elgin
elgin (üye)
İstanbul / Amatör

Tavsiye Edin Alayım(canon Ixus950)

Arkadaşlar kullanımı rahat, şık ,pratik bir makine araştırıyorum uzun zamandır.En son canon ıxus950 de karar kıldım sayılır. .siz ne dersiniz.
Rahatlıkla gözü kapalı al derseniz hemen alacağım.Yoruldum artık araştırmaktan
saygılar.

Tarih: 27 Ağustos 2007, 18:42 - İp: 88.***.**7.100
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Benim önerim "Canon Powershot G7" olacaktır. Çok daha iyi bir alternatifdir ve piyasada 800 YTL'ye satanlar mevcuttur.
http://urun.gittigidiyor.com/CANON-POWERSHOT-G7-10MP-6X-SIFIR-KARGO-BEDAVA_W0QQidZZ5762368

Biraz daha beklerseniz "Canon Powershot G9" çok daha iyi bir seçim olabilir.

#TeknO' tarafından 28.08.2007 03:32:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 03:32 - İp: 88.***.**9.59
erhansanca
erhansanca (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Eger image stabilization olmamasi senin icin onemli bir sorun yaratmayacaksa Fujifilm F31fd al derim.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 07:27 - İp: 62.***.**3.186
elgin
elgin (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar neden kimse tavsiyede bulunmuyor?
Aldım almak üzereyim bi fikir ?

Tarih: 18 Eylül 2007, 00:13 - İp: 88.***.**4.244
omelisa8
omelisa8 (üye)
İstanbul / Amatör

Ben sana Canon A630 tavsiye ediyorum.
Başlangıç olarak gerçekten iyi bir seçim olur.

Ama gömlek cebime girsin mutlaka diyorsan.Canon İxus 950 de alabilirsin.(Ama unutma 630 daki manuel ayarları çok ararsın...)

Tarih: 19 Eylül 2007, 00:49 - İp: 85.***.**4.15
bulka59
bulka59 (üye)
İstanbul / Amatör

Ben Leica C lux 2 yada D lux 3 desem kafanız çok karışır mı ? Biraz inceleyin
Bence SINGER gibi bir şey yani her genç kızın rüyası
Selamlar

Tarih: 28 Eylül 2007, 01:10 - İp: 81.***.**1.125
anl25
anl25 (üye)
Ankara / Amatör

Selamlar,

IXUS makinesiyle bol sorun yaşamış birisi olarak yazmak istedim:

başka yere yazmıştım oradan copy paste olacak ama bence oku:

26 temmuz'da aldığım Canon IXUS 60 fotoğraf makinesini 24 eylül tarihinde ölü piksel oluşması nedeniyle Erkayalar Ankara'ya yolladım.

Sadece yazılımla çözülebilecek bir problem yüzünden gönderdiğim makinem, 11.10 tarihinde kasası açılmış, LED'leri ve A/V girişleri yerine oturtulamamış bir şekilde geri döndü. Bunun nedenini sordum, "makineyi düşürmüşsünüz" dediler. İstanbul'la yaptığım Tüketici mahkemeleri içerikli görüşme sonrası, makinemi yenisiyle değiştireceklerini söylediler.

Değişim için göndediğim makinem, değişik bir seri no ile aynen geri döndü. Bunun eski makinem olduğunu söyledim, kullanılmış tripod izlerini ve eski makinemde olan hataları gösterdim, ellerinde yeni cihaz olmadığından teşhirdeki cihazı yollamış olabileceklerini söylediler. Kabul etmedim teslim almadım.

02.11 tarihinde bu kez "hiç açılmamış yeni bir kutu" geldiğini söyleyerek aradılar. Teslim almaya gittiğimde aynı makineyi tekrar vermeye çalıştıklarını farkettim. Teslim almak istemedim, fakat İstanbul'dan gelen yetkili "bunlar testler sonucu oluşabilecek izler" falan dedi, ben de ispat edemeyeceğim için makineyi teslim aldım.

Bu olaydan bir saat sonra yepyeni! makinemle çektiğim fotoğrafın EXIF bilgisinde kendi adımı görmem üzerine beni gereksiz yere aylarca beklettikleri ve aynı makineyi dalga geçercesine ayrı seri numaralarıyla defalarca teslim ettikleri konusunda kesin kanıta ulaştım.

Hemen telefon açtım, hemen yeni bir makine göndermeyi teklif ettiler. Aynı kazığı bir kez daha yemek istemediğimden para iadesi istedim.

2. aydan itibaren Erkayalar'da kalan makinem, satın alma tarihinden itibaren 3 ay geçtiği için para iadesi yapılamaz dediler.

Şu anda beni defalarca aynı şekilde kandırmaya çalışan Erkayalar'ın çalışma ahlağını Canon Japonya ve Canon Avrupa'yla paylaşmak için fax hazırlıyorum.

Anıl

Tarih: 5 Kasım 2007, 23:38 - İp: 85.***.**0.207
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Sayın anl25, bu yazdıklarınız doğrudan bir marka ya da modelle ilgili olmaktan ziyade, bizim insanımızın ticaret ahlakının maalesef ne durumda olduğunu gösteren örneklerden birisi.Benim de buna benzer bir olaydan dilim yanmıştı ve sizi anlıyorum.Saygılar.

Tarih: 7 Kasım 2007, 23:37 - İp: 88.***.**0.168
  • 1