chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Uzatma Tüpleri Hakkında!

Merhaba Arkadaşlar Nikon D70s Sahibiyim ve üzerinde gelen kit lesnle kullanıyorum makineyi.

Bildiğiniz üzere kit lens te macro özelliği yok araştırmalarım sonucu MACRO EXTENSİON TUBE (Uzatma Tüpü) Almayı düşünüyrum acaba bi macro özelliği olan lens veya bi Close-Up Filtre kadar iş görürmü merak ediyorum.

Kullanan veya bilen arkadaşlar varsa ve bu konuda beni aydınlatırlarsa çok memnun olurum. (Hayır işe yaramazsa boşa para vermeyelim )

Bide NİKKOR 50MM F1.8D AF lensini bu tüpler ile macro çekimde kullanabilirmiyim?

Saygılarımla....

#chopsuey' tarafından 29.09.2006 02:32:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Eylül 2006, 17:38 - İp: 81.***.**5.229
eskiada
eskiada (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba ben geçen hafat nikon D80 makine aldım hemen hevesle fazla düşünmeden bu tüplerden aldım sonunda gördümki bu aletler dijitalde kullanılamıyor. Hem autofocus yok ki bunu zaten biliyordum ancak diyaframda kullanılamıyor nikkor dijital lenste manuel diyaframda yok dolayısı ile parayı sokağa atmış oldum. Eski bir manuel 50 mm objektifim vardı onda da sadece en açık diyaframda kullanılabiliyor ve kenarlarda çok fazla bozulma oluyor macro işinin tek çözümü macro objektif o da 800-1000 usdden başlıyor macro işini biraz daha bekleteceğim gibi. Bu tüplerden almak isteyenlerin tam olarak araştırması mümkünse bildiği bir yerden deneyerek almasını kesinlikle tavsiye ederim. İyi günler.

Tarih: 19 Aralık 2006, 18:16 - İp: 212.***.**1.126