exemcli
exemcli (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Başlanğıç

İlk zamanlardı herkes etrafımda fotoğraf çekiyordu . bir şekilde herkesin elinde bir makina herşeyi çekiyordu . İçimden geçirmedi değil bu kadar anlamlı şey mi var çekilecek . Şubat ayıydı sanırım bir fotoğraf makinası aldık babam bende bişeyler cektim ama hala bi anlam yoktu benim için . Sonra bu aileyi buldum gecelerce galeriyi gezdim forumları okudum yorumları okudum. Herkes bir başka bakıyordu . Gitttim ve kendimce bir makina aldım s5700 baştan o kadar zorlandım ki zamanla çekmeye başladım. Yeni şeyler deniyordum takmıştım damla fotoğrafı cekecektim ve cektimde ama kendimce . Sonra bişey fark ettim gülleri o kadar güzellerdi ki ben fotoğraf cekemye başladıkca gördüm güzelliklerini , kumsal deniz bunlar hep güzeldi hayatımda ama bekledim en anlamlı anı cekmek için vb bir sürü şey fotoğraf çekmek artık bir düğmeye basmak değil hayatın gizli anlamlarını bulmaktı bir nevi . Bütüm yaz yiğenimi fotoğraflarını cektim her pozda bir halini gördüm , çektiğim her resimde bir duygusunu hisstemeye başladım. Çok şey değiştim benim için şu an makinamı yanıma almadığımda sanki yarım evde kalmış gibi . Şimdi okullar acılıyor bir toplantı yaptık ve ben fotoğrafcılık kulubü kurdum. Bu sene ve ilerki senelerde çocuklara fotoğrafın ne oldu neden bu kadar farklı bişey olduğuunu anlatıcam , belki içinizden bi kaç arkadaşımla mailleşemelerini isteyeceğim bir sürü fikir var aklımda . Ama asıl öğretmenk istediğim meselenin bir düğmeye basmak değil o anı ve o güzelliiği , hüsnü , sevinçi anlamlı kılmak . Hayatın bir noktasını öğretmek . Bunlar düşünürken tek sıkıntımız bir köy okullu olmamız cocukların belli bir durumlarının olmazsı . Siz ailemden istediğim bize elinizde kullanmadığınız bizim işimizi görecek 1-2 mp bile olsa cocukların bişeyler çekerek öğrenmesini sağlayacak fotoğraf makinalarını bize ulaştırmanız .
Okulun adresini ve telefonunu buraya yazmak istemiyorum .Fakat böyle bir yardım için gönüllü arkadaşlarım varsa özelden mesaj atmalarını istiyorum.

Saygılarımla

Tarih: 11 Eylül 2007, 22:03 - İp: 85.***.**1.86