aysexx
aysexx (üye)
İstanbul / Amatör

Praktıca Öneri

arkadaşlar benim bu akşam acil fotoğraf makinesi almam şart uzun zamandır araştırma yapıyorum dün bir fotoğraf satan adam bana praktıca almamı söyledi pişman olmazsın dedi ama hiç bişey bilmediğim için alamadım. konser-etkinlik fotoğrafları çekmek istiyorum ve uzamanlık alanım bu konu olacak yani anı fotoğrafı değil ben iş olarak konser fotoğrafları çekmek istiyorum ve yarın akşam önemli bir konser var kaçırmamam gerekiyor. gece gündüz fotoğrafları hareket eden insan fotoğrafları çekeceğim için makine özellikleride çok önemli benim için. nolur makine hakkında bilgisi olan kullanan arkadaşlarım fikirlerinizi çoook ihtiyacım var yoksa hayat elimden akıp gidecek. 250 en son 300 tl bütçe ayırabilirim makineye..şimdiden cevap yazan fikirlerini paylaşan arkadaşlara sonsuz teşekkürler ediyorum.

Tarih: 30 Nisan 2009, 15:00 - İp: 85.***.**9.220
aysexx
aysexx (üye)
İstanbul / Amatör

bakıp bakıp gitmeyin nolur bişey söyleyin

Tarih: 30 Nisan 2009, 15:32 - İp: 85.***.**9.220
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

bu bütçe ile ikinci el kompak bir makina alabilirsiniz
mesela bunun gibi
tıkınız
yada bu
gene tıkınız

#makara' tarafından 30.04.2009 18:33:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Nisan 2009, 18:32 - İp: 85.***.**7.167
aysexx
aysexx (üye)
İstanbul / Amatör

ücretten önemli makine hakkında düşüncelerinizi alabilirmiyim lütfen 310 civarı buldum ben indirim yapıcaklarını söylediler ama makineyi bilmiyorum

Tarih: 30 Nisan 2009, 18:46 - İp: 85.***.**9.220
aysexx
aysexx (üye)
İstanbul / Amatör

birde samsung L100 önerisi var başka fotoğraf makinesi satan yerde iyice karıştım ben

Tarih: 30 Nisan 2009, 18:47 - İp: 85.***.**9.220
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

1. kim praktica alın dediyse soyleyın kendisi alsın..daha neler..
2. 300 lira butceyle uzmanlık alanınız bu olamaz..300 lira butceyle alacagınız makineyle ustelikte konser vs cekmek, enazından profesyonel anlamda mumkun degil.
3. makineyı hangi ayarlarda ve sartlarda kullanacagınızı cozmeniz bile bir konserden cok daha uzun sürer.
4. alacagınız makine ne olursa olsun manuel ayar imkanı olan, iso basarımı yuksek,mumkunse titreşim onleme ozelligi bulunan, diyafram acıklıgı iyi,harici flaş kullanılabilen bir makine olmalı..bunun adreside dslr'dir...
5.yine basa donersek 300 liraya butun bunları karsılayan bir makine almanıza imkan yok,sadece idare eder fotograflar cekebilirsiniz alacagınız kompkat makineyle,buda profesyonellikten uzak bir durum zaten..ayrıca bu işin uzmanı olmak için makineniz olması degil, fotograf cekmeyı ÇOK İYİ bilmeniz gerekir.hersey okadar kolay degil malesef..
6. PROFESYONEL anlamda bu işi yapmak için ikinci el bir dslr makine alacagınızı varsaysak bile ilk etapta "ENAZ 1200-1500" lira kadar bir harcama yapmanız, ve fotografcılık konusunda GENİŞ BİLGİ SAHİBİ olmanız gerekiyor..

Tarih: 30 Nisan 2009, 18:51 - İp: 78.***.**6.122
atti96
atti96 (üye)
Kayseri / Amatör

Bütçenizin biraz üzerine çıkarsanız size canon a570 is ,a 590 is önerebilirim.Bu modellerin altındaki makinelerle çekmek istediklerinizi çekemezsiniz.Bu modellerin hem video çekimleri kaliteli,hemde fotoğraf çekimleri.Manuel tüm ayarları mevcuttur.............

Tarih: 2 Mayıs 2009, 00:24 - İp: 85.***.**7.93
  • 1