anagsanemun
anagsanemun (üye)
Konya / Amatör

Canon1100d-nikond3100hangisi Doğru Karar

sevgili arkadaşlar..
d-slr makıne alacağım Allah izin verirse..
bu ikisi arasında kaldım

manzara portre makro deneysel çalışmalar yapmayı düşünüyorum

Canon ağır basıo ama Nikonunda acayip al benısı var özellıklerı hemen hemen aynı gibi.

yalnız Nıkonlarda bu lens motoru mu neydı tam hatırlayamadım yokmus lens alırken motorlu lensten almam gerekıomus ve pahalıya gelırmıs.

Canon EOS 1100D 18-55mm IS lens
Nikon D3100 18-55mm lens
ALACAGIM MAKINE LENSLERI VE OZELLIKLERI ILE BU IKISINDEN BIRI OLACAK??

Canon IS lens olmasından yıne agır basıo IS olması hangısını tercıh etmemde cok etkılı mı?

yardımcı olursanız bana bi yol gösterirseniz çok sevınırım teşekkurler..

Tarih: 14 Aralık 2011, 21:10 - İp: 95.***.**9.25
anagsanemun
anagsanemun (üye)
Konya / Amatör

bir sevgili yardımsever bilgisini cesurca paylaşacak benim hayır duamı alacak kımseler yokmuuuuuu

Tarih: 14 Aralık 2011, 21:24 - İp: 95.***.**9.25
ozcanaydinoglu
ozcanaydinoglu (üye)
Ankara / Meraklı

1- en güzel makine, almayı en çok istediğiniz makine oluyor belli bir süre sonra. dolayısı ile tüm özellikleri bi yana bırakıp göresel ve duygusal olarak en yakın olduğunuz makineyi alın. (bunu cebe koyalım)
2- söylediğiniz her iki makine de özellik olarak birbirine yakın makineler.. eğer fotoğrafla ciddi ilgilenirseniz muhtemelen üst seviye makine almak isteyeceksiniz. eğer fotoğraf merak seviyesinde kalırsa her iki makine de fazla fazla ihtiyacınızı giderecek. ve hangi makineyi alırsanız alın makinenizi seveceksiniz.
3- ne kadar önemlidir bilmiyorum ama bu linki incelemenizde de fayda görüyorum...
http://snapsort.com/compare/Canon-1100D-vs-Nikon_D3100
ingilizceniz yoksa linkin altındaki puanlamaya bakabilirsiniz..

-d3100 kit lensinde IS aramayın boşuna muhtemelen VR vardır. IS=VR
-body üzerinde otofocus motoru önemli bir şeydir bu yüzden canon 1100 d tercih sebebi olabilir.
-nikonun sensörü biraz daha büyüktür ve sensör boyutu önemli bir şeydir.

bir nikoncu olarak ne kadar tarafsız olabildim bilmiyorum

sevgiler

Tarih: 14 Aralık 2011, 22:22 - İp: 88.***.**1.20
anagsanemun
anagsanemun (üye)
Konya / Amatör

ozcan bey tesekkur ederım yalnız VR nın ne anlama geldıgını bılıyorum dıyecegım Nıkonda VR yok. titresım onleyıcı ozllıgı blunmuyo lensde.

ciddi ılgılenecegım ama ılk etapda lensler alarak ılerlemeyı dusunuyorum ıhtıyaca gore.

sanırım otofocus nıkonda yok dogru mu?
sensörunun de buyuk olması nekadr onemlıdır?

aslında ben ılerde lensler almayı farklı cekımler makro olsun uzak mesafe olsun dusundugum ıcın ve nıkonun lenslerı bıraz daha pahalıya kaçtıgı ıcın kararsızm. bırde okuduklarıma gore canon portre cekımlerde daha ıyı manzarada ıse nıkon daha ıyıymıss belkı bu kadar ınceleme bana fazla ama bılmıorum benı cozecek bır cumle lazım sanırım kararsızlıgmda bundan

Tarih: 14 Aralık 2011, 22:51 - İp: 95.***.**9.25
anagsanemun
anagsanemun (üye)
Konya / Amatör

otofocus olmasından , lenslerı VR olmamasından ve lenslerı bıraz daha ucuz olmasından Canonmu
o benı cezbeden goruntusu ıl Nıkonmu
hangısını almaya deger konuyu okuyan ve yol gostermmek ısteyen kımser aranıyorrr

Tarih: 14 Aralık 2011, 23:16 - İp: 95.***.**9.25
anagsanemun
anagsanemun (üye)
Konya / Amatör

düzeltme : VR yazmsısm son yorumda

otofocus olmasından , lenslerı IS olmasından ve lenslerı bıraz daha ucuz olmasından Canonmu
o benı cezbeden goruntusu ıle, sensörunun bıraz daha buyuk olması yonunden Nıkonmu
hangısını almaya deger konuyu okuyan ve yol gostermmek ısteyen kımser aranıyorrr
baska artı eksı dıyecek kımse yokmuu

Tarih: 14 Aralık 2011, 23:18 - İp: 95.***.**9.25
  • 1