arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

Ufak Digital Makina Almak-yardım

merhabalar,bu forumu yeni keşfettim nette makina ararken, gayet hoşuma gitti..fotoğraf çekmeyi cok severim simdi yeni bi makina almayı düşünüyorum aslında aklımda fujis9500 vardı ancak taşınması vb benim icin zor, cebime atıp heryere goturebilecegim bi makina istiyorum, benim icin videosu hic onemli degil,manuel ayar yapılması hoş olur, dış görünümü ,hafifliği de benim icin onemlı bunların dısında kaliteli fotograf ceksin yeter sanırım benim icin
bikaç sony makinaya baktım,dsc-t33 ve dsc-n1 şık makinalar ama teknik özelliklerinden anlamadıgım icin okdr parayı vermeden bi size danışmak istedim...teşekkürler

şole bi ekleme yapıyım, en şık en küçük ve özellik açısından en iyisini almak istiyiorum(diafram enstantene ayarlarının manueal yapılabilmesini istiyorum) fiyat olarakda 1000$a kadar

tekrar tesekkurler umarım biriki bişi karalar birileri

#arda.ates' tarafından 16.02.2006 21:43:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Şubat 2006, 17:53 - İp: yok
mrtksn
mrtksn (üye)
Ankara / Amatör

sony nin inanılmaz kompakt ve şık makineleri var; full metal gövde, hafif ve kullanışlı, süper ince , kocaman lcd ekranlı çok tatli modelleri var, bi sony ürünlerini incele derim

Tarih: 17 Şubat 2006, 01:59 - İp: 144.***.**1.135
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

sonylerin hepsini inceledim dsc-n1 şuan aklımdaki makine , ama casio ve diger markaların kompaktlarını inceleme fırsatım olmadı , o markaların en iyi kompaktı hangisidir fln yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 18 Şubat 2006, 13:27 - İp: 85.***.**1.80
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

compact makinalarda çekim kalitesi bakımında canon ixus 750 nin üzerine makina yoktur... sony ler belki daha şık ama fotoğraf kalitesi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim... compact istiyorsan ixus 750..
mükemmel fotoğraf kalitesi
mükemmel video kalitesi
çok güçlü flash mesafesi (5,5 merte) diğer makimnalar 3,5- metre civarındadır
full metal gövde
2,5 LCD
üstelik eni sony lerden çok az fazla olmasına rağmen yükseklik ve genişlikte daha küçüktür.

Tarih: 18 Şubat 2006, 13:51 - İp: 85.***.**7.118
erdinç26
erdinç26 (üye)
Eskişehir / Amatör

Merhaba, hem cebinde taşıyabileceğin, hemde her ortamda mükemmel resimler çekebilen bir makine bulman çok zor. Ayrıca bu makinelerde vizör yerine LCD ekrandan bakarak çekmek zorunda olduğundan dolayı, gece çekimleri problem yaratıyor. Ama illaki cepte taşıyacağım diyorsan bende Sony öneririm.

Erdinç Altıntepe

Tarih: 18 Şubat 2006, 13:52 - İp: 212.***.**3.10
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

kompakt sonyler hakkında kime bişi sorduysam onların hepsi aynıdır, tipini beğendiğini al tarzında cevaplar aldım, kompakt sonyler arasında en iyisi hangisidir sizce? n1 t9 t7 t5 t3 t33 bunlardan

bide panasonic fx01 yeni çıkmış okadar küçük makinada 28mm geniş açı olması hayrete düşürdü beni onuda listeye ekledim

Tarih: 18 Şubat 2006, 14:34 - İp: 85.***.**1.80
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

şuan Panasonic Lumix DMC-LX1 ile Kodak v570 arasında kaldım
fx1'in manuel ayarları ile kodağın 23-117mm objektifleri şıklığı, minikliği arasında tercih yapmam gerekicek ,ancak ikisininde goruntu kaliteleri hakkında bilgim yok

aşadaki linkte karşılaştırmaları var ,siz hangisini seçerdiniz
http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/compare/1199-1002-1200-1150.html
not: Panasonic DMC-LX1 in manuel focus'u yok denmiş sitede ama var

#arda.ates' tarafyndan 18.02.2006 19:04:23 tarihinde düzenlendi.

#arda.ates' tarafyndan 18.02.2006 19:06:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Şubat 2006, 19:03 - İp: 85.***.**1.80
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhabalar arda.ates, belirlediğin 4 makineden son ikisi için, en iyi ihtimalle 2-3 ay beklemen gerekiyor. LX1 ile V570 arasında ise benim tercihim tereddütsüz LX1 olur. Her iki markanın da kullanıcısı olarak, bence Panasonic'in görüntü kalitesi çok yukarılarda Kodak'a göre. Ancak Kodak'ın bu yeni modelleri için yorum yapamam, çünkü hiç kullanmadım. Benim gözümde Panasonic'i daha değerli kılan diğer sebepler; Leica lensi, OIS sistemi, geniş açılı objektifi (Kodak'tan daha düşük olsa da, geniş açı için yeterli bir değere sahip) ve en önemlisi fokus dahil manuel kullanıma olanak sağlaması. Fotoğrafa ilgini bilmiyorum ancak eğer bu ilgini ilerletmeyi düşünüyorsan bas-çek bir makine bir süre sonra seni kesmeyecektir diye düşünüyorum. Zaten konuyu açarken " ..aslında aklımda fujis9500 vardı ancak taşınması vb benim icin zor, cebime atıp heryere goturebilecegim bi makina istiyorum, benim icin videosu hic onemli degil,manuel ayar yapılması hoş olur..." cümlesinden sonra, tamamen otomatik makinelere neden yöneldin ki?....

Tarih: 18 Şubat 2006, 20:15 - İp: 195.***.**9.182
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

yorumun icin tesekkurler;
slr-like olmadıktan sonra bari minicik bişi alım diye düşündüm başlarda, biraz daha araştırınca iyi kompaktların olduğunu gördüm LX1 alıcam büyük ihtimalle, geniş açı ihtiyacımı karşılıcak en iyi kompakt o sanırım şuanda ,onun noise değerleri hakkında bilgin varmı acaba?
ama hala kodağın tasarımı aklımda diil desem yalan olur

#arda.ates' tarafyndan 18.02.2006 20:49:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Şubat 2006, 20:48 - İp: 85.***.**1.80
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili arda.ates, çok iddialı gibi görünebilir, ancak ne yazık ki doğru: Bugünün teknolojisiyle üretilmiş hangi kompakt makineyi alırsan al, noise ile yaşamaya alışmalısın! DSLR makineler için bile, neredeyse aynı şey söylenebilir. Düşük ışıkta ve uzun pozlamalarda noise kaçınılmaz. Tabii ki bu durum her makinede değişik boyutlarda seyrediyor ama illaki var. Ancak noise olayını bu kadar dert etmeye gerek yok bence. Bazen fotoğrafa güzel etkiler bile katabiliyor. Kaldı ki basit noise giderici programlarla da resimlerini daha grensiz bir hale getirme imkanına her zaman sahipsin.
Ancak yine de görmek istersen, LX1'e ait, amatörlerce çekilmiş 1897 adet fotoğrafa, exifleriyle beraber buradan bakabilirsin...

Tarih: 18 Şubat 2006, 22:30 - İp: 195.***.**9.182
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

yorumların icin sonsuz tesekkur benim icin cok yararı oldu gercekten,
suanda linki inceliyorum bu hafta lumixi almaya gidicem gibi görunuyo

Tarih: 18 Şubat 2006, 22:45 - İp: 85.***.**1.80