birkan
birkan (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Foto Hırsızları Bölümü Olsa?

Neden foto hırsızları diye bir bölüm yok?.. çalıntı fotoğraflarla bizleri salak yerine koyan bazı kişilerin deşifre edildiği ve belkide siteden atılmadan
diğer üyelerin ayan beyan eleştirebileceği bir bölüm.. ya da aynı amaca hizmet edecek alternatif bir fikri olan var mı?

Tarih: 16 Ocak 2006, 19:03 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba birkan;
foruma hosgeldin..
...
bu konuya yabanci degilim..son zamanlarda forumda bazi arkadaslarimiz calinti fotolardan bahsediyorlar..ama ben hala hangi fotonun calinti oldugunu anlayamadim.
üstü kapali bahsediliyor. zaten tek tük çıkıyor bu vakalar..o yuzden boyle bir bolum acmak simdi mumkun degil gibi gorunuyor..umariz boyle vakalar gormeyiz.
görüşmek üzere...

Tarih: 16 Ocak 2006, 19:11 - İp: 85.***.**4.117
birkan
birkan (üye)

ilgine teşekkür ederim guronline.. elbette haklısın fakat böyle bir bölümle üstü kapalı yorumları da açabilir miyiz diye düşünüyorum.. belki de sandığımız gibi tek tük değildir.. teşvik edici olması açısından.. ya da dediğim gibi alternatif bir fikir de olabilir.. önemli olan biraz da gözdağı verebilmektir.. saygılar..

Tarih: 16 Ocak 2006, 19:17 - İp: 85.***.**0.197
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

aynı düşünceleri paylaşıyoruz birkan ancak ben emin olduğum durumlarada yorum bölümünde yazarak fikrimi beyan ediyorum birkaç arkadaş o fotoğrafları silmek zorunda kaldı ben mücadele edelim derim. hatta emin olduğun durumlarda forumda açabilirsin ben öyle yapmıştım.

Tarih: 16 Ocak 2006, 19:26 - İp: 85.***.**7.84
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

evet arkadaslar;
mucadeleye sonuna kadar katilirim..volkaninda dedigi gibi yorumlarimizla zaten yeterince mücadele veriyoruz...bu mucadelemiz sürdükçe kimsenin calinti fotoya yeltenecek cesareti olamayacak..
kolay gelsin...

Tarih: 16 Ocak 2006, 19:41 - İp: 85.***.**4.117
birkan
birkan (üye)

evet wolkan.. ben de bu forumun daha göz önünde olabileceğini düşünüyorum sadece..

Tarih: 16 Ocak 2006, 19:42 - İp: 85.***.**0.197
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Çalıntı bir fotoğrafı buraya koyup yayınlatmayı başaran biri sadece kendini kandırır. Ben kendi resmimi burada yayınlanmış görünce mutluluktan uçuyorum. Ya çalıntı resim koyan ne düşünüyor? Vay be diyordur adam iyi çekmiş resmi, bak yayınladılar. Sonra internet aleminde milyonlarca amatör resim var. Birini alıp koysan kim ne bilir? Bence bu sitenin görevi çalıntı fotoğraf tespiti yapmak değildir. Biz amatörler ve bu işe gönül vermiş insanlar burada biraraya gelip güzel bir etkileşimde bulunabiliyorsak, değerli abilerimizden ustalardan birşeyler öğrenebiliyorsak, genç kardeşlerimiz kahvehanelerden, internetkafelerin dumanlı ortamından kurtulup doğaya çıkarak güzel bir hobi yapabiliyorsa işte bu site gerçek misyonunu o zaman gerçekleştirmiştir. Buradan yönetiminden en yeni üyesine kadar bütün arkadaşlara bol fotoğraflı ve güzel günler diliyorum. Ha "çalıntı" cılar mı? Onlar kendini biliyor bizim aramamıza gerek yok zaten.

Tarih: 16 Ocak 2006, 21:14 - İp: 85.***.**2.184
lacimert
lacimert (üye)
Aydın / Amatör

Tekrarlar mısın fdiker?

Ben, bazı fotoğrafları biryerlerden hatırlar gibi olduysam da, iddiada bulunabilecek kadar emin olamadım. Hatta bir tanesini, önceden görmüş olabileceğim başka sitelerde aradım, bulamadım.

Bir de, birden fazla üyelikle sitede bulunanlar için, Pazar günü çok güzel bir şey yapılmıştı: Üye adlarının altında, IP no'ları görünüyordu. Ama ben sonlarına rastladım, tam inceleyemeden sona erdi. Bence aynı uygulama, zaman zaman yapılmalı.

Tarih: 16 Ocak 2006, 21:35 - İp: 81.***.**8.181
maxijazz
maxijazz (üye)
İstanbul / Amatör

birisi baskasinin resimlerini neden yayinlar ki? bide eline ne gecer bikac bravodan baska? basarili buldugum resimleri arkadaslarima kendim link verip ceken kisiyi ovmekten baska bisey yapmadim bugune kadar umarim kimse de emege saygisizlik etmez..

Tarih: 20 Ocak 2006, 22:14 - İp: 81.***.**5.173
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

burada şu ana kadar yazılanların tümüne noktasına virgülüne kadar katılıyor ve destekliyorum.

Tarih: 20 Ocak 2006, 22:34 - İp: 85.***.**1.14
ilinsor
ilinsor (üye)
Ankara / Amatör

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=11493&offset=30

Tarih: 24 Ocak 2006, 23:40 - İp: 85.***.**1.171