cjx
cjx (üye)
Denizli / Amatör

Tamron Lenslerde Auto Focus Hızı

Canonlarda USM Sigmalarda HSM gibi ibareler var. Tamronlarda objectif içinde auto focus u hızlandıran bir mekanizma bulunuyormu ?
Teşekkürler.

Tarih: 20 Mart 2008, 02:09 - İp: 88.***.**1.169
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Hayır yok.

Tarih: 20 Mart 2008, 21:29 - İp: 85.***.**8.187
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Üst seviye modellerinin fokus motoru farklı , daha hızlı ve daha sessiz alt seviye modellere göre.

Tarih: 20 Mart 2008, 23:43 - İp: 88.***.**0.166
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

USM ve HSM lensler arasında da üst seviye modelleri daha hızlı netler.Örneğin canon'da halka ve mikro adı altında 2 çeşit ultrasonik motor var.Halka tipi olan daha hızlı netler..

Tarih: 21 Mart 2008, 01:03 - İp: 85.***.**8.187
cjx
cjx (üye)
Denizli / Amatör

Tamron 28-75mm F/2,8 XR Di LD ve Sigma 24-70 mm F2.8 EX DG Macro arasında kaldım. Optik kalite bakımında birbirine yakın 2 lens. 24-75 Sigma HSM değil, Tamronda böyle bi mekanizma olup olmadığını bilmediğimden size danışmak istemiştim. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Tarih: 21 Mart 2008, 01:50 - İp: 88.***.**1.169
özgür
özgür (üye)
Çanakkale / Amatör

Tamron lenslerde özel olarak adlandırılmış böyle bir mekanizma olmadığı doğru. Ancak gayet memnun bir Tamron lens sahibi olarak netleme hızının iyi düzeyde olduğunu fakat biraz gürültülü olduğunu söyleyebilirim. Sigma'lardan haberdar değilim yalnız Tamron'un optik kalite açısından daha üstün olduğunu birçok kaynaktan okumuştum. Eğer aradığınız özelliğin Sigma'da da olmadığı göz önünde bulundurulursa memnun bir kullanıcı olarak Tamron'u tavsiye ederim..

Tarih: 21 Mart 2008, 09:58 - İp: 212.***.**5.195
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Alacagin lensi canon makinede kullanacaksan Sigmayı tercih etmemeni öneririm zira sigma lenslerin bazı modelleri canon makinelerde front fokus ,back fokus sorunu yaşanıyor.Bu sorun programlamayla giderilebiliyorsada herzaman başarılı sonuçlanmıyor.örneğin Sigma lens ile yaşadığı sorunlar için sitemiz üyesi sevgili @pazarbeyden bilgi alabilirsin.

Tarih: 21 Mart 2008, 11:42 - İp: 88.***.**6.143
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Sigma lenslerin hepsinde böyle bir sorun olsaydı hiç sigma lens satılmazdı.Türkiyede en çok satılan lens olduğunu düşünürsek çok nadir olarak back-front fokus problemlerinin olabilmesi gayet normal.

Sonuçta servisi ücretsiz olarak kalibrasyon problemini hallediyor.Yaptı olmadı tarzında birşey de yok.Sigmayı güvenle satın alabilirsiniz.

Tarih: 21 Mart 2008, 12:16 - İp: 85.***.**8.187
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili girgin sen tahminlerini bense bildiğimi yazıyorum.Aramızdaki en belirgin fark bu.

Türkiyede en çok satan lensin sigma olduğu doğru zira bana ikinci bir bağımsız lens markasının türkiye distributörünün adresini verebilir misin?

Tarih: 21 Mart 2008, 12:43 - İp: 88.***.**6.143
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Sayın burkay,

Benim bilgim seninkini döver'e getirmeye gerek yok.Demek istedğimi anlayamamışsınız.Yüzlerce lensin içinden birkaçının problemli olmasını doğal karşılamak lazım.Pire için yorgan yakmaya gerek yok yani.Örneğin tamron 17-50 lens de çok fazla satılmaya başlıyaldan halka problemlerini duyar olduk.Yani onca lensin içinden ufak tefek arızalar çıkıyor diye komple bir markanın ürününü kötülememek lazım.

Saygılar..

Tarih: 21 Mart 2008, 14:03 - İp: 85.***.**8.187
cjx
cjx (üye)
Denizli / Amatör

Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkürler. Canon EOS 3 ve Canon 400 D her ikisinde ortak kullanacağım, Lenslerin FF desteği olması, bu iki modeli fiyat performans acısından da cazip kılıyor. Canon 17-40 L serisi zaten bütçemi aşıyor.
Teşekkür ederim

Tarih: 21 Mart 2008, 18:44 - İp: 88.***.**1.169