saltiks
saltiks (üye)
Denizli / Meraklı

Bir Konu Seçelim Onu Resmini Çekeli

arkadaşlar bir konu seçilsin tabi belki bu site yöneticisi tarafından olabilir ziyaretçilerde o konu hakkında birşeyler üretmeye çalissın. yaratıcılığı geliştirir araştırmayı. vallahi güzel olur.

Tarih: 13 Temmuz 2005, 11:57 - İp: yok
saltiks
saltiks (üye)
Denizli / Meraklı

ne şimdi bu anlattığın okuduklarından bir şey anlamamışa benzeyorsun arkadaşım.biz resim çekeçeğiz ama çiçek resmi çekeçeğiz ama bu çiçek sarı olacak ve çeşidi de gül olacak ve sabah güneş doğarken çekilecek.biz böyle birşey mi diyoruz sen herhalde okuduğun hikayeyi bize anlatmak istedin sağol ama konuyla hiç alakası yok. bir konu üstünde kendi anlayışı doğrultusunda istediği resmi çeksin böylece site kedi ve güneşin doğuş ve batışı resimleriile dolmaz.

Tarih: 15 Temmuz 2005, 12:31 - İp: yok
saltiks
saltiks (üye)
Denizli / Meraklı

bu arada konular sosyal olmalı arkadaşlar sosyal .bir konu seçilsin derken sizler bunu kedi konusu aliyorsunuz. neden sefalet konusu değil ve açlik veya acı.sizin için bu kriterler yokmu yoksa sizler insani duygularınızı mı kaybettiniz....

Tarih: 15 Temmuz 2005, 12:36 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili saltix,
kıssadan gerekli hisseyi çıkaramıyorsan sana ancak eski türk filmlerindeki gibi, "biz farklı dünyaların insanıyız, nalan" cevabı verebilirim.
bol sosyal konular dileğiyle...
kolay gele!

Tarih: 15 Temmuz 2005, 14:27 - İp: yok
xenkebikec
xenkebikec (üye)
Kocaeli / Meraklı

saltiks in dediği konu uygulansa hoş olabilir, tabi gidip elma armut çekilmeyecek dediği gibi kavramlar ve hisler üzerine yapılan çalışmalarda gerçekten çok farklı işlerin çıkabileceği gerçeğini kabul etmek gerekir.

Ama konunun gidiş hatıdan anladığım kadarıyla bu işe kimsenin yanaştığı yok birde sanki çok kötü bir öneri gibi bir hava yaratılmış konuda, biraz daha geniş düşünmek gerekir diye düşünüyorum,

Tarih: 15 Temmuz 2005, 16:24 - İp: yok
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın Saltiks,

Bazen birileri bir kuyu açar delinin biri de o kuyuya taş atar.. Siz kuyuyu açtınız ben de deli olarak taşı atmış bulundum.

Önce yaratıcılık denen illetten başlayalım..Efendim, arzuya sahip olanlar kafalarında zaten özgürlüğü özümsemiş, ferd olmuş, olabilmiş, beynen muhakeme yapabilir insanlardan çıkar genelde.. Bir de , daha kafasına yaptırımlar çivilenmemiş çocuklardan genelde.
Neden dersiniz? Bir örnekle: ömründe Hippopotamus görmemiş bir çocuğa'' bana hippo çizer
misin?'' dersen',genelde sana ''allla allla deli mi lem buuuu bilmediğim , görmediğim hayvanı ben nasıl çizeyim?'' demez...Kafasında canlandırdığını çizer..O nedenle yaratıcılık adına, artık çocuklara ''bana hippo çiz'' dememekteler; Dedikleri'' resim çizer misindir?'' İstisnai olarak bunu da diyen insan çıkar tabi ama psikologlar ne düşünür bu konuda, ben bilemem tabii.. >>>

Tarih: 15 Temmuz 2005, 20:33 - İp: yok
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

Şimdi gelelim sizin teklifinize:.Site yöneticisi veya siz neden konu önersin?Ben sitede böyle bir darlık göremiyorum, yani konu hakkında.. Hatta fotoğrafları izlerseniz bolca farklı konular var.Konuların çoğu fotoğraf karesine en kolay yansıyacak konular olabilir, ama site fotoğraflarını izlerseniz öyle vatandaşlar da var ki aramızda, onlara konu dahi yetişmiyor..

Biri bana eğer derse ''sana bir konu vereyim de bunu çalış'' , şahsen ben kendimi zor tutarım ..Bu bana, sahip olduğum akla hakaret gibi gelir..Bence size de gelmeli ama gelmiyor..Dün yazdığım gibi iyi niyetten yola çıkıyorsunuz diye yazdım ve hata ettim.. Burası okul değil, burası fotoğrafa bulaşmış 15 yaşından tutun da 60 şına belki de daha yaşlıları da vardır bilemem , işleri, güçleri
fikirleri,düşünceleri, bir kısmının deli yaratıcılıkları, bir kısmının da eletronik tutkusu olan, aklı başında demek bence yalnış olur, aklı başından artmış insanlarla dolu bir site burası. Şimdi siz bunu kabullenmezsiniz biliyorum ama, burası uafak tefek tartışmalar yaşansa da sonuç olarak bu insanlara konu önermek, önerdirmek bana komik geliyor.>>>

