jordan23
jordan23 (üye)
İzmir / Meraklı

Tz3 Mü? Fz18 Mi?

bu 2 cihaz arasında kaldım özellikle fz18 yeni çıktığından çok fazla bilgim yok bu 2 cihazı kıyaslarmısınız? bana hangisini tavsiye edersiniz? birde fz18 hakkında bilgiye ihtiyacım var....

Tarih: 2 Ekim 2007, 03:45 - İp: 85.***.**4.212
yasar2004
yasar2004 (üye)
Van / Amatör

Bence hic biri ikiside yüksek iso değerlerinde kumlama yapıyor. Bence en büyük eksiklik ikisindede video çekiminde zoomu kullanamıyorsun. Video çekiminde kullanamadığım optik zoom isterse 1200x olsun neye yarar.

Tarih: 2 Ekim 2007, 09:28 - İp: 212.***.**2.177
erkutberk
erkutberk (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben Panasonic TZ1 kullanıyorum ve kompakt makineler içerisinde en iyi 5 içerisine gireceğine bahse de girerim. Arkadaşın bahsettiği yüksek ISO değerlerinde kumlanmayı ben yaşamadım ama olabilir de çünkü d-slr makinalar bile yüksek ISO değerlerinde kumlu sonuçlar verebiliyor. TZ3 için yapmış olduğu yorum doğru, TZ1'de video çekimi yaparken zoom yapabiliyorsun ama TZ3'te bu özellik yok. Ama herşeyden önemlisi TZ3'ü açtığınızda dışarı doğru çıkan objektif. Bu durum çanta içinde makine yanlışlıkla açıldığında vizör motoru ve çarklarında hasara neden oluyor. Sonuç garanti kapsamı dışında kullanıcı hatası ve servis ücreti (Kodak LS443'te başıma geldi ve makine çöpe gitti . FZ18 hakkında bilgim yok ama Panasonic cidden iyi bir makina. 1 hafta önce yurtdışından D80 sipariş ettim ve bu nedenle TZ1'imi satışa çıkardım. Kutusu, aparatları,faturası ve tertemiz çiziksiz makine. Uygun bir fiyata vereceğim. Makineyle çektiğim fotoları portfolyomda görebilirsiniz. Düşünürseniz özelime mesaj atın lütfen.

Tarih: 3 Ekim 2007, 00:13 - İp: 85.***.**7.178
  • 1