erocank
erocank (üye)
Aydın / Amatör

Panasonic Tz5 mi Alayım Yoksa Fz18

Arkadaşlar merhaba,

uzun zamandan beri panasonic fz18 ve 28 incelemesi yaptım. ikisininde iyi makinalar olduğuna kanaat getirdim. Özellikle zoom lu çekimlerde kullanmak amaçlı olacağından bu iki model cazip geldi ayrıca makro çekim mesafeside çok iyi olması avantaj. Fakat Tz5 i de inceledikten sonra 28-280 aralığında olması daha kompakt olması benzer sonuçlara ulaşılabilir olması ve biraz daha uygun fiyat olması vb. vb. birden ibreyi bu makinaya doğru döndürdü..benim için hem zoom çekimlerde, hem makro çekimlerde iyi sonuç verecek ve taşırken fazla zorlanmayacağım bir cihaz olması tercih nedeni...

bu modelleri bilen arkadaşlara sorum şu tz5 bana beklediklerimi verir mi..yoksa diğer fz18 veya fz28 emi tekrar yöneleyim.

Tarih: 28 Mart 2009, 13:20 - İp: 88.***.**0.204
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Sizin için inceledim ,
FZ 28 ' almak için zaten çok iyi inceleyip fakat beğenmeyip almamıştım ,
şimdi fz18 ile tz5 'i inceleyince ,
Fz 18 in oldukça iyi bir fotoğraf makinesi olduğunu gren seviyesinin biraz daha az imaj kailtesinin biraz daha iyi olduğunu gördüm , optiğide güzel .
Bu üçü arasında en iyisi fz 18' dir,
selamlar,

Tarih: 29 Mart 2009, 00:03 - İp: 85.***.**5.245
erocank
erocank (üye)
Aydın / Amatör

teşekkürler ilginiz için..

başka yorum yapacak arkadaş olacak mı acaba?

Tarih: 29 Mart 2009, 13:29 - İp: 88.***.**5.247
extreme90
extreme90 (üye)
İstanbul / Amatör

Fotograf kalitesi FZ18 in bir gömlek üstündür.
Ama taşınabilirlik açısından baktığınızda (ki bu sizin tercihinizle ilgili bi durum) compact makineler daha kullanışlıdır(FZ18 biraz kabadır tüm DSLR-LIKE makinalar gibi)...
Amacınız özellikle iyi FOTOGRAFsa kesinlikle FZ18...
Ama TZ5 çok iyi bir compact makinedir,heryere sizinle gelebilir oldukça küçük boyutu nedeniyle...
Farklı bir açıdan değerlendirmeye çalıştım,seçim sizin yinede..

Tarih: 31 Mart 2009, 11:17 - İp: 92.***.**0.58
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Tz5 te manuel ayar yapamazsınız. PASM modları yok..
Bas çek daha çok..

Tarih: 31 Mart 2009, 23:15 - İp: 78.***.**6.54
akbeyim
akbeyim (üye)
Gaziantep / Amatör

Dostum fz 50 den neden hiç bahsetmiyorsunuz? daha mı pahalı bir makina yoksa başka bir sınıfta mı?

Tarih: 5 Nisan 2009, 22:37 - İp: 78.***.**6.181
  • 1