Tarih: 15 Temmuz 2005, 20:35 - İp: yok
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

Korkum ise birilerinin buna sıcak bakması,.. ''Fotoğrafın temelinde bireysel düşüncenin özgünlüğü yatar''.Resim, heykel ve benzeri sanatsal faliyetler gibi..Yani yaratıcılık katamazsınız sizin fikrinizle , başka bir şey katarsınız,bunu genelde fotoğraf dernekleri yaparlar , alırlar sizi ve bir yere salarlarve hadi fotoğraflayın derler, ortaya çıkan fotoğrafların üzerinden de hataları konuşurlar.hangi fotoğrafta ne yapılması gerekeni
. Yani bu işlerin karşılığuında para kazanırlar çünkü hizmet veririler. Organizasyon vs gibi..Ama buraya katılan insanların arasında da bu tip derneklerden gelmiş yada içinde görev yapanlar var. Burası sonuçların yayınlandığı , konuşulduğu yerdir , başlangıçların değil.Yani konunuz kafanızda olacak, iyi veya kötü olarak konunuzu sunacaksınız..Konu aranacak yer kesinlikle burası olamaz ..
Konu aranacaksa da, bir sebep için bu işin uzmanlaşmış öğreticisi , gerekir..yani bu insanlara eğitmen denir. Yüzyılların birikimi ile nasıl eğiteceklerini öğrenmiş bu işe soyunmuş hatta bu iş nedeni ile psikolojik egitim almış olmaları gerekir ki ; kaş yapalım derken, göz çıkarmayalım..Tüm bu yazdıklarım size biraz ütopik gelebili,r hatta geleceğinden, ve hatta konuyu bu denli karmaşık hale getirdiğimden dolayı bana da kızacağınızı tahmin etmekteyim. Ama üzgünüm ki konu bu denli basit değil.. Fakat siz yine de bu konuda darlık çekiyorsanız benim bir önerim var. Konu ''özgürlük'' olsun...

saygı ve sevgiler...

Tarih: 15 Temmuz 2005, 20:37 - İp: yok
saltiks
saltiks (üye)
Denizli / Meraklı

artık karar verdim foruma felan katılmıyorum kendi bildiklerini evrensel doğrular zannedip insanlara inceden hakaret edenler le uğraşamayaçağım.biz böyle insanlardan uzak durmak isterken burnumuzun dibinde bitiyorlar .o arkadaşlar cok büyük onlar herşeyi bilieler . onların dediklerini yapın o zaman onlar sizi severler. bana her türlü hakareti alenen yapın umrumda değil daha ileride gidebilirsiniz. bu yazdıklarıma da karşı gelip zeytın yağı gibi su üstüne çıkacaksınız onu da yapın beni aşağılayın. ben zaten beni aşapılamak için dünyaya geldim. siz ben in ne olduğunu biliyormusunuz. bundan sonra kimseye cevap yok

Tarih: 15 Temmuz 2005, 21:19 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

"vallahi güldüm ya ne alakası var beyinleri tek tipe yönlendirmekle" diyerek oncelikle nasil tepki verilmeyecegini bilmiyorsunuz saltiks.. "hakli olabilirsiniz, fakat soyle olursa bu ayriyetten sunlari da bize katabilecektir, yanlis mi dusunuyorum?" seklinde sorsaydiniz belki daha farkli bir noktaya gelebilirdiniz.. ardindan centurion'un da verdigi ornegi de sacma bulup elestirdiniz; oysaki hic de sacma degil.. gayet guzelo bir benzetme...
kendinizi asagilamak icin dunyaya geldiginizi soyluyorsunuz; ama oncelikle dikeni digerine batiriyorsunuz. veya cevap verme tarziniz cok yanlis diyelim. thalassa oldukca mantikli konusan bir arkadasimiz; dediklerinde birseyler bulabilirsiniz herzaman.. fotografciliga gonul vermis bir insan.. neyse.. konu, karsidakilerin ne dediklerini bir dusunup yargiladiktan sonra karara variniz..
sonda da foruma artik ugramayacaginizi belirterek bence buradaki insanlara; onem vermediginizi, cunku aptalca konustuklarini iddia eder gibi gorundunuz.. yani kendinizi degil digerlerini asagiladiniz..
hayatinizda kendinizde iyi bakin dilekleriyle hoscakalin saltiks.

Tarih: 15 Temmuz 2005, 23:17 - İp: yok
alabi9001
alabi9001 (üye)
Ankara / Amatör

Yaratıcılıktan bahsedenlere bak körelmiş beyinleriyele konuyu alakasız yerlere çekip alakasız şeyler yazıyorlar birde buna yaratıcılık diyorlar...

Sen bunlara bakma dostum saltiks bunların beyni körelmiş bozacı şıracı hesabı devam edip gidiyorlar...konuyla alakası olmayacak şekilde kendi kendilerine yazıp cevap veriyorlar... Bunların hepsinin beynini örümcek kaplamış... Kendşlerinden başka kimseyi dinlemiyorlar...

Senin son yazdığını okumadan cevap yazıyorlar... bu kadar olur;

okuma yazmaları var ama anlama özürlü bunlar...

Tarih: 16 Temmuz 2005, 00:44 - İp: yok