skyghostair
skyghostair (üye)
Antalya / Amatör

Nikond3100 Başlanğıç Yaptımsorularım Var

Merhaba Ben Nikon D 3100 Aldım 2 Gün Önce Lens Olarak AF-S NIKKOR 18-55mm f/3.5 - 5.6G VR Lens Geldi Ancak Tahmin Ettim Verimi Alamadım Öncelikle Bilgim Olmadığı İçin Şu Anki Lensimi Tanımak İsityorum... Nikon Degilde Neden Kutuda Nıkkor Yazıyor Bu Bi Sorunmu Nıkkor Orjinalmi ? 18-55 Anlamı Ne YANİ 18MM Cekimle 55mm çekim arasında ne fark var vede diğer rakamsal ölçüler ne işe yarıyor ?

Makinaya + Olarak Ne Yapmam Gerek Ucuz Maliyetli Bir Lens Eklentisi Fln Olabilirmi zum için fln Yeni Bir Lens Şu Anlık Bana Pahalı Gelir Diyorum...

Tarih: 6 Şubat 2012, 19:46 - İp: 88.***.**6.31
cagcav
cagcav (üye)
Zonguldak / Amatör

d-slr makineler ve lensler hakkında hiç birşey bilmeden makine sahibi olmuşsunuz. işiniz uzun. o yazdığınız 18 - 55 rakamlarının ne işe yaradığını öğrenmek istiyorsanız verdiğim linke göz atın.

http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/

bence öncelikle belli başlı terimleri öğrenin ve tahmin ettiğinizin aksine d3100 'ün ne kadar verimli olduğuna karar verin.

Tarih: 6 Şubat 2012, 20:19 - İp: 78.***.**5.137
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

#baberti' tarafından 27.04.2012 22:15:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Şubat 2012, 20:21 - İp: 46.***.**7.113
skyghostair
skyghostair (üye)
Antalya / Amatör

hımmm yardımınız için tşk ederim öncelikle gerçekten ciddi bir resim çekme istegim oldugunu düşünüyorum makinayı aldım gün bir manzara çekmek için 30 dk bulutların güneşi kesmesi ve aradan ışık sızması için bekledim aynı zamanda netlemeyi manuel olarak ayarladım ortayada güzel bir resim çıktı ekte veriyim resmi hem fkrinizi örenmiş olurum...

kullanım kalavuzunu okudum ancak lens hakkında hiç bir bilgi olmadıgı için eksik kaldım makınamın ne nasıl ne yapar a dan z ye ögrendiğimi belirtirim çekimde yetersizim ve nerde ne kullanıcam ve neyi hangi ayarda çekicem gibi...

sorarak öğrenmeyi seven bir insanım o yüzden soruyorum şurekli kusura bakmayın...

Tarih: 7 Şubat 2012, 02:57 - İp: 88.***.**6.31
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sorarak ögrenmekten cok araştırarak ögrenmeye çalışmanızı öneririm.

Tarih: 7 Şubat 2012, 10:53 - İp: 78.***.**0.248
aykutturkay
aykutturkay (üye)
İstanbul / Amatör

dostum makinayı sakince yere bırak bi delilik yapma. fazla hırpalamadıysan iyi bi fiyata arkadaşıma alayım makinayı

Tarih: 10 Şubat 2012, 00:32 - İp: 88.***.**1.86
  • 1