warwick
warwick (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tamron Vs Sigma

Bir türlü karar veremiyorum sonunda brada herkese bi danısayım dedim. Yeni bi kit lens almak üzereyim ancak bu sonynin yeni gelecek bodyleri ffmi olur ne olur bilemedigim icin kit lensi yenilemek adına karar veremiyorum. Acıkcası aklımda Tamron 17-50 var ama birde Sigmanın 24-70 f2.8 alternatifi var ki fullframe bi lens. Ayrıca okudugum yorumlara gore canonun L serisi lensleri ile karsılastırılıyor. Siz olsanız ne yapardınız, a100 kullanıcısıyım, fikirlerinizi bekliyorum.

Ayrıca sigma 18-50 kullanan varsa lütfen tecrubesini payassın..

Tarih: 6 Ağustos 2007, 18:33 - İp: 213.***.**3.89
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

hakan sony nin cıkacakolan makinelerinden birinin ff digerinin 1,5 çarpanlı olacagı cok büyük bir ihtimal...ff bir makineye geçebilecek maddi güce sahip olacakmısın.çarpanlı a100ün bir üstü makineye gecme ihtimalin daha yüksek gibi.bence en azından sony modelleri acıklayana kadar bekle.netleşsin.
sigma 24-70 carpanlı bir makine için bence iyi bir aralık degil.tamron 17-50 benimde aklımda.elinde yeterli kullanım için lenslerin varken biraz daha beklemelisin eli kulagında yeni modellerin ..galiba

Tarih: 6 Ağustos 2007, 18:48 - İp: 85.***.**9.24
warwick
warwick (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sedar sagol aslında haklısın bende beklemek istiyorum ama bu Sony de cok uzattı valla. Gerci bence beklemelerinin nedeni ortaya cıktı, yeni Canon 40dnin acıklanmasını bekliyo olabilirlerdi. Yani sonucta sonradan cıkaran daha karlı cıkabilir, etkisi daha fazla olabilir. Bakalım gorecegiz artık. Dedigin gibi en saglıklısı beklemek ama dusundum Sigma 24-70 gercekten iyiyse alırım dedım onun altınada bi sigma 12-24 aldımmı tamamdır artık ister ff olsun ister carpanlı bolenlı olsun banamısın demez

Tarih: 6 Ağustos 2007, 23:23 - İp: 213.***.**3.89
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

zeiss 16-80 al canon l serisini onunla kıyaslasınlar

croplu makinede kullanmak için 17-50 derim, daha iyi bir lens sanırım. ama ff uyumlu değil.

yeni dslr ler ile birlikte yeni objektifler de piyasada olacak , belki onların arasından da uygun bir şeyler olur.
24-70 bizim makinede 36 yapıyor ki sınırlı bir geniş açı bu....bana biraz sıkıcı geliyor .

Tarih: 6 Ağustos 2007, 23:38 - İp: 88.***.**1.4
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Bu durumda en iyisi sony'nin yeni modellerini görüp ona göre karar vermek.

Tarih: 7 Ağustos 2007, 11:02 - İp: 212.***.**0.50
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Kompakt makinalarin pek azi 28mm'den basliyor, cogunun en genis acisi 36mm'ye tekabul ediyor, buna piyasada DSLRa yakin fiyata satilan pek cok DSLR-like dahil.

Yani anlayacaginiz genel kullanim icin 36mm yeterince genis aci sagliyor.

1980lerin basinda zoom lensler yayginlasana kadar ortalama insanlarin neredeyse butun resimlerinin 50mm ile cektikleri dusunulurse teknolojinin bizi ne kadar simarttigini anlarsiniz.

Ben Minolta 24-105 kullaniyorum. Bu lens geldiginden beri eski 18-70 kit lens hep yedek kulubesinde kaldi. 24mm. benim makinada 36mm'ye denk geliyor ve hic kit lensi aramadim. FF makinalar makul fiyatli satilmaya basladiginda ayni lensi kullanmaya devam edecegim.

Tarih: 7 Ağustos 2007, 13:11 - İp: 81.***.**5.159
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

warwick sigma 18-50 hangi modeli soruyorsun.

Tarih: 7 Ağustos 2007, 14:35 - İp: 195.***.**0.27
warwick
warwick (üye)
Yurtdışı / Amatör

18-50 2.8 EX Dg yisoruyorum.

Hakan Zeiss almak istemiyorum yeni ff cıkarsa bi fiyatını gormek istiyorum. Ona gore belki a100u 2.body olarak tutup ff body alırım diorum. En iyisi beklemek sanırım..

SONY cok bekletme bizi artık

Tarih: 7 Ağustos 2007, 15:33 - İp: 213.***.**3.89
piri reis
piri reis (üye)
Bursa / Meraklı

Sony Eurasia'da çalışan bir arkadaşımdan aldığım bir habere göre Sony'nin yeni modelinin ismi sanırım A10 olacakmış... Ve Ekim ayı içinde piyasaya sürülecek ve Dünyanın her noktasında aynı anda. Bunun için şu anda çalışmalar devam ediyor ve dil bölümünde de Türkçe Dil Desteği seçeneği olacakmış...

Biraz daha sabır yani

Tarih: 8 Ağustos 2007, 15:44 - İp: 85.***.**7.141
  • 1