.Ö'ın fotoğraflarını ilk takip eden ve de çok beğenen kişileden biriyim. Fotoğrafların çok zekice ve ustalıkla pozlanması karşısında keyifle de izlediğimi belirteyim.Asıl üzüldüğüm nokta bu kadar iyi fotoğraflar arayıp bulan ve yayınlayan birinin fotoğtraf gözünü kesin varlığının farkındalığında olmaması..Çünkü fotoğrafların bir kısmı çok çok iyi olmalarına rağmen bakan talebi azdı.O sırada ben buna şaşırmıştım.
Fotoğraf hırsızlığı kadar kola bir şey yoktur.Hatta en kolay lardan biridir. Fakat bu kadar çok kişinin barındığı bir sitede en az bir kişinin karşılaşma ihtimali hiç unutulmaması gerekir.Hiç bir fotoğraf için değmez bence..

Bu konuyla uğrasanlara teşekkür..

#thalassa' tarafyndan 01.02.2006 07:45:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ocak 2006, 18:45 - İp: 81.***.**9.84