rstgzr27
rstgzr27 (üye)
Gaziantep / Amatör

Nikon D70 Err Sorunu Yardım Edin Lütfen

Merhaba arkadaşlar nikon d70 cihazim fotoğraf cekildigimiz sirada birden err hatası verdi çok uğraştım lensi temizledim bağlantı yerlerini temizledim lens olmadan M modda cekim yapmak istedim yok olmuyor bir türlü bataryayi çıkardım arkadaşlar lütfen yardım edin ne yapmam lazım ilçede oturuyorum cihaz zaten eski servise götürecek imkanim da yok ne yapmam lazim

Tarih: 30 Mayıs 2017, 18:34 - İp: 88.***.**8.54
mesut.
mesut. (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Lens olmadan hatayı yine veriyor mu? menülere ulaşılıyor mu?

Tarih: 30 Mayıs 2017, 18:49 - İp: 95.***.**7.8
rstgzr27
rstgzr27 (üye)
Gaziantep / Amatör

Lens olmadan da hata devam ediyor menülere ulaşabiliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten

Tarih: 30 Mayıs 2017, 18:52 - İp: 88.***.**8.54
mesut.
mesut. (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

fabrika ayarlarına sıfırlamayı bir dene, olmazsa lens üzerindeki bağlantı noktalarını kaliteli bir silgi ( kırpık bırakmayan, toplanan ithal silgiler ) ile siliyormuş gibi temizle, makine içindeki bağlantı noktalarınıda temiz ve toz bırakmayan kuru bir bez ile temizle, tekrar dene, alternatifin varsa başka lens ilede deneyebilirsin. Yine çalışmazsa ya tamirciye vermen gerekli, yada şu videoyu bir incele; https://www.youtube.com/watch?v=-OxohmO7QUs geçmiş olsun.

Tarih: 30 Mayıs 2017, 18:57 - İp: 95.***.**7.8
the_photgrpher
the_photgrpher (üye)
Yurtdışı / Amatör

Selam aynı sorunu d70 te bende yaşamıştım. Hafıza kartını PC ye bağlayıp bir format at o şekilde düzelme ihtimali var ama bunu tekrarlayabilir sonradan her seferinde formatlaman gerekir. Kart yuvasıyla ilgili bir problem çok büyük ihtimal.

Tarih: 30 Mayıs 2017, 23:48 - İp: 194.***.**0.25
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Bence makineye hiç dokunma.
Garantisi varsa yetkili servise, yoksa Hayyam' a götür.

Tarih: 31 Mayıs 2017, 07:04 - İp: 95.***.**3.155
  • 